Zapraszam - czujcie się tu jak u siebie w domu ;-)

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Właśnie to miałam na uwadze Martas,ale jak widać ponad 18 lat palimy i nic się grożnego nie stało,poza jednym przypadkiem,kiedy 6 letnia Marta chciała wrzucić do kominka duży karton a wypadło żarzące polano.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Jak budowałiśmy dom, o wkładach kominkowych mogliśmy tylko pomarzyć. Coś się niby zaczynało, ale ceny nie były w zasięgu naszych możliwości. Kominek też był odkryty i często siedziałam "na siłę" do 2-3 w nocy, aż zrobiło się w nim zupełnie ciemno. Pomimo to, nie obyło się, bez wypałonych dziur w wykładzinie /była osłona/, zawsze coś strzeli, nawet z liściastego drzewa. Cztery lata temu trochę pozmieniałam i wstawiłam wkład z szybą otwieraną do góry i środkiem /wnętrzem/ z cegły szamotowej. Jak siedzę przy kominku, to mam tak jak dawniej, a jak mnie sen zmorzy, to ładuję drzewa, zamykam teatrzyk i spokojnie idę spać. Przy okazji poprowadzone zostały rury do pokoi na górze i do dzisiaj nie odpaliłam jeszcze pieca gazowego... Gdybym budowała od nowa, instalacja taka byłaby w całym domu, teraz się już nie udało...
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja od dłuższego czasu zastanawiam się czy jest możliwe wybudowanie kominka w drewnianej altanie na działce. W okresie zimowym jak "znalazł" :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Krysia
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 164
Od: 15 paź 2006, o 00:07
Lokalizacja: Działkolandia-Śląsk

Post »

A ja mam w planie wybudowanie i kominka i pieca.Z pięknymi kaflami,dekoracyjnymi i kolorowymi.I choćby miały kosztować krocie ,to je wybuduje.Już mam nawet upatrzone.
Uwielbiam je.

Kiedy patrze na nie to aż mi serce podskakuje .

Musiałam zmienić post bo coś mi się popsuło.
Pozdrawiam Krysia
Jeśli wymagamy od życia zbyt wiele,zwykle nic nie dostajemy.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Koniecznie z zapieckiem dla kota :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
martas

Post »

Erazm pisze:Ja od dłuższego czasu zastanawiam się czy jest możliwe wybudowanie kominka w drewnianej altanie na działce. W okresie zimowym jak "znalazł" :wink:
a nie lepiej wstawić tzw. kozę?

Krysia, a ten na zdjęciu to nie Twój kominek?
Krysia
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 164
Od: 15 paź 2006, o 00:07
Lokalizacja: Działkolandia-Śląsk

Post »

Niestety ,nie mój,ale będzie mój.Jak już wspomniałam mam go w planie,To znaczy że w przyszłym roku zaczynamy budowę nowego domu.W tym roku remontowaliśmy dom w którym mieszkamy,ale przez ten remont straciłam do niego serce,a i tak nie jest taki jak bym chciała.
I choćbyś ustroił go w najładniesze piórka,prowizorka pozostanie do końca prowizorką

Naleweczko
Właśnie z zapieckiem,Koty też muszą się grzać :D
Pozdrawiam Krysia
Jeśli wymagamy od życia zbyt wiele,zwykle nic nie dostajemy.
Awatar użytkownika
terka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 5 lis 2006, o 13:21
Lokalizacja: Łódź

Post »

U mojej siostry był początkowo kominek bez wkładu, jednak było dużo dymu, a ciepła z kominka mniej. Dlatego, bazując na doświadczeniach u siostry, odrazu zleciłam kominek z władem. Jest energooszczędny, przez szybkę widać kolorowe płomienie, a jeśli chcę trochę dymu, to otwieram sobie drzwiczki od kominka. Wbrew pozorom, nie jest to dużo większy koszt od kominka tradycyjnego. Siostra teraz też ma kominek z wkładem . Polecam. ;:31
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Erazm pisze:Ja od dłuższego czasu zastanawiam się czy jest możliwe wybudowanie kominka w drewnianej altanie na działce. W okresie zimowym jak "znalazł" :wink:
Oczywiście, że można. Przy obecnym wyborze materiałów nie jest to wcale trudne.

Pozdrawiam
Mietek.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Ja mam taką wolnostojącą kozę i jestem bardzo zadowolona(zajmuje mało miejsca ,daje dużo ciepła i fajnie widać płomyki)
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Uwaga ogólna na temat kominka.

Duża liczba osób buduje coś, co nazywa się kominkiem z wkładem. Niestety, z kominkiem w tym przypadku wspólna jest tylko nazwa handlowa. Jest to bowiem rodzaj pieca grzewczego z przeszklonymi drzwiczkami, i absolutnie nic więcej. Siedzenie przed czymś takim jest równoważne z lizaniem przez dziecko cukierka przez papierek.
Kominek jest to otwarte palenisko, co najmniej z jednej strony, z umieszczonym nad nim wyciągiem kominowym. Prawidłowo zbudowany, zapewnia ciepło w pomieszczeniu, w którym się znajduje i ewentualnie przyległych, jednocześnie nie powoduje żadnych zadymień. Najważniejszymi parametrami kominków są: powierzchnia otworu paleniska (wielkość zależna od ogrzewanej powierzchni pomieszczenia) oraz przekrój kanału kominowego, który jest zależny od powierzchni otworu kominka. Nie zachowanie odpowiednich proporcji całkowicie dyskwalifikuje kominek. Najczęściej powtarzanym błędem przy budowie kominków jest zbyt mały przekrój kanału kominowego.
Mietek.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Popieram Mietka w całej rozciągłości. 8) Bezpośredni dostęp do żywego ognia to coś wspaniałego i ma ten niesamowity klimat.
Obrazek
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

eMZet pisze:Uwaga ogólna na temat kominka.

Duża liczba osób buduje coś, co nazywa się kominkiem z wkładem. Niestety, z kominkiem w tym przypadku wspólna jest tylko nazwa handlowa. Jest to bowiem rodzaj pieca grzewczego z przeszklonymi drzwiczkami, i absolutnie nic więcej. Siedzenie przed czymś takim jest równoważne z lizaniem przez dziecko cukierka przez papierek.
Kominek jest to otwarte palenisko, co najmniej z jednej strony, z umieszczonym nad nim wyciągiem kominowym. Prawidłowo zbudowany, zapewnia ciepło w pomieszczeniu, w którym się znajduje i ewentualnie przyległych, jednocześnie nie powoduje żadnych zadymień. Najważniejszymi parametrami kominków są: powierzchnia otworu paleniska (wielkość zależna od ogrzewanej powierzchni pomieszczenia) oraz przekrój kanału kominowego, który jest zależny od powierzchni otworu kominka. Nie zachowanie odpowiednich proporcji całkowicie dyskwalifikuje kominek. Najczęściej powtarzanym błędem przy budowie kominków jest zbyt mały przekrój kanału kominowego.
Zapewne masz rację ale nie zawsze są takie możliwości techniczne, więc jak się nie ma co sie lubi to się lubi co się ma :wink: :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”