Kostka brukowa. Jaka?Jak ułożyć?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Ale ja słyszałam ,że do podsypki trzeba użyć suchej mieszaniny piasku i cementu tak mówią "fachowcy" chociaż jak wierzyć takim ludziom?Dzisiaj umówiłam się z takim jednym,wczoraj umówiłam się telefonicznie nawet cenę roboty uzgodniliśmy dzisiaj miał obejrzeć teren.Pół dnia chodziłam z komórką (bo miał zadzwonić jak będzie jechał) nie przyjechał ,nie zadzwonił chociaż obiecał,a że to nie pierwszy niesłowny to się nawet nie zdziwiłam :cry: W tej branży chyba nie ma uczciwych...
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Jeśli chcesz mieć na stałe bruk, to użyjesz podsypki - mieszanki cementu z piaskiem.
Ja nie używam, bo czasem muszę rozebrać, więc to by mi utrudniało.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Lady-r pisze:Ale ja słyszałam ,że do podsypki trzeba użyć suchej mieszaniny piasku i cementu tak mówią "fachowcy" chociaż jak wierzyć takim ludziom?......
Wydaje mi się, że jednak fachowcy się nie mylą mówiąc o mieszaninie piasku i cementu.
Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale wiem to z własnego doświadczenia. Do kostki bez cementu, używa się specjalnego do tego celu piasku np. piasku granitowego - charakteryzuje się on tym, że pod wpływem wilgoci i ubijania tworzy masę prawie jak związaną cementem. Sam żwir, gdy kostka jest ułożona zbyt luźno powoduje to, że kostka pod wpływem nacisku, przejechania obciążonym wózkiem zaczyna się przemieszczać "pływać". Jeśli chcemy tego uniknąć należy dodać do żwiru cementu - wreszcie tego typu placyki czy chodniki nie wykonujemy żeby je rozbierać. Ale jeśli podejrzewamy, że w przyszłości będzie to konieczne cementu należy dodać mniej mieszanina taka i tak powoduje stabilne podłoże, a daje się jednak rozebrać bez większych problemów (sprawdzałem to u siebie :wink: )
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Lady, dałaś radę przyciągnąć do Was jakiegoś fachowca, czy sama dziergasz swój bruk? Napisz coś, plsss. Albo daj zdjęcia, bo ciekawam okropnie :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Niestety cały czas czekam,przyjechał taki jeden pan powiedział zgodzimy się i miał być w zeszły poniedziałek i nic.Podobno przedłużyło mu się na wcześniejszej robocie bo zakłada tam trawniki po 5 zł za metr no i czekam bo mam chęć na tego pana :twisted: tzn jego układanie kostki(widziałam ładnie to robi)i jeszcze planuję trochę trawnika położyć a to przyzwoita cena tak mi się wydaje ,ale jak go ściągnąć? :roll:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
annn
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 14 sie 2007, o 09:10
Lokalizacja: wlkp

Post »

moja sąsiadka szuka już rok kogoś do założenia płytek na schodach i nadal nic... Firmy biorą tylko duże zlecenia, małymi się nie przejmują. Na fuche kogoś tez trudno złapać.
Opaskę mam z kamieni, tylko obwódka jest z granitu. Wkurza mnie to, że obok kostki trawa wysycha, bo jak jest gorąco to kostka się tak nagrzewa, że moznaby jajko usmazyć!
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

To jest to miejsce gdzie chcę położyć opaskę znowu kolejna firma zawiodła :cry: Ale może słońce się wreszcie do mnie uśmiechnie bo przypadkiem znalazłam młodą firmę zakładającą ogrody która może położyć kostkę w cenie 19 zł za metr Oby się tylko pojawili. ;:33

Obrazek
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Zamiast typowej opaski z kostki zrobiłam ścieżkę z płyt kamiennych zasypanych grysem(wykorzystałam pozostałości po budowie skalniaka).Pod spód położyłam agrowłókninę .
Te pracę może wykonać samodzielnie kobieta :D
Obrazek
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

ja tez tak mam taki grys i krawężniki tylko koniecznie na spód agrowłókninę czarną.
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

W moim najbliższym mieście nie ma grysu :cry: (zresztą kupiłam już kostkę) jedyne co znalazłam to piaskowiec po 90 groszy za kilo czy to dużo czy mało?
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Jestem w ciężkim szoku opaskę już mam ale i kaca moralnego jak ja mogłam dać za nią 600 zł?Nie wiem jak ten pan to policzył chyba doliczył sporo za dojazd i za to ,że w ogóle się pojawił ;:103 ;:104 ;:223 Targają mną sprzeczne uczucia.
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Lady-r pisze:W moim najbliższym mieście nie ma grysu :cry: (zresztą kupiłam już kostkę) jedyne co znalazłam to piaskowiec po 90 groszy za kilo czy to dużo czy mało?
Moim zdaniem bardzo drogo :roll: .Widziałam po 50 gr/kg.
Najtaniej maja w Łodzi ,opłaca się przy większych zamówieniach bo dochodzi koszt transportu ale ceny bez porównania niższe.
Lady-r pisze:Jestem w ciężkim szoku opaskę już mam ale i kaca moralnego jak ja mogłam dać za nią 600 zł?Nie wiem jak ten pan to policzył chyba doliczył sporo za dojazd i za to ,że w ogóle się pojawił ;:103 ;:104 ;:223 Targają mną sprzeczne uczucia.
Teraz to się ciesz ,zrobione,zapłacone ,koniec i kropka :D .
Pokaż zdjęcia :D
lotnik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 cze 2007, o 16:44

Post »

Lady-r pisze:Jestem w ciężkim szoku opaskę już mam ale i kaca moralnego jak ja mogłam dać za nią 600 zł?Nie wiem jak ten pan to policzył chyba doliczył sporo za dojazd i za to ,że w ogóle się pojawił ;:103 ;:104 ;:223 Targają mną sprzeczne uczucia.
19zł/m to jak za darmo. Obecnie w Warszawie cena ułożenia kostki wraz z materiałem to około 200zł/m kwadratowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”