Ogrodzenie z siatki. Osadzanie słupków itp.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
wva
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 2 mar 2008, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec, Golczowice

Nowa działka - ogrodzenie

Post »

Doradźcie czy betonować warto ogrodzenie pod siatką? Czy słupki trzeba wbetonować? A jak naciągać samemu siatki! Czy siatka beż betonu pod spodem nie zniszczy się szybko???
Mam aż 120m do ogrodzenia (30+30+40).Jeden bok na bramę i ogrodzenie! Jaką bramę kupić? Jaki może być koszt takiego ogrodzenia?
A może są jakieś firmy kładące siatki? Okolice Olkusza!!!!

Pisownia poprawiona xipe.
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Słupki lepiej zabetonować w podłożu, betonowy cokolik pod ogrodzeniem jest wskazany (podkopy zwierząt). Odnośnie siatki to lepiej ogrodzić taką w plastikowej koszulce - odpada malowanie płotu i jest trwalsza. Bramę i furtkę możesz zamówić pod wymiar z montażem.
naturelover
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2008, o 17:23
Lokalizacja: LONDYN

Re: Nowa działka

Post »

Możesz wbić drewniane paliki w ziemię a siatkę przystemplować takerem, ale to nie jest zbyt solidne ani trwale.
No więc, jeżeli już masz wbetonowane metalowe słupki w ziemię to są sztywne. Na dole i na górze każdego słupka powinny być otwory w które wkładasz spanery. Wieszasz na spanerach drut szpanujący wpleciony w siatkę i dokręcasz nakrętkę kluczykiem. I po robocie.

Pisownia poprawiona, proszę zwracaj uwagę na odstępy między wyrazami xipe.
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Użytkownik naturelover i wva proszę odebrać wiadomości P.W. koniecznie :!:
Awatar użytkownika
MateuszG
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 mar 2008, o 19:39
Lokalizacja: Leszno

Post »

Wszystko zależy od tego, czy ma być to ogrodzenie tymczasowe (np. na czas budowy) czy też ma stać przez dłuższy czas. Jeśli tymczasowo to chyba najlepszym i najtańszym rozwiązaniem są wkopane pale sosnowe i na nich rozwieszona siatka leśna. Jeśli jednak ma być to coś porządnego to zdecydowanie zabetonować! Jesienią grodziłem swoją działkę płotem o podobnej długości. Wybór zarówno słupków, siatek jak i innych potrzebnych akcesoriów jest na rynku naprawdę spory! Co do betonowania- mam owczarka niemieckiego i każdy z sąsiadów również ma duże psy dlatego podmurówka była niezbędna. Przede wszystkim, żeby czworonogi nie kopały a przy okazji chwasty nie będą przechodzić od sąsiada. Nie wylewałem jednak betonu tylko zakupiłem obrzeża chodnikowe (dostępne tam gdzie różne kostki betonowe). Uważam, że wygląda to nieźle. Zdjęcia postaram się przesłać jutro. Jeśli posiadasz również psa to moim zdaniem siatka powlekana PCV ODPADA! nie trzeba malować- to prawda, ale jest bardzo słaba i dla takiego zwierzaka to żaden problem rozszarpać zębami. Dlatego ja założyłem siatkę 2,5mm (ocynk). Jest bardzo solidna i przez brak plastikowej otoczki dla psa jest nieprzyjemna. Przez siatkę z PCV wyszedł mi już dwukrotnie. Bo tak naprawdę kiedy kupisz siatkę powlekaną 3mm to w przekroju 2mm to tworzywo sztuczne i sam drut ma średnicę zaledwie 1mm- więc prawie jak nic.
naturelover
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2008, o 17:23
Lokalizacja: LONDYN

Post »

Sorry za oftop.Do xipe:Jezeli pisownia jest poprawiona w pierwszym poscie to ja nie wiem w czym moja stylistyka jest gorsza od twojej!(raczej jest odwrotnie)Poprawna pisownia to nie tylko jezyczki pod i nad literkami.Nikt nie jest idealny!

Kochany forumowiczu. Nie powinieneś się tak odzywać, to nieładnie z twojej strony. Sama kilka razy zwracałam ci uwagę na twój niestaranny sposób pisania, teraz robi to Xipe, może zamiast dyskutować, dostosujesz się, hm? Nalewka
Awatar użytkownika
Piotrek Dz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 26 mar 2008, o 09:11
Lokalizacja: Żywiec

Post »

Można kupić gotowe, betonowe elementy które składa sie jak klocki (krótki z dziurą na słupek i długi do kolejnego słupka) i nie trzeba bawić sie w wylewanie fundamentu płotu. Trzeba je wkopać. Dokładnej techniki zakładania nie znam ale to pewnie nie jest żadna filozofia.
Zdaje sie, że na budowę płotu z fundamentem też trzeba mieć pozwolenie lub to zgłościć. Prawda to?
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Paweł ma racje najlepiej wybetonować cokolik ale siatka tylko 6mm pełen ocynk nie trzeba malować pięknie wygląda i zawsze czysto no i ta grubość . Mój sąsiad sobie kupił. Siatki cienkie i to powlekane folią sie trochę rozciągają i nie są tak stabilne. ;:100
Awatar użytkownika
MateuszG
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 mar 2008, o 19:39
Lokalizacja: Leszno

Post »

Przesyłam zdjęcia płotu, który stawiałem kilka miesięcy temu

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

No Mateuszu całkiem niezła robota. Mnie też czeka w tym roku ogrodzenie mojej działki, co zawsze przesuwałem na następne lato. I jeszcze takie małe pytanko, czy słupki są po prostu wbite do ziemi czy też zostały wmurowane? Ja planuję wylanie porządnych fundamentów, ale sposób z tymi betonowymi krawężnikami jest całkiem niezły, no i na pewno mniej czasochłonny :wink:
Awatar użytkownika
MateuszG
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 mar 2008, o 19:39
Lokalizacja: Leszno

Post »

Zarówno słupki, jak i obrzeża są zabetonowane, pozdrawiam
competer
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 23 mar 2008, o 16:02
Lokalizacja: Białystok

Post »

MateuszuG, czy mógłbys podać parametry tych obrzeży? Ile cm jest w gruncie, a ile na górze? I czy stosowałes jakś specjalna obsypke dla nich, czy też jest to zwykła ziemia? Pytam, ponieważ również chcę zastosować obrzeża, ale obawiam się, że będą się rozsuwały i ich linia nie będzie już prosta :).
Awatar użytkownika
MateuszG
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 mar 2008, o 19:39
Lokalizacja: Leszno

Post »

Wymiary obrzeży to 8x30x100cm. Na całej linii płotu miałem wybrany łyżką pas szerokości łyżki (chyba 70 czy 90 cm) nie pamiętam już dokładnie. Po zabetonowaniu słupków wybrałem łopatą ziemię do twardego, zbitego gruntu i wtedy nawoziłem żwir pod murek w zależności od miejsca wychodziło to od kilkunastu do 30cm. Tę warstwę ubijałem walcem kilkukrotnie i potem wylewałem beton. Obrzeża betonowałem mniej więcej tak jak na rysunku:

Obrazek

Ziemię mam minimum na tej wysokości, żeby zakrywała beton. Miało być początkowo więcej, ale po rozwiezieniu kilku górek ziemi okazało się, że wystarczyło na tyle ile widać.

Też miałem duże obawy, że mi się to wszystko rozjedzie ale (odpukać) pierwszą zimę wytrzymało bardzo dobrze i oby tak było dalej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”