Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary .Cz.1

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kary za wycięcie drzew

Post »

Hosta, też wolę mieć dłuższy niż krótszy łańcuch, ale ciągle jesteśmy niewolnikami więc nie wymagaj entuzjazmu dla dłuższego, ale jednak łańcucha.
Jak w końcu ludzie zaczną myśleć i zmuszą władzę do zmiany to oczywiście znajdą się narzekający że sąsiad wyciął takie piękne drzewo osłaniające od wiatru czy dające cień i że szkoda, ale płacić sąsiadowi żeby go nie wycinał oczywiście żaden nie będzie chciał.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Co myślę o takich przepisach nie będę się wypowiadał publicznie, bo by mną zainteresowała brygada antyterrorystyczna, ale dmuchać w kaszę sobie nie dam.
Tak samo z tymi przepisami cieplarnianymi, chodzi tylko o kasę, bo chętnie odbiorę dosyć duże ilości dwutlenku węgla i przez to będę miał większe plony. I tak samo w przyrodzie, do pewnego momentu CO2 zwiększy się , ale potem przez to zwiększy się asymilacja i zacznie więcej wszystkiego rosnąć, przez to i CO2 zmniejszy się w atmosferze.
A gdybym mógł wycinać drzewa jak i kiedy chcę, to już by dobre pół hektara brzóz u mnie rosło, a tak jak na ugorze jest jakaś samosiejka, to ją muszę wyciąć, żeby nie mieć w przyszłości kłopotów. Znajomy to nawet 2 hektary już posadzonego lasu skasował póki mógł, bo po naniesieniu do ewidencji miałby wtedy problem na zmiany. I takie przepisy robią więcej zła niż pożytku, ale urzędnicy mają za to zajęcie.
Tak samo z Urzędem Skarbowym, jeśli podatnik płaci mniej niż 8% podatku, do się do niego dokłada, są większe koszty niż wpływy, ale urzędnicy nie mieliby pracy, gdyby to uprościć.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Właśnie was nie rozumiem. Przepisy idą w dobrą stronę, a Wy i tak nie zadowoleni.

A co do Twojego kolegi - z plantacji można wycinać jak się chce, bez zezwoleń. Zakładam, że więcej osób narzeka tych, którzy nie przeszli procesu niż tych którzy mają za sobą ten urzędowy problem. Strach jak widać ma wielkie oczy....
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Hosta Ty patrzysz z pozycji wszystko wiedzącego urzędnika i nie chcesz zrozumieć,albo udajesz głosu ludu.Ja podobnie jak większość szaraczków nie spotkałem urzędnika,który uczciwie zinterpretowałby przepis ,żebym miał korzyść ,a nie urzędnik.Plantację trzeba zgłosić,musi być chyba odpowiednia klasa ziemi,na las na pewno.Petent musi stracić czas i pieniądze.No ale szarak jest od tego.
Oczywiście zawsze jakiś nieżyciowy przepis tłumaczy się względami wyższymi ,no i ostatecznie można zwalić na przepisy unijne.Prawda jest taka,że ileś osób ma zajęcie,a my problemy.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Wiem coś na ten temat,bo żona pomagała sąsiadce w takiej sprawie.No, ale koniec narzekań.Najlepiej najmniej kontaktów z urzędnikami,a jak już to przygotować się teoretycznie od strony prawnej na każdą ewentualność.Szkoda naszego czasu i nerwów.
Współczuję tym ,co mają własne firmy.
marcinex1999
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 1 maja 2012, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Mam pytanie do was :)
Przy drodze gminnej w rowie rosną krzewy które przy samej ziemi mają gdzieś około 5cm :D I z tego moje pytanie was. Chciałbym zrobić porządek z nimi i je wyciąć.Czy trzeba mieć pozwolenie na wycięcie ich? :)
Pozdrawiam;)
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Tak. Zwróć się do zarządzającego drogą gminną. Wszak to własność Gminy a nie niczyja.
marcinex1999
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 1 maja 2012, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

A do kiedy można wycinać drzewa ? :)
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Dla drzewa nie ma to znaczenia. Ale zwracać należy uwagę, iż obecnie jest okres lęgowy i bardzo często nie widać że jednak tam jest gniazdo. Toteż dobrą praktyką jest prowadzenie wycinek w okresie po 15 sierpnia do 1 marca. Drzewo ma również w tym okresie mniej wody w sobie, jest lżejsze przez co łatwiej się suszy.
stiga36
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 24 maja 2014, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Hosta pisze: Gdy stron postępowania będzie więcej - musisz czekać, albo zebrać na piśmie gwarancje od stron, że nie wnoszą uwag do decyzji i wówczas mając takie załączniki urzednik może Tobie wbić wcześniej że decyzja stała się ostateczna. nie ma znaczenia tutaj że to wycinka drzew.
Czytam Twoje wpisy od dawna i jestem pod wrażeniem. Jeteś tu jednym z niewielu, którzy wiedzą o czym piszą. (większość pisze, co wie :wink: )
Ale w tymi podpisami, to bym się nie śpieszył.
Polskie prawo dopuszcza zmianę oświadczenia woli. Jeśli ktoś zrobi to w ostatnim dniu, to co wtedy?
Zgadnij, kto wtedy będzie "wienien" ? :D
Pozdrawiam!
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Dlatego napisałem, że "może", ale to nie oznacza że musi. Urzędnik sam ocenia. A czy Takie oświadczenie można zmienić? I tak i nie.
jeśli wyjdzie, że było nielegalne, to są jeszcze paragrafy. A czy Urzędnik wówczas beknie? Nie, ma na to papiery. Czy decyzja się utrzyma? decyduje wówczas sąd. U nas nie ma prawa precedensu, to nikt wyniku nie zagwarantuje.
stiga36
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 24 maja 2014, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kary za wycięcie drzew

Post »

Nie chodzi o beknięcie. Miałem na myśli, że potem wszyscy bez wyjątku zwalą na urzędnika.
Co do utrzymania decyzji, nie ma obaw. Chodzi natomiast o czas, zbędne nerwy, papiery i takie tam.
Pozdrawiam!


Ciąg dalszy dyskusji w kolejnym --->wątku
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”