Domek drewniany czy murowany?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
barthos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 lis 2007, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Dom ale jaki ?

Post »

Witam.

Za około 3-4 miesiące zamierzam rozpocząć budowę domu jednak nie wiem jaka metoda będzie najtańsza bo wiadomo w tych czasach wszystko opiera sie o pieniądze :?

znajomy doradził mi metodę "kanadyjską" czy ktoś ma już domek zbudowany ta metodą?? jak sie "sprawuje" ?? jakie są przybliżone koszty budowy takiego domu ??

Z góry dziękuje za odpowiedz.
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Najtańszy będzie pewnie dom z bali; górale robią gotowe elementy do montażu i sami składają dom u klienta.
np. http://www.domzbali.pl/ , etc.
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Post »

Kilka lat temu mój kolega połasił się na "tani" dom w systemie kanadyjskim. Oferta - cenowo była rewelacyjna - do momentu realizacji. Potem jak zostały wpłacone pierwsze pieniądze okazało się, że trzeba dopłacić za preparaty chroniące drewno przed ogniem, grzybami, wodą itd. Cena nie zawierała instalacji i docieplenia. Ostatecznie dom kosztował tyle co budowa systemem tradycyjnym. A wyszła "drewniana budka".
Barthos, jeżeli zdecydujesz się na tą technologię to dokładnie sprawdź firmę sprzedającą, bo czytałem o wielu przypadkach nieuczciwych handlowców w tej branży, którzy zakładają punkty sprzedaży w różnych miejscach na terenie kraju a po otrzymaniu zaliczki od pierwszych kilku kilentów - szukaj wiatru w polu ...
Coś sobie jeszcze przypomniałem. Byłem kiedyś zobaczyć najdłuższy stół na świecie zrobiony z jednej deski. Było to w miejscowości Szymbark na kaszubach w woj. pomorskim. Była tam również bardzo duża firma budująca domy drewniane - pamiętam folder z kilkunastoma projektami. Nazwy firmy nie pamiętam ale w Necie na pewno będzie.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Adam ma rację, jeśli chcesz zaoszczędzić to warto przejechac się do siedziby firmy, zobaczyć ich tartak, suszarnię, palc montażowy i przy okazji realizacje.
My mamy drewnianą rekonstrukcję XVII- wiecznego domu z bali ( z konserwatorem zabytków w tle :(, i tę chatę budowali miejscowi cieśle 15 lat temu. Teraz rozwiązania konstrukcyjne są nowocześniejsze, a drewno konserwowane ciśnieniowo i cięte w zimie ( żywiczne).
Na całym Podhalu masz wybór ogromny producentów i naprawdę jest w czym wybierać. A dom - stoi w 2 tygodnie :D
barthos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 lis 2007, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

dziękuje bardzo za opinie moje oko przyciągnęła firma http://www.tatrahouse.com.pl/ która fakt faktem ma dość przystępne ceny
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Post »

Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Xavier
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 maja 2009, o 23:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Domek drewniany czy murowany?

Post »

Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum to WITAM SERDECZNIE. :D

Mam pytanie zgodnie z tytułem tematu, a nie znalazłem wyszukiwarką podobnego.
Stałem się posiadaczem ogródka działkowego w ramach ROD. Działka ma raptem 300 m i będzie wykorzystywana wyłącznie do rekreacji od wiosny do jesieni. Jaki typ zabudowy by się najlepiej sprawdził? Domek drewniany czy murowany? Maksymalna dopuszczalna powierzchnia domku (bez tarasu) to 25 m kwadratowych. Może ktoś polecić konkretny model domku o tych gabarytach? Plany? Wykonawców? Robić samemu czy zlecić ekipie? Oczywiście jak zawsze - im taniej tym lepiej... :wink:
Czekam na wasze opinie w tej sprawie, bo na pewno nie jedna osoba z forum przerobiła już ten temat i ma doświadczenie.
Pozdrawiam.
Amroz
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 paź 2007, o 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja mieszkam na co dzień w bloku i mam dość murów.
Pewnie domyślasz się co bym postawił :)
Xavier
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 maja 2009, o 23:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

Domyślam się. Jest tylko jedno "ale" ... dlatego się zastanawiam. Chodzi o stosunkowo częstą konserwację drewnianego domu (5-7 lat) i podatność na ewentualny ogień.
Amroz
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 paź 2007, o 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kolego przeważnie to rzeczy w domkach sie pala a nie one same :)
Co do malowania to elewacji nie malujesz??
Ja wole drewno bo nawet czasami słychać jak pracuje :)
Murowane domki to przeważnie klocki a z drewna takie ładne, lekkie.
Moim zdaniem
Działka = drewno, trawa, ziemia, kwiatki
Miasto = beton, samochody, spaliny , tłok itd
Raku
100p
100p
Posty: 148
Od: 18 kwie 2008, o 14:50
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Cześć,
biorąc pod uwagę dopuszczalną wielkość zabudowy oraz przeznaczenie działki i domku osobiście jestem za domkiem drewnianym.
Szybkość, cena, specyfika drewna, etc. - całość przemawia za budowlą drewnianą.
Przypomnę, że obecnie ludzie stawiają z drewna także całoroczne domy - w krajach Skandynawii to przecież norma, tylko u nas (z racji cen materiałów, słabo rozwiniętej sieci odpowiednich firm budowlanych, braku informacji, itp.) jest to mało popularne.
Polecam, będziesz zadowolony.
Co do firm - przeględnij ofertę z allegro, sprawdź w okolicy.
Stron w sieci o budowie z drewna także jest sporo, pozostaje kwestia ceny.
Ty będzięsz miał niewielką konstrukcję, więc pomyśl o stolarzach z okolicy. Dla czegoś większego wartałoby ściągnąć górali, choć ci mają podobno sporo roboty i odległe terminy realizacji.

Projekt lub pomysł znajdziesz w sieci.
Podsyłam stronkę firmy z mojej okolicy z zastrzeżeniem, że jej nie sprawdzałem: nie wiem, czy są kumaci, ile biorą za projekt czy realizację całości. Po prostu firma z okolicy, gdzie w przyszłości będę stawiał sobie taki domek.
Pozdro.
R.
http://www.jagbud.pl/domy.html
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post »

Ja również wybrałbym domek drewniany. Ten piękny wygląd idealnie pasujący do otoczenia działki ( drzewa, kwiatki...) taki domki mają "dusze"
Xavier
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 maja 2009, o 23:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

Macie sporo racji. Rozglądam się właśnie za drewnianym. :D
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”