Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary .Cz.1

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Pitoleusz
200p
200p
Posty: 283
Od: 25 wrz 2010, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Hosta pisze:w takim razie, musisz się zastanowić nad doborem słów. Z kontekstu Twojej wypowiedzi nie wynika, jakich podziałów dokonujesz.
Nie rozumiem o co Ci chodzi, Twojej tezie przeczy np. ten fragment jednej z moich wypowiedzi: "To, że w mojej gminie jest normalniej, mamy urzędników nie urzędasów to jest wyjątek.". Nie mam zamiaru bawić się w polityczną poprawność. I nie, nie muszę dobierać inaczej słów, kiedy mogą one nie oddać tego co chcę przekazać, wulgaryzmów brak, więc pouczanie proszę zostawić dla swojego,. prywatnego grona.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

W takim przypadku musisz się jednak liczyć, iż interlokutor nie będzie podejmował dialogu z osobą, która używa tak silnie zabarwione emocjonalnie sformułowania dotyczące grupy zawodowej o której tak naprawdę ma błahe pojęcie i którą wrzuca do wspólnego worka z osobami które tworzą to nieklarowne i nie spójne przepisy prawne.
A że akurat należę do tej grupy zawodowej, to nie potrafię zostawić w spokoju szkalowania tego niewdzięcznego zawodu.
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja.Problem polega na rozumieniu prywatnej własności.Czy drzewo posadzone na prywatnym terenie jest tylko moje czy należy do przyrody?
Co się tyczy urzędników to rzetelni (bez partyjni,uczciwi) zostali wyparci na rzecz tych po linii partii (oczywiście konkretni urzędnicy tez pracują w Polsce ale w oczy rzucają się ci drudzy).O ile jedna partia zatrudniała swoich tak obecna zatrudnia na potęgę i to głównie służalczych i nieudaczników.Nie chce wymieniać co kazał dany urzędnik wyciąć w moim mieście bo to nie ten temat.Musielibyśmy założyć osobny do tej patologi i tam ja piętnować.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Arnika
100p
100p
Posty: 187
Od: 22 paź 2012, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

mateo pisze:
No to zdecyduj się w końcu, bo najpierw piszesz że nie chcą traktować ludzi jak kretynów, a zaraz potem wychodzi że jednak tak - i, co gorsza, oszustów i krętaczy ;:131 Ludzie, tu nie chodzi o to że ktoś bije żonę czy dzieci albo kradnie prąd, czy o łamanie innych zasad, ale o rozporządzanie własnym mieniem :wink: Nie przedkładajmy wymysłu urzędników ponad zdrowy rozsądek!
Nie jak kretynów, wręcz przeciwnie. Kowalski po prostu dobrze główkuje ;)
To nie są patologie, to jest standard.
A skąd się biorą patologie? Takie przekręty biorą się stąd, że ktoś, gdzieś ma w głebokim poważaniu prawo innych i przepisy. Po co pójść legalną drogą, skoro łatwiej i szybciej pójść na skróty. Tym bardziej, jak szwagier ciotki chrzestnej brata ciotecznego jest Burmistrzem :;230 I że niby ktoś mi ma mówić co mogę a co nie mogę zrobić? No i rodzą się takie patologie. I po jednej (inwestor) i po drugiej (urząd) stronie.
Brzmi znajomo? Poglądy niektórych w tym temacie na forum są taką patologią w mikroskali. Dziwny jest nasz naród.. Zacznijmy od siebie, żeby nam wszystkim żyło się lepiej. Ja mam starego dęba na podwórku i serce by mi pękło jak by mi go ktoś wyciął. Grasują tam wszelakie stworzenia, cała korona latem żyje, brzęczy, rusza się, goni. A jak za x lat będzie się rozpadał i zagrażał bezpieczeństwu to wystąpie o zezwolenie.

Nie wiem, skąd takie uprzedzenia do urzędów. Zawsze za wszystkim stoi człowiek. Tak jak w każdym zawodzie, znajdą się szuje. Czasem trafia się niemiła ekspedientka, tak i urzędnik może mieć gorszy dzień. Takie uprzedzenia to chyba efekt naszej historii, kiedy nie dało się załatwić nic bez znajomości. A urzędnicy skwapliwie to wykorzystywali.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Chyba nie tylko urzędnicy: lekarze, budowlańcy, wojskowi, adwokaci....

Ogólnie jak się posłucha, to chyba nie ma grupy zawodowej w Polsce do której nie mielibyśmy miliarda przykładów patalogi z dowodami na zasadzie kolega kolegi opowiadał...... Rzetelność dziennikarska też jest obecnie na wymarciu i należy podchodzić z coraz większym dystansem do tego co przekazują.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

No tak, przyroda ponad wszystko. No to proponuję wprowadzenie zezwoleń na wyrwanie marchewki (siedlisko pedrakow), sciecie kwiatka czy usunięcie każdej byliny. Walka z tzw. Chwastami to zło i powinno być karane trzykrotnośćą średniej krajowej za sztuke.
Przecież sadzi sie rośliny dla pzyrody, a nie dla siebie!

Ps. Zgadzam się z tezą że trzeba brać pod uwagę najgorszy scenariusz, dlatego należy maksynalnie ograniczyć władzę urzędników. O swoje się dba lepiej niż o cudze.
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Warzywko,trawka,kwiatek czy bylina to inna bajka.Bylina szybciej dojrzewa niż drzewo prawda? o swoje się lepiej dba o ile człowiek ma rozum i wiedzę.Po to np. wydaje się instrukcję obsługi z danym urządzeniem bo widocznie nie którzy maja ograniczony umysł.Problem jest szerszy.Dotyczy naszego charakteru narodowego,naszych cech negatywnych i pozytywnych.Przez zabory mamy takie podejście do urzędów jak i urzędy do nas obywateli.Po za tym nie mamy dojrzałego społeczeństwa obywatelskiego.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

I co z tego że szybciej. Warzywa czy byliny są ważnym składnikiem przyrody, wiesz, mszyca róże (albo piwonie), mszyce biedronka, biedronke wróbel, wróbla wrona, a wrone jastrząb. A przecież jastrzebie trzeba chronić! Wykopiesz piwonie i już cały system się sypie. Będzie mniej mszyc, biedronek, wróbelków no i oczywiscie jastrzebi. Przecież zgodnie z doktryną że najgorsze trzeba brać pod uwagę, jak nic zabetonujesz ten teren po piwonii i oswietlisz go zwykłymi zarowkami zasilanymi z agregatu o małej sprawności. ;:oj
I pls, nie usprawiedliwiaj chęci urzędników do zwiększania swojej władzy nad obywatelami zaborami. To tlumeczenie dla głupców którzy boją się podejmować decyzje i niedorozwinietych dzieci ( bo te normalne same w końcu mówią " starym" że są duże i chcą same podejmować decyzje.) Zerknij na przepisy z miedzywojnia np w sprawie posiadania broni czy ochrony własności i porownaj to z papką o tym co dla Twojego dobra robi wladzuchna od 70 lat.
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Oj nie chce mi sie w niedziele palmowa wykłócać.Racja i tak pewnie leży po środku.70 lat ! dobrze napisane bo to ta sama władza tylko się przefarbowała.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

newrom pisze:No tak, przyroda ponad wszystko. No to proponuję wprowadzenie zezwoleń na wyrwanie marchewki (siedlisko pedrakow), sciecie kwiatka czy usunięcie każdej byliny.
Nie czarujmy się, przecież w tym wcale nie chodzi o ochronę przyrody - no, może tylko w teorii :lol: Takie prawo jest potrzebne jeśli faktycznie coś chroni, problem w tym, że w tym przypadku jest mocno na wyrost. Tak, jakby dzięki temu ludzie sadzili drzewa albo nie wycinali wszystkiego w pień :lol:
Nie ma co przesadzać też w drugą stronę - pewne zasady powinny być przestrzegane, niezależnie czy na swoim terenie czy gdziekolwiek indziej, chodzi mi o te sprawy, które są oczywiste dla każdego myślącego człowieka, czyli że np. trzeba dobrze traktować zwierzęta, nie zatruwać okolicy trującymi spalinami itp. Ale to czy zechcę sobie wyhodować drzewo które będzie mogło dożyć 150 czy 200 lat, czy też zechcę je ściąć w wieku 20 lat i np. zastąpić innym, powinno zależeć ode mnie a nie od urzędu wydającego pozwolenia. Oczywiście z pewnymi wyjątkami.
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Kochani,
na szczescie komuna sie skonczyla i mamy wolnosc slowa. Mozemy tak samo miec w glebokim powazaniu opinie roznych "pouczaczy" co i same idiotyczne przepisy. I za kazdym razem, gdy jakis obcy typ probuje pchac sie w zabloconych butach do naszej sypialni mamy prawo odruchowo siegac po bron. I sprzeciwiac sie oraz ignorowac kazda bzdure ktora pcha nas w kierunku Orwella. Bo jeśli dzis mamy prosic jasnie pana urzednika o zgode na wyciecie wlasnego drzewa, to jutro bedziemy go blagac o zgode na przemalowanie wlasnego pokoju albo samochodu. Pretekst jest tu sprawa zupelnie drugorzedna.

H.
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Pamiętacie?
- Czy pani zauważyła jakie ja zasłony powiesiłem?
- No te... zielone.
- No właśnie. A pani powiesiła żółte z brązowym. I jak to teraz wygląda? Ohyda.
- A co to pana obchodzi jakie ja mam u siebie zasłony?
- Ja jestem odpowiedzialny za ten dom i wymagam społecznego podejścia. Ja powiesiłem zielone, pani brązowe. No i jak to teraz wygląda? Jak gówno w lesie. I ja się na to nie zgadzam.
wyprowadzając Anioła za drzwi - Wie pan co? To niech pan też powiesi brązowe.
- To jest chamstwo!
Kiedyś to było absurdem... :roll:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Niezle. ;-)
Tyle ze tego Aniola mozna bylo po prostu wystawic za drzwi i tyle. A dzisiaj machina urzednicza przypomina bardziej kierownika szatni z Misia. Podobne podejscie i podobna arogancja.

H.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”