Parkiet czy panele?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ot! Ważna informacja!
Nalewko,czyli ogrzewanie podłogowe to nie taki luksus jak sie wydaje!
Słyszłam jeszcze o konieczności mycia codziennie takich podłóg.Ponoc kurz fruwa jak pylące wierzby.Czy to też prawda?
Chorzy na krążenie,a coraz więcej jest takich ludzi musza zrezygnować wg.z takiego systemu ogrzewania.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Moi rodzice też mają schody zrobione z drewna dębowego.
Dom jest stary bo przeszło 40 lat a schody do dzisiaj jak nowe.
W pokojach trochę nowocześniej bo panele i ciągle chodzą w grubych skarpetach, ale to sa starsi już ludzie.
Ja natomiast w swoim mieszkaniu mam parkiet dębowy i nie zamienię go na żadną inną podłogę oczywiście poza kuchnią, łazienką.
martas

Post »

Słyszłam jeszcze o konieczności mycia codziennie takich podłóg.Ponoc kurz fruwa jak pylące wierzby.Czy to też prawda?


Nieprawda. Jestem alergikiem, ale ogrzewana podłoga nigdy nie wywołała u mnie psikania, a myje ją znacznie rzadziej, niż codziennie :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Fakt, nic się bardziej nie szwenda po podłodze, kurzy się jak wszędzie, a myć trzeba tak samo często, jak "zwykłą" podłogę. W łazience może częściej, ale tam zawsze myje się częściej, więc nic nowego. A jak przyjemnie wyjść z wanny, czy spod prysznica na cieplutką podłogę, aj, jak miło :)

Podpowiadam: żeby nie płacić zbyt dużo za prąd w czasie eksploatacji takiego ogrzewania, nie należy go włączać i wyłączać jak światło nad stołemnp. rano wyłączam, wieczorem włączam, rano wył itd. Po prostu włączyć raz, ale nastawić termostat na np. 15 stopni. Najwięcej prądu to-to "żre" przy nagrzewaniu od zimnego, potem utrzymanie temperatury nie jest już kosztowne, bo terakota trzyma ciepło i łatwiej docieplić, niż rozgrzać od zera. A 15 stopni zupełnie wystarcza, żeby w stopy było ciepło, a nie za gorąco.

Na działce mam grzanie podłogowe nie tylko w łazience, ale też pod całym pokojem dziennym, z otwartą kuchnią włącznie, jest to parę ładnych metrów. Oprócz tego kominek z rozprowadzeniem do pokoików (z podłogą z desek) i to jest całe ogrzewanie. Grzanie podłogowe wyłączam na lato, ale już we wrześniu noce są chłodne, więc nastawiam na mini i samo się reguluje, w dzień 20 st. na zewnątrz, to podłoga nie grzeje, w nocy bywa 5 st. więc się podgrzewa i rano w domu jest normalna temperatura, a nie ziąb. Może kiedyś postawię piec albo inne kaloryfery, ale na razie to wystarcza.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Pytanie dodatkowe - czym macie wykończone krawędzie podłogi? Ćwierćwałki? Listwy? Jakie? Wysokie? Niskie? Drewniane w kolorze naturalnym, czy malowane? Na kolor ścian, czy na kontrastowy? A jak wykończony jest sam brzeg, np. na styku klepka / terakota? Listwa idzie dalej i jest taka sama dla obu rodzajów podłogi? Opiszcie, proszę, bo mam problem z wyborem (remont mieszkania wiosną) i chciałabym się zainspirować :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Ja mam wykończone listwą przypodłogową w kolorze paneli,na łączeniach z terakotą specjalne listwy np.mosiężne lub blaszane.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Parkiet mam wykończony też dębowymi listwami przypodłogowymi a kafle wchodzą na ścianę, ale to są już tylko wąskie tego samego gatunku.
Nie wiem jak się nazywają ale chyba przypodłogowe. :D
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Ja mam zrobione tak w obecnym mieszkaniu w blokach. Miedzy łazienką a przedpokojem mam metalową nie podoba mi się takie rozwiązanie ale mam.
W domu zrobie jeszcze inaczej.Obrazek Obrazek
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Agrazka, a na tym drugim zdjęciu to podwójne wałki? Tzn. dwa, jeden przy samej ścianie, a drugi zasłania szparę między podłoga a wałkiem? Czy ja dobrze to rozpoznaję? (Chol...., chyba naprawdę muszę sprawić sobie nowe okulary...)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
martas

Post »

U mnie są wysokie listwy w kolorze drzwi - przy terakocie i przy drewnie takie same.
Na górze mam jasną podłogę i listwy w jej kolorze - już takie standartowe, nie wysokie.
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

To jest listwa całość, fajna jest bo taka klik, klik na zaczepy do ściany. Nawet jak sciana jest trochę krzywa to się naddaje, do malowania można zdjąć.
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”