Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

a po co zanurzeniową ? idz do LEroya, lub tam inne cuda, a następnie kup zwykłą pompkę za ok 130 pln. Do tego podłącz się do beczek i po włączeniu jej masz ciśnienie. Jak chcesz jeszcze się pobawić to włącznik ciśnieniowy i do zabawy. Kwestia tylko tego ile $ chcesz wydać.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Nie mogę się połapać w tych polepionych tematach,wiec jak źle piszę to proszę mnie przenieśç.

Szukam informacji na temat tego jak się sprawdza zbiornik 1000l na działkach BEZ ALTANY.
Mam opcję zakupu,potrzebuję wody. Zbiornik mam sprawdzony ale w domu z dachem -super sprawa,uzupełnia się w moment.
Zastanawiam się nad takim na działkę podblokową i nie wiem czy to dobry pomysl,bo teoretycznie nie ma tam dachu który będzie zbierał wodę. Jest jedynie daszek szopki na narzędzia z rurą wsadzoną w beczkę.
Wody się zbiera trochę ale wiecznie to za mało.
Czy ktoś z was ma w takich warunkach zbiornik?polecacie czy odradzacie?
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

odradzam. Do mniejszej powierzchni użyj mniejszy, np 120l po ogórkach lub spożywce. Nie ma sensu z małego dachu do tysiączki zbierać bo nigdy nie będzie pełny.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Prawde mowiac tak myslałam ;)
mam beczkę taką ogrodową dużą ,ale przy podlewaniu cała woda sie szybko zużywa. W upalne dni jest kiepsko,sama beczka nie wystarcza. Zaczęłam zabawę w warzywka,muszę mieć wodę.
Myślę jeszcze o pompie ,bo za działką mam rzeczkę,widzę że sąsiedzi mają,więc może to nie głupi pomysł.
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

przy czerpaniu z rzeczki musisz mieć obliczony jej przepływ. Duże pompy szybko mogą wyssać wodę i zapowietrzyć układ ssania. Niekontrolowany taki proceder prowadzi do zniszczenia pompy.
Jak masz rzeczkę, to weź duży zbiornik, podłącz pod deszczówkę, dodaj pompkę i po problemie. Przyjdziesz, napełnisz raz i przez dłuższy czas używasz.

Masz może zdjęcia rzeczki ?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Nie mam , ale zrobię.
Rzeczka jest mała, osiedlowa,z jej głębokością bywa różnie - zależy czy jest susza czy deszcz.
Ogólnie nie jest głęboka, czasami puszczam tam psa na pływanie i w sumie to raczej zawsze tylko brodzi, utopić by się w niej raczej nie szło :lol:
Nie orientuję się totalnie w kwestiach techniki i budowania, jednostek męskich majsterkujących też u mnie brak, więc zostaję z problemem sama. Dlatego pytam tu , licząc, że znajdzie się jakiś spec, który mi temat rozjaśni.
Aha dodam, że na działce prądu nie ma, więc podpinanie pomp na prąd mija się z celem.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

A jak podlewasz , linią , konewką ? Jeśli nie masz prądu to pozostaje spalinowa pompa (pompka). :)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Konewką i deszczówką czerpaną z beczek. A jak się w beczkach kończy to noszę wodę z domu ( co jest koszmarem, szczególnie jak się ma chory kręgosłup i max obciążenie to jakieś 5 kg...).
Pytałam sąsiadów o te ich rurki w rzece, ale jakoś się niechętnie wypowiadają na ten temat. Dawno temu i u mnie była pompa ( taka ręczna), ale przerdzewiała i wykopaliśmy. Gdzieś jeszcze w ziemi są rury, ale podobno są ceramiczne i nie nadają się już do użytku.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Ja widział bym to tak; pompą spalinową pompujesz do zbiornika jakiegoś dużego a z niego pobierasz sobie wodę do konewki . Im większy zbiornik tym lepiej ( rozwijanie węży , uruchamianie , okresowa susza itp.) .Jaka jest różnica poziomów rzeka - zbiornik (lub tam gdzie chcesz wodę gromadzić ? Ile wody zużywasz tak średnio ?
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Daj zdjęcie strumyka. Chodzi mi coś po głowie, ale nie powiem co do czasu aż strumyka nie dostanę na foci :)
Pisul
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 lis 2017, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pompa do symulacji deszczu

Post »

Witam,
Piszę z pytaniem jaką pompę zastosować do systemu symulowania deszczu?
Posiadam drobną szklarnie, w której mieszkają również zwierzęta i potrzebuje zasymulować w niej deszcz. Chodzi o symulacje spokojnego deszczu, a nie ulewy. Upatrzyłem sobie taśmę kroplącą, którą zamontuje pod sufitem (jeden przewód doprowadzający wodę i od niego prostopadle odchodzące przewody taśmy). Taśma ma średnicę 16mm, emitery co 10cm, z wydajnością 0,85l/h i jest przystosowana do pracy przy ciśnieniu 1,5 bara. W sumie otworów jest na tyle, że potrzebowałbym pompować okolo 80l/h (przy czym pompa będzie działać dwa razy dziennie po 5-10 minut). Dodatkowo żródło wody/zbiornik z którego woda będzie pompowana znajduje się 2m niżej. Także potrzebuje pompy o niskiej ilości pompowanej wody, do tego takiej, która da rade wypompować wodę na wysokość 2m mając na tej wysokości ciśnienie około 1,5 bara. Długość całej instalacji razem z pionem 2m to około 13m. Oczywiście najlepiej jak najmniejszym kosztem :) Myślałem nad jakimiś małymi pompami fontannowymi ale nie wiem czy są jakieś o tak niewielkim przepływie, może pompy do chłodzenia silników? Jednak z nim i nie do końca wiem jak to działa.
Myślałem też o czymś takim, czy się nada:
Link do portalu handlowego usunięty.Adm.
O wydajności 240l/h lub 300l/h, nie wiem która by się lepiej sprawdziła. Z nimi dochodzi tylko problem z utratą ciśnienia z powodu przejścia z 9mm na 16mm.
Byłbym bardzo wdziączny za pomoc i sugestie.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Wydajność 240 l na godzinę, to 4 litry na minutę, to za mała wydajność żeby uzyskać ciśnienie na zraszaczach, bo linie kroplujące nie zdadzą egzaminu.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Pompa do wody nurek głębinowa 280 W. Białoruska, przy czym nie musi być Białoruska :D chodzi o ten deseń cena ok. 100 złotych bardziej by ci pasowały parametry takich pomp . Myślę że za tą cenę tłoczy całkiem nie źle :wink: . Ale musiał byś dać reduktor ciśnienia na 1.5 bara , do linii nawadniającej , może lepiej zraszacze było by bez reduktora, dobrze myślę że chodzi o ślimaki ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”