Ogrodzenie z siatki. Osadzanie słupków itp.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
matysh_2006
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 sty 2017, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodzenie z siatki - jakie?

Post »

Witam.

Jeśli kamienie polne nie mogą być to, czy gruz budowlany mógłby być (np. pustaki betonowe wiem, że cegła być nie może)??

Czy siatka zgrzewana nadała by się bo z tego co słyszałem nie potrzeba tam drutów naciągowych a to mi by było na rękę??

Jakim wiertłem robić odwierty pod słupki bo wiadomo, że pod narożne, naciągowe trzeba szerszym??

Pozdrawiam
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodzenie z siatki - jakie?

Post »

Jeżeli ogrodzenie ma być na więcej niż jedną zimę to na betonie nie można oszczędzać. Cement, żwir, piasek, woda we właściwych proporcjach i nic ponadto.
Po ułożeniu cementu należy go zagęszczać tak długo aż wypłynie mleczko. Górną powierzchnię betonu posypać cementem i zatrzeć packą.
Im szerszy będzie otwór tym stabilniejsze będzie posadowienie słupka.
Narożne słupki powinne być wzmocnione zastrzałami osadzonymi też w betonie.
matysh_2006
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 sty 2017, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodzenie z siatki - jakie?

Post »

Generalnie to zgadzam się z z Tobą "dziadek22" ale nie raz widziałem jak niektórzy dorzucali do dołków rozdrobniony beton, gruz i trzyma mocno po dziś dzień.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodzenie z siatki - jakie?

Post »

Ja też. Jeden nawet dał w ławy fundamentowe betonowy słup od latarni.
matysh_2006
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 sty 2017, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodzenie z siatki - jakie?

Post »

Widzę, że "dziadek22" jesteś mocno obeznany.

Mam taką prośbę. Mógłbyś mi dokładnie wypunktować co potrzebuję do ogrodzenia z siatki powlekanej??

Wiadomo, że słupki i dołek to podstawa ale nie o to mi chodzi.

Na pewno są to :

-siatka
-drut naciągowy
-napinacze do w/w drutu
-nasadka z zaślepką podporową
-obejma nasadki w/w
-przelotki to drutu naciągowego

Jeśli o czymś zapomniałem to proszę o napisanie.

Pozdrawiam
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogrodzenie z siatki - jakie?

Post »

Przeczytaj ten wątek jest tam sporo informacji i odpowiedzi na niektóre pytania.
Sam tam kiedyś coś pisałem i dlatego sobie o nim przypomniałem więc wolę podać link niż pisać drugi raz.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Ogrodzenie z siatki - jakie?

Post »

Poradzi ktoś jaki wpływ na wybór między siatką ocynkowaną a powlekaną ma grubość drutu? W tej samej cenie jest siatka ocynk+PCV 3,2mm (drut 2mm) oraz sam ocynk ale o grubości 2,5mm. Która będzie lepsza/dłużej postoi?

Warto rozglądać się za siatką zgrzewaną? Na pewno ułatwi montaż osobie nieobeznanej, jest ciut tańsza, ale i cieńsza (2,1/1,6mm) choć chyba też sztywniejsza.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Siatka ogrodzeniowa- jaka ?

Post »

Odkopuję wątek bo szukam porady w temacie. Wie ktoś jaki wpływ na wybór między siatką ocynkowaną a powlekaną ma grubość drutu? W tej samej cenie jest siatka ocynk+PCV 3,2mm (drut 2mm) oraz sam ocynk ale drut o grubości 2,5mm. Która będzie lepsza/dłużej postoi?

Warto rozglądać się za siatką zgrzewaną? Na pewno ułatwi montaż osobie nieobeznanej, jest ciut tańsza, ale i cieńsza (2,1/1,6mm) choć chyba też sztywniejsza.
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Siatka ogrodzeniowa- jaka ?

Post »

Wszystko zależy od jakości poleczenia i ocynku. Najważniejsza jest jednak grubość samego drutu.
Słaba jakość powleczenia powoduje że osłona szybko pęka i drut szybko rdzewieje i pęka.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Siatka ogrodzeniowa. Jaką najlepiej na ogrodzenie ?

Post »

Jakości powleczenia/ocynku amator nie jest w stanie stwierdzić, poza tym to bardziej rzeczy jednostkowe/losowe. A tak bardziej co do zasady, w którą stronę lepiej się kierować, 2,5mm ocynk czy 3,0/2,1mm ocynk+PCV?
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Siatka ogrodzeniowa. Jaką najlepiej na ogrodzenie ?

Post »

Grubość siatki... To przecież zależy od położenia twojej działki. Jeśli to dzielnica domków jednorodzinnych to wystarczy cienka. Jeśli za płotem masz łąki albo las, to trzeba grubą i mocną. Jeśli masz zamiar coś hodować to w polnych warunkach nie obejdzie się bez siatki 180 cm wysokości. Siatki powlekane są cienkie i nadają się do miasta ( te zgrzewane też). Sam widziałem jak taką powlekaną dwójkę skotłował łoś u sąsiada. ( A tak! Mimo że do wsi jest kilkaset metrów to łosie, sarny, jelenie to pospolitość.) Siatkę ocynkowaną i tak trzeba pomalować. Najlepiej farbą chlorokauczukową. Zachowuje elastyczność i nie pęka gdy metal zmienia wymiary pod wpływem ciepła.
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Siatka ogrodzeniowa. Jaką najlepiej na ogrodzenie ?

Post »

A może zamiast siatki posadź żywopłot ;-)
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Siatka ogrodzeniowa. Jaką najlepiej na ogrodzenie ?

Post »

Ogrodzenie jest częściowo w lesie, nic tam nie wyrośnie. Siatka niby w lesie, ale między działkami, bardziej od dobrych ludzi żeby nie skracali sobie drogi przez moje podwórko (żywopłot tu nie pomoże). Żadnej hodowli. Opcje mam trzy: 2,5 bez PCV, 3/2 z PCV lub 2,1/1,6 zgrzewana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”