Domek drewniany czy murowany?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Domek drewniany czy murowany?

Post »

W drewnianym domu nie musi być skrzypiąco - u mnie nie skrzypi, a korniki ;:oj wiedzą, że nie wolno do talerza czy szklanki sypać wiórków.
I zapewniam, że jest bardzo klimatycznie. Myślę, że wybór drewnianego czy murowanego domu to sprawa gustu i upodobań a czasem i przypadku...
Też myślałam, że wewnątrz starego drewnianego domu jest bardzo ciemno i przygnębiająco, ale okazało się, że mimo tego, iż są małe okna - jest jaśniutko i bardzo miło a zimą cieplutko....
Pozdrawiam z drewnianego domku :wit
Fiolka_130
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 24 lip 2014, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tani domek na działce - jaki?

Post »

Witam. Czy jest szansa kupić tani domek drewniany ?
Jak Wy poradziliście sobie z tym tematem ?
Oboje z mężem trochę jesteśmy słabi w majsterkowaniu więc budowa samemu może nas przerosnąć
dlatego myślimy o gotowcu..
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tani domek na działce - jaki?

Post »

Fiolka_130 a z którego regionu Polski jesteś? A tani tzn do jakiej kwoty szukasz? Ja też od dłuższego czasu szukam czegoś na działkę.
Fiolka_130
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 24 lip 2014, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tani domek na działce - jaki?

Post »

Małopolska śląsk, tak do 5 tys :roll:
zbynio
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 gru 2010, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tani domek na działce - jaki?

Post »

Fiolka_130, w tej cenie kupicie gotowy prosty domeczek w jednym z marketów, które macie na swoim terenie o powierzchni podłogi ok. 8 m2.
Jeśli ma to być coś bardziej wyszukanego i okazałego, najlepiej zwrócić się do firmy, która produkuje takie domki, lecz nie są to usługi tanie...
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tani domek na działce - jaki?

Post »

Fiolka_130 wydaję mi się , że pochodzisz z miejsca gdzie jest tzw "zagłębie" takich domków na działkę , u mnie jest gorzej w naszym rejonie nie ma tak dużo firm a jak są to się cenią. Ja upatrzyłam sobie firme z Torunia DREWNO-GO forumowicze tutaj sobie też zamawiali i są zadowoleni h (nie wiem czy link nie zostanie usunięty? ) Tak, zostanie usunięty, bo jest niezgodny z regulaminem, pomid.
Fiolka_130
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 24 lip 2014, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tani domek na działce - jaki?

Post »

Tak patrzyłam na firmy te usługi wykonujące nawet znalazłam fajny
domek w tej cenie tylko firma nie z moicH okolic
Nam chodzi o coś nie dużego ale koniecznie z
tarasem i najlepiej pomieszczeniem na narzędzia
Nawet tu na forum znalazłam świetne zdjęcie takiego domku
Taniej pewno nie ma szans?
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Domek drewniany czy murowany?

Post »

Domek na kołach/tzw holenderka/ nie może stac na działce cały czas/chyba 6 mies/ Przesunięcie go o kilka metrów też nic nie da-musi opuścić działkę.Rok temu na naszych działkach rekreacyjnych w wyniku kontroli zyczliwych urzędasów sąsiedzi musieli wyciągać swoje domki za posesję i albo je sprzedać albo zalegalizować ich budowę.Natomiast na zgłoszenie mozna postawić domek do 25m i 5 m wzwyż/górę mozna na zasadzie grzybka powiększyć.
Awatar użytkownika
Scio
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 25 sie 2014, o 00:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek drewniany czy murowany?

Post »

Witam.
Kupiliśmy z mężem właśnie działkę na ROD. 300m2 bez domku. Zastanawiamy się nad zbudowaniem jakiejś altanki. Chcemy coś niewielkiego, trzymać szpargały, jakąś małą leżankę. Na działce nie ma udogodnień, jest tylko prąd. Musimy też ciąć koszty, więc chcielibyśmy wszystko postawić sami.
Pierwszą opcją było postawienie prostego domku z pustaków. Wujek mojego męża kilka lat temu (ponad 5 na pewno) postawił domek z płyt osb i teraz też zastanawiamy się nad tą opcją, bo będzie ona chyba najtańsza. Czy ma ktoś doświdczenie z taką budową? Jakie fundamenty (można? bo też różnie mówią).
Ach i mam jeszcze jedno pytanie. Jak myślicie zaczynać budowę altanki już teraz (wrzesień, październik) czy czekać na wiosnę?
Pozdrawiam Paulina
Z pamiętnika zielonej ogrodniczki - czyli całkiem zielona na Rodos. Cz. 1 dużo nauki, dużo wątpliwości, dużo zmian
romeczek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 lis 2014, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tani domek na działce - jaki?

Post »

Hej. Ja też zastanawiam się nad zakupem domku holenderskiego. Mam całkiem sporą działkę z przyłączem do mediów , niedaleko miasta a konkretnie Łodzi i w sumie to nie jestem zwolennikiem mieszkania w bloku.

Pozdrawiam
Damiano
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lis 2015, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Domek drewniany czy murowany?

Post »

Drewniane maja swój urok, zwłaszcza te postawione z bali. Są po prostu piękne, stylowe i posiadają swój niepowtarzalny klimat. Poza tym domy z bali drewnianych pod wieloma względami przewyższają tradycyjnie budowane domy z suporeksu czy cegły. Wiem to z własnego doświadczenia, bo sam dwa lata temu ukończyłem budowę takiego domu, którego wykonawcą była firma...
Na wszelki wypadek, wszelkich podejrzeń, nazwę firmy usunęłam.
Ot tak, w ramach delikatnej ostrożności.
Bo nie lubimy tu reklam.
bab...
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Domek drewniany czy murowany?

Post »

Domki z bali są urocze, szkoda tylko że diabelnie drogie. Stan surowy 50 tysiaków to standard. W dodatku to są pseudo bale- 50 mm nie da ciepła. A z ociepleniem 70 tyś. jak w mordę dał. (Proszę nie ingerować! To staropolszczyzna!).
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek drewniany czy murowany?

Post »

Domek z drewna fajnie wygląda np w górach przykryty śniegiem. Na działce którą kupiłem kilka lat temu stała mała ala szopka. Miała dobre kilkadziesiąt lat. Po mimo tego że nie była w żaden sposób impregnowana miałem spory problem żeby ją rozwalić. Momentami trzeba było użyć koparki do rozbicia ścian.
Nie mniej jednak w naszych polskich realiach domek murowany wydaje się najlepszym wyborem.
Po pierwsze primo, jest niepalny. A to akurat ma dużą zaletę jeśli nie zamierza się układać pod rozkazy sąsiadów, którym wszystko przeszkadza :)
Po drugie primo, raz otynkowany może stać kilkanaście lat bez odnawiania elewacji. Z drewnianym jest problem tego typu że co kilka lat trzeba go impregnować. Jeśli jest się w miarę młodym i ma się sporo wolnego czasu to ok. Gorzej jak z wiekiem nie będzie sił na skakanie po rusztowaniu czy drabinie.
Po trzecie i ostatnie podstawowe primo, murowany jest po prostu trwalszy. Postoi przynajmniej kilkadziesiąt lat, a z drewnianym nigdy nic nie wiadomo. Trzeba jednak tutaj podkreślić że mowa jest o tych domkach prefabrykowanych które teraz są takie modne. To "drewno" nie ma nic kompletnie wspólnego z drewnem z którego dawniej się stawiało chałupy. A domki z płyt OSB to już w ogóle jest jakieś pomówienie. Gdzie ta ekologia którą tak się chwalą producenci skoro te płyty to w 90 procentach sztuczny klej?
No i kolejna sprawa-solidność ścian. W domku murowanym jednak człowiek lepiej się czuje. Ma się poczucie że jak samochód na zakręcie drogi nie wyrobi i wjedzie nam w domek to nie złoży się on jak pudełko zapałek. Ja nie widzę żadnych plusów oprócz wyglądu, przemawiających na korzyść domku z drewna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”