Plan Budowy Domu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
wiolcia
500p
500p
Posty: 724
Od: 2 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Plan Budowy Domu

Post »

Witajcie,

Mam do Was pytanie: czy mozna miec skserowany od kogoś plan budowy domu? Dokładniej chodzi o to,że szukamy jakiegoś fajnego projektu domu, wiadomo kupując trzeba dosc sporo zaplacic. Ale są np. domy, które już istenieją, zostały postawione i nam się włąsnie taki spodobał-podjechalismy do tego Państwa i zapytalismy czy moglibyśmy sobie od nich skserowac ich plan projektu domu,za jakąs odplatnością (podoba nam się) więc oni się zgodzili. Tylko nie wiemy czy TAKI SKSEROWANY OD KOGOŚ PROJEKT DOMU MOŻE BYC :?: czy trzeba miec oryginalny kupiony u architekta :?:
Z góry bardzo dziękuję za odp.
Na pewno są tutaj osoby, które coś na ten temat będą wiedziec, a może też były w podobnej sytacji.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
elli3
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 maja 2009, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okol. Lubina/Dolny Śląśk

Re: Plan Budowy Domu

Post »

Jeśli chcesz budować dom to musisz mieć oryginalny projekt kupiony u architekta lub w pracowni architektonicznej w czterech egzemplarzach. Projekt musi być adoptowany do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego twojej działki.Jeśli chcesz znać szczegóły to wybierz się do swojego Starostwa Powiatowego do Wydziału Architektury i tam ci wszystko wytłumaczą.Nie chce mi się tyle pisać szczerze powiem.Nie kseruj żadnych planów bo tylko wywalisz kase w błoto.Najwyżej zapytaj jak nazywa się ten dom , który ci się podoba i kup sobie taki sam projekt.
Zaloguj się na jakimś forum budowlanym (np:murator albo zbuduj dom) i czytaj, czytaj jeszcze raz czytaj i ucz się.później zanim coś zrobisz to pytaj kompetentnych ludzi bo z tego co widzę to raczej nie masz wiele pojęcia o drodze od projektu do pozwolenia na budowę i łatwo może cię ktoś oszukać.
Zyczę powodzenia w budowie i wytrwałości bo bardzo ci się przyda.(coś wiem na ten temat bo włąśnie się wykańczam :lol: tzn. domek wykańczam :;230 :;230 :;230 )
pozdrawiam ANIA
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plan Budowy Domu

Post »

Jeżeli podoba Ci się jakiś dom to spytaj właścicieli o numer projektu domu. Na projekcie jest napisany ten numer, może i nazwa.Każdy właściciel ma taki projekt w domu.
Czasem są robione indywidualne projekty to taki właściciel pewnie Ci nie zdradzi kto robił, co i jak.
Ale większość projektów jest ogólnie dostępnych i można je kupić w biurze projektowym.
Dobrze by było abyś zobaczyła w środku taki wybudowany dom, to pozwoli Ci ocenić czy nie za mały i czy coś zechcesz zmienić w środku.
Wybór planu jest bardzo ważny, bo jak coś nie będzie spełniało Twoich oczekiwań to będziesz żałować mieszkając w takim domu.
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Plan Budowy Domu

Post »

Projekty są objęte prawem autorskim i nie możną ich nikomu odstępować .
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
wiolcia
500p
500p
Posty: 724
Od: 2 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Plan Budowy Domu

Post »

Dzięki wszystkim za wpisy, dopiero teraz zajrzałam i zauwązyłam że kilkoro z Was jeszcze się wypowiedziało.
Jestemy już dawno po zakupie projektu, po prostu wybralismy taki jak się nam podobał :) jak dla nas bardzo funkcjonalny. Garaż nie jest przy domu tylko obok,(tak chcielismy) ale bedzie funkcjonalnie polączony z budynkiem daszkiem, pod ktory w lecie będziemy mogli parkowac samochód więc dla nas ok :D
A w srodku też jakby wymarzony :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”