Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kobyl
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 31 lip 2013, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka pompa do studni do podlewania? Stara się spaliła.

Post »

mam bardzo podobny problem z pompą w studni..... Kupilem w tamtym roku pompe w hydropie, przerabiałem z ich konsultacjami każdą opcję. Byli nawet na tyle mili że zaproponowali mi wymianę towaru tak na wszelki wypadeek, żeby upewnić się że problem nie leży po ich stronie. I tak od tego czasu pompa co jakiś czas nie zasysa... włącza się, pracuje ale wody nie pompuje. Problem nie jest jakiś straszny, żal mi tylko roślin które zaopatrywała w wodę w czasie upału...mam ponad hektarowy ogród który trzeba zaopatrywać w wodę... zazwyczaj wyglądało to tak, że włączałem pompę na jakiś czas z wąż był przekładany w różne miejsca tak, żeby podlać wszystko konkretnie...Sam już nie wiem co z tym fantem zrobić. W wiadrze pompa zasysa wodę a w studni już nie..... Znalazłeś może jakieś rozwiązanie?
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka pompa do studni do podlewania? Stara się spaliła.

Post »

Jaki poziom wody w studni? Bo taka pompa może zassać max z 7 m, a jak do tego jest długi wąż do podlewania, to ta głebokość maleje. Poziom wody w studni zwykle nie jest stały więc warto zaglądać, czy pompa ma co zassać. Na sucho nie powinna pracować. Jak studnia głeboka na 10 m to już pompa głebinowa się kłania.
Awatar użytkownika
kobyl
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 31 lip 2013, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka pompa do studni do podlewania? Stara się spaliła.

Post »

Właśnie tak mi to wyjaśnili w końcu ( bo zadzwoniłem do tej hurtowni z której brałem pompę ), problem był ze zmiennym poziomem wody czego początkowo nie zaobserwowałem.Narobiłem zamieszania a teraz siedze i sam się smieje ze swojej glupoty;d
hudy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 maja 2013, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pompa jaką polecacie

Post »

Witam. Panowie i Panie mam przy domu zbiornik 1000L podłączony pod rynnę z dachu. Woda służy głównie do podlewania kwiatów i warzyw. Niestety napełnienie konewek i bieganie z nimi po całym ogrodzie jest dość meczące i czasochłonne. Kupiłem redukcję do tego zbiornika by podłączyć wąż ogrodowy jednak zdaje sobie sprawę z tego iż ciśnienie na wyjściu będzie niewystarczające by cokolwiek podlać. Może macie jakiś pomysł jak zwiększyć ciśnienie na wyjściu z węża. Wiem że muszę zastosować jakąś pompę. Może ktoś z was pomoże w wyborze gdyż ja się na tym w ogóle nie znam. Potrzebował bym pompę którą mogę podłączyć do tego zbiornika najlepiej pod kran np wężem gdyż od góry mam zamontowana rynnę oraz taką gdzie będę mógł do niej podłączyć wąż ogrodowy do podlewania. Nie wiem jaka musi mieć wydajność taka pompa. Potrzebuję podlewać kwiaty i warzywa ok 20-30 metrów od zbiornika.
Awatar użytkownika
rychoo
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 mar 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: JL

Re: Zbiornik 1000L + wąż ogrodowy- jaka pompa do tego?

Post »

Jeśli dobrze zrozumiałem potrzebujesz pompy przepływowej do zwiększania ciśnienia w instalacji.
pozdrawiam
Ryszard
hudy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 maja 2013, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zbiornik 1000L + wąż ogrodowy- jaka pompa do tego?

Post »

Coś takiego jednak wszystkie takie pompy które widziałem tłoczą do 650L na godzinę. To jest do 10L na minutę. Ja biorąc dwie konewki po 12L mam lepszą wydajność. Potrzebował bym pompy którą będę mógł spokojnie podlewać i gdzie przepływ będzie rzędu kilku tys litrów na godzinę.
Awatar użytkownika
rychoo
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 mar 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: JL

Re: Zbiornik 1000L + wąż ogrodowy- jaka pompa do tego?

Post »

W trakcie budowy domu używałem pompki tzw. "białoruski" do pompowania wody ze studni. Jej przepływ to jakieś 700l/h. Podpięty był do niej wąż 20m, podnosiła wodę z 12m. Przy stłumieniu przepływu na wyjściu strumień wody miał nawet 7-8m długości. Tobie taka nie potrzebna, piszę aby pokazać, że przepływ nie jest najistotniejszy.
pozdrawiam
Ryszard
alii
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 kwie 2015, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaka pompa do podlewania ogródka?

Post »

Drodzy forumowicze, mam babcię, która ma 87 lat i jest w pełni sprawna jak na swój wiek, przy życiu trzyma ją ogródek działkowy, na którym sadzi pomidorki, ogóreczki i różne takie pyszności. Babcia podlewa ogródek taką ręczną pompą ze studni wierconej ( w zeszłym roku została wykopana nowa studnia, gdyż z poprzedniej bardzo słabo leciała woda).
Ze względu na to, że ogródki te za kilka lat mają być likwidowane oraz ze względów finansowych nie ma tam prądu (koszt przyłączenia 5000zł), pytanie mam takie co kupić?, czy pompę spalinową??? Czy osobno agregat i pompę ssąco tłoczącą, i pytanie kolejne : czy moja babcia poradzi sobie z uruchomieniem tego ( mieszkam 300km od babci i nie mam możliwości jej pomóc na tym ogródku).
Czy też może znacie jakieś inne pomysły?
beladonna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 lip 2015, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pompa do studni

Post »

Ponieważ jestem tu nowa, z góry przepraszam jeśli ponawiam wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie.
Jestem świeżym właścicielem ogródka działkowego, mam nawierconą studnię - taką do abisynki. Niestety pompa została ukradziona, została tylko podstawa z wężem (rurą?) idącą w głąb ziemi.
Proszę poradźcie czy jedyną możliwością pompowania wody jest kupno tej żeliwnej pompy? Czy mogę dokupić coś elektrycznego do pompowania z tego odwiertu? Prąd mam.
Kompletnie nie orientuję się w temacie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
waga65
200p
200p
Posty: 230
Od: 15 cze 2015, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: woda na działce

Post »

Odbiegam od zadanego twojego pytania, ale najlepiej to postawić bęczkę na deszczówkę.To niezawodna forma ,żeby była woda.
Najlepsza jaka może być do podlewania.
pozdrawiam
waga65
beladonna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 lip 2015, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: woda na działce

Post »

tak, to też jest rozwiązanie. niestety chyba nie sprawdzi się w przypadku gdy nie pada deszcz tak jak to ma teraz miejsce ;)
a z Twojego doświadczenia, ile beczek (jaka pojemność) pozwoli mi na bezpieczne zapewnienie wody dla warzywniaka, którego wielkość (na razie) nie przekracza 50m2
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: woda na działce

Post »

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest jednak pompa elektryczna bo aby w okresie lata mieć deszczówkę to trzeba się od Indian tańca deszczu nauczyć.
Pierwszą rzecz którą musisz znać to średnica rury tej która idzie w ziemię. Oczywiście warto mieć zbiornik taki na palecie 1000 litrów bo dobry deszcz na 50 m2 daje taki wynik a beczka 100 litrowa to tylko 2 litry na metr. Jeżeli codziennie pada to beczka będzie pełna ale na 100% nie starczy od deszczu do deszczu. Zresztą jak codziennie pada to po co beczka ?
Połączenie pompy i zbiornika daje ten komfort że nawet gdy woda nie jest potrzebna do podlewania to można sobie zrobić rezerwę na czas kiedy poziom wody w studni jest zerowy.
Każda studnia ma swoją wydajność czyli może dostarczyć np 300 litrów wody dziennie chociaż są takie które nigdy nie zawiodły.
Czyli od początku
1) musisz zmierzyć średnicę rury
2) zmierzyć na jaką głębokość rura jest w ziemi ( sznurek z ciężarkiem )

Wiedząc takie rzeczy można coś wymyślić
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: woda na działce

Post »

Jeżeli to abisynka byłe to dobrze żeby wystająca części była zakończona gwintem , zazwyczaj były to 1-1.5 cala . na to nakręcasz zawór zwrotny pionowy a dalej najprostszą pompę hydroforową z możliwością zasysania wody do 8m (-0,8bara ) zazwyczaj takie dziękuję to rura do 6m+filtr praktycznie każda marketowa powinna zadziałać nie nastawiaj się na wielki koszt żeby jej nie ukradli ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”