Hunter- system nawadniania, problem z sekcją i inne.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
lukaszsz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 sie 2014, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Hunter- system nawadniania, problem z sekcją i inne.

Post »

Witam serdecznie:
Posiadam następujący zestaw:
Sterownik Hunter XCore 801 Zewnetrzny;
1. Sekcja pierwsza 2 zraszacze Srm 04;
2.Druga sekcja 2 zraszacze Srm 04;
3. Trzecia sekcja 3 zraszacze pro spray;
4.Czwarta sekcja 2 zraszcze Srm 04;
5.Piata Sekcja 3 zraszacze prospray
6.Szosta sekcja 2 zraszcze Srm 04;
7.Siodma sekcja linia kroplujaca;
8.Osma sekcja linia kropluaca;

Firma która to montowała już nie istnieje i mam kilka problemów z wyżej wymieonionym sytemem nawadniania;
1.Sekcja czwarta mam ustawiony czas 8 minut sekcja włącza się działa około minuty lub 30 sekund różnie i chowa się pracuje znowu 1 lub 1,5 i chowa się na sekundę i tak cały czas dzieje się to tylko z jedną sekcją co to może być?
Druga usterka zdarzyło mi się to pierwszy raz sterownik włączył planowo system nawadniania, pierwsza sekcja włączyła się działała prawidłowo, następnie przełaczył na drugą na wyświetlaczu pokazywało że działa natomiast zraszcze się nie wynurzyły to samo z 3,4,5,6,7,8,.
Włączyłem ręcznie, lecz to samo działała tylko pierwsza sekcja.Otworzyłem skrzynkę z elektrozaworami, odkręciłem i zakręciłem każdy z elektrozaworów ręcznie i zadziałało. Natomiast problem z 4 sekcją pozostał.
Gdzie szukać problemu? co można pomierzyć miernikiem, cewki?
Proszę o pomoc .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: System Nawadniania Hunter

Post »

Zamień sekcję niesprawną (czwartą) z inną dobrze działającą na sterowniku i w ten sposób wykluczysz gdzie nie ma błędu lub jest.
Roberto_80
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 sie 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: System Nawadniania Hunter- problem z sekcją.

Post »

Witam, mam podobny problem jak użytkownik lukaszsz, sterownik wysyła sygnał do elektrozaworu (słychać nawet "cykniecie") ale niestety woda nie leci przez zraszacze. instalacja zupełnie nowa, niestety sam zakładałem i doszedłem do punktu w którym nie mogę sobie poradzić, czy ktoś może poradzić gdzie szukać przyczyny? Proszę o pomoc.
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: System Nawadniania Hunter- problem z sekcją.

Post »

- Zakręcony zawór z wodą,
- elektrozawór zamontowany niezgodnie z kierunkiem przepływu wody,
- nie wyjęta zaślepka trzymająca o-ring w kolektorze elektrozaworowym,
- do maksimum skręcony ogranicznik przepływu wody na elektrozaworze.


Jaki model elektrozaworów posiadasz?
Roberto_80
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 sie 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: System Nawadniania Hunter- problem z sekcją.

Post »

4 razy nie, gdyż gdy otworzę ręcznie elektrozawór to działa, posiadam Elektrozawór PGV-100-GB firmy Hunter...
Roberto_80
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 sie 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: System Nawadniania Hunter- problem z sekcją.

Post »

nikt nie wie co może być nie tak ? może winą jest sterownik ?


Roberto, Ciebie również obowiązują zasady pisowni.

Następny taki post, będzie od razu wyrzucony do śmietnika forumowego, miłego dnia- pomidorzanka.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: System Nawadniania Hunter- problem z sekcją.

Post »

Przecież Ci napisałem, żebyś zamienił sekcje na wyjściu ze sterownika i jeśli będzie nie działała nowa sekcja, to błąd jest na sterowniku.
eryk01
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 31 mar 2021, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Hunter - system nawadniania, nie reaguje na otwarty zawór wody

Post »

Dzień dobry,
czy znajdzie się na forum ktoś, kto byłby w stanie zdiagnozować oto taką sytuację:
Pacjent to Sterownik Hunter XC-401I-E + elektrozawory Hunter Bird (konkretnie jaki model nie pamiętam)
Po zimie chciałem wpuścić wodę na ogród, po odkręceniu zaworu i sterowniku w pozycji OFF woda otworzyła spryskiwacze i nie da się jej powstrzymać inaczej niż zamykając zawór wody.
Sterownik nie odpowiada i nic nie daje przełączanie w tryb manualny. Sprawdzone zostały same elektrozawory czy nie są poluzowane i wygląda na to, że są ok.
Sprawdzone zostało napięcie od zasilacza do sterownika oraz ze sterownika na wyjściu do skrzynki z elektrozaworami i też jest OK.
Czy ktoś ma pomysł co jeszcze mogę zrobić, lub jaka może być przyczyna opisanego stanu rzeczy?
Dodam, że nie ja odpowietrzałem system przed zimą, ale widziałem, że Pan, który to robił przełączał się między strefami za pomocą sterownika.
Dziękuję za pomoc i przepraszam, jeśli czegoś jasno nie opisałem
Sławek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Hunter - system nawadniania, nie reaguje na otwarty zawór wody

Post »

Zrozumiałem, że elektrozawór jest ciągle otwarty, to jeśli wyłączysz napięcie, powinien się zamknąć. Gdy nadal jest otwarty i woda dalej leci, to musisz przeczyścić elektrozawór, rozkręcając go, bo w sieci po zimie mogły być paprochy, które zablokowały go.
eryk01
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 31 mar 2021, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hunter - system nawadniania, nie reaguje na otwarty zawór wody

Post »

Dzięki za odpowiedź. Na to wygląda, że jest otwarty. Rozkręcałem go już i czyściłem ale zrobię to ponownie bo nie mam pomysłu. Chciałem zrobić restart sterownika, ale widzę, że skubane cały czas pamięta ustawienia.
Awatar użytkownika
Daniel431
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 29 mar 2021, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hunter - system nawadniania, nie reaguje na otwarty zawór wody

Post »

To raczej nie jest wina sterownika, bo ten elektorzawór (notabene, to chyba rain bird albo hunter ;-) ) powinien działać tak, że jak nie ma napięcia, to jest w pozycji zamkniętej.
Jeśli przeczyszczenie nic nie da (ale może da, może zawór zablokował się przez jakąś rdzę z instalacji ?) Ja miałem tak kiedyś. Na stronie huntera zalecają rozebrać, przepłukać wodą i spróbować ponownie.

Jest jeszcze jedna opcja. Jeśli faktycznie masz zawory hunter (ale te rainbirda tez chyba maja taka opcje), to w niektórych modelach da się je ręcznie odblokować. Zobacz tu, wyjaśniają jak to odblokować (oraz jak czyścić zawór)
https://www.hunterindustries.com/pl/hom ... ort/valves
eryk01
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 31 mar 2021, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hunter - system nawadniania, nie reaguje na otwarty zawór wody

Post »

Masz rację, zawory są rainbirda. Bardzo dziękuję za link - jutro będę męczył od rana, wygląda to sensownie. Przy okazji przyjrzałem się przewodom - masakra (łączenia na kostkę bez izolacji, kabelki łączone taśmą ;:185 Już teraz wiem, czemu ta firma się nie utrzymała na rynku.
Jakby nie było jeszcze raz dziękuję ;:180
LoraKinho
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 kwie 2023, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hunter - system nawadniania, nie reaguje na otwarty zawór wody

Post »

Witam.
Mam.ogolnie bardzo podobny porblem.
Nie chcą mi się otworzyć zawory jak włączam je przez aplikację. Natomiast jak przekrece ręcznie to bez problemu wstają i podlewają. Z czym może być problem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”