Ogrodzenie z siatki. Osadzanie słupków itp.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
sylwia lodz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 11 sie 2008, o 10:49
Lokalizacja: lodz

Ogrodzenie z siatki - jakie?

Post »

Witajcie .
Proszę was jako doświadczonych działkowiczów o pomoc. Chcemy z mężem grodzic działkę rekreacyjna w bliskich okolicach Łodzi.Powiedzcie jaka siatka grodzic i gdzie kupić ,jakie koszty.Mamy do zrobienia tylko dwa boki( 25m i 44m )działki bo pozostałe 2 są już ogrodzone przez sąsiadów.Myślimy o bramie 4m czyli 2 skrzydła + furtka 1m. Piszcie i radźcie .Pozdrawiam. :lol:
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Witaj!
Proszę uprzejmie abyś pisała normalną czcionką , nie kolorowała, nie boldowała - tak się lepiej czyta :D

Zerknij w ten temat- jest tu trochę informacji o ogrodzeniu.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ogrodzenie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ogrodzenie
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Rucia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 7 gru 2007, o 09:43

Post »

No i jak udało Ci się na coś zdecydować czy nie za bardzo? Jeżeli nie to ja radziła bym zwykłą siatkę założyć do ogrodzenia działki spokojnie wystarczy, ja mam u siebie pantanet z betafence i jest naprawdę w porządku przede wszystkim nie obwisa i jest dobrze zabezpieczona przed korozją bo jest ocynk i do tego powłoka z PVC. Także jak się coś takiego założy to praktycznie spokój na conajmniej 10 lat.
sylwia lodz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 11 sie 2008, o 10:49
Lokalizacja: lodz

Post »

Mysle o zwiklej siatce ocynk +pcv.Taka wystarczy.Jeszcze nic nie grodzilam bo nie ma mi kto pomóc.
Rucia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 7 gru 2007, o 09:43

Post »

Dobre podejście ocynkowana siatka powlekana pvc wiadomo, że nie pordzewieje przez długi długi czas, jezeli jeszcze nie masz siatki to polecam właśnie pantanet to jest zgrzewana siatka a nie pleciona i jest zdecydowanie sztywniejsza na pewno nie poobwisa uważam, ze to lepsze rozwiązanie niż zwykła siatka.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

sylwia lodz pisze:Jeszcze nic nie grodzilam bo nie ma mi kto pomóc.
Bo widzisz, takie tematy już były na forum, trzeba tylko kliknąć ze dwa razy :)

Na twoim miejscu najpierw wpisałabym w naszą wyszukiwarkę hasło "ogrodzenie", potem bym poczytała co tam pisaliśmy, a potem podłączyłabym się do jednego z tych istniejących już wątków.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
supon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 28 lut 2007, o 19:23

Post »

Witam
Może ja odrobinę pomogę.
Robiłem ogrodzenie w zeszłym roku więc podzielę się doświadczeniem.
A więc:
1. Dokładnie obmierz potrzebę w metrach bierzących oraz wysokość
2. Siatkę kup - średnica 3 mm, ocynk+PCV, gdzie? masz dwie opcje: producent lub market budowlany (sprawdź koniecznie ceny!) Ja kupiłem w OBI
3. Siatka jest sprzedawana w belach po 10 mb - można ją łączyć i dzielić poprzez "wkręcanie" lub "wykręcanie" drutu
4. Musisz również kupić słupki (długość siatki dzielona przez 2,5m), drut usztywniający (3x długość siatki + 3m), drut do podwiązywania, pręty krańcowe oraz naciągi śrubowe (3x ilość słupków krańcowych + narożne)
5. Co do słupków to taniej wychodzi kupno rur o przekroju kwadratowym (wysokość siatki + 60-70 cm) trochę farby oraz zamiłowania do malowania. W słupkach należy wywiercić 3 otwory na przestrzał, górny otwór ok 3cm od szczytu, pozostałe wysokość siatki - 8 cm dzielone na 2)
A teraz do roboty!
1. Słupki, bramę oraz furtke wkop i zabetonuj na ok 50-60 cm na 2 tygodnie przed ukladaniem siatki
2. Przez wywiercone otwory przeciągni drut usztywniający i naciągni go naciągiem srubowym
3. Siatkę rozwiń na ziemi i dopasuj długość, na końce załóż pręty krańcowe - siatka gotowa do zakładania.
4. Postaw siatkę w pionie i zamocuj pręt krańcowy do słupka.
5 Przypomocy przyjacół dobrze naciągni siatkę i zamocój drugi pręt krańcowy do słupka
6. Podwiąż siatkę do środkowego drutu usztywniającego, do górnego i dolnego drutu przymocuj siątkę zakręcając jej końcówki
SIATKA GOTOWA Obrazek Obrazek
Rucia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 7 gru 2007, o 09:43

Post »

Obrazek
Myślę, że jednak siatka zgrzewana jest lepsza, taka jak mój pantanet po pierwsze jest sztywniejsza od siatek plecionych, nie ma takich problemów z obwisaniem jak mają siatki zgrzewane, montaż jest szybszy i nie trzeba się bawić z drutami naciągowymi, według mnie jest też ładniejsza, chociaż to kwestia gustu a co najważniejsze dla mnie jej trwałośc jest bardzo wysoka bo jest cynkowana ogniowo i do tego powlekana PVC.
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

gmart2 pisze:Czy można użyć słupków drewnianych?Jak myślicie?



Witam.


Ja osobiście nie łączę stali z drewnem. Po mojemu
jak ogrodzenie drewniane to tylko z drewna- a stalowe słupki ze stalowymi prętami lub stalową siatką.



Pozdrawiam. :D
ZULA
100p
100p
Posty: 120
Od: 8 sie 2007, o 21:39
Lokalizacja: WARSZAWA

Słupki ogrodzeniowe,fundamenty,osadzanie,mocowanie,przedłużanie itd.

Post »

Mam oto taki problem i szukam pomocy :

psy przeskakują mi przez siatkę ogrodzeniową wobec czego potrzebuję jakoś tę siatkę przedłużyć, wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby dokręcenie, przyspawanie do każdego słupka takiego (nie wiem jak to nazwać) kształtownika, płaskownika - metalowego o kącie rozwartym - ???? i na nich albo ułożyć dodatkowy kawałek siatki lub w nawiercone dziurki 2,3 - przeciagnąć drut...ale nie wiem gdzie takie coś mogłabym kupić bądź zamówić ...
może jakiś fachowiec pomoże mi w tym temacie ślusarskim ? I czy to jest dobre rozwiązanie? Może są jakieś inne , proste i w miarę tanie ?
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Taki kształtownik powinien się sprawdzić. Jeśli przechylisz go nieco dośrodka, wystarczy tylko kawałek siatki. (niższej niż przy sztukoaniu pionowym)
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Napisz Zula z jakiego materiału masz słupki i jak wysokie jest ogrodzenie.

Ps. Znasz może podręcznik "Amatorska tresura psów" ( Antoni Brzezicha PWRiL 1989 r.) - tam jest rozdział na temat zwalczania złych nawyków u psów - także ucieczek...
DRIPOL
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 1 sie 2007, o 19:55
Lokalizacja: Połaniec woj świętokrzyskie

Post »

Polecam zakup pastucha elektrycznego i po sprawie .
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”