Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary .Cz.1

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
kola74
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 17 sty 2009, o 13:16
Lokalizacja: Ozorków

Kary

Post »

w ziemi został pień i kuzynek go odkopał a ja się przyznałem . niestety
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kary

Post »

To mieszkacie na jednej posesji??? że odkopał pieniek.
Awatar użytkownika
kola74
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 17 sty 2009, o 13:16
Lokalizacja: Ozorków

Post »

tak mam dom dwurdzinny, on jes współwłaścicielem tego domu
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

To powiem Ci szczerze że współczuję takiego sąsiada.
To prawda że z rodziną to nie raz najlepiej się na zdjęciu wychodzi.
Niestety :( .
tomgroch
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 364
Od: 11 lut 2009, o 14:00
Lokalizacja: Radków
Kontakt:

Post »

Na sądy nic nie poradzisz. Prawo jest prawem (wprawdzie nieżyciowym i niedorobionym), a niewiedza nie zwalnia z niczego. Możesz prosić o rozłożenie na raty lub zastąpienie wycietego kilkoma nowymi we wskazanym przez Urząd miejscu.
A z kuzynem - polecam psychologa, albo coś w tym stylu bo raczej ze sobą nie wytrzymacie.
Najlepiej zrobić rozdzielność majątku i wtedy sprawa jest jasna.
Zastanawia mnie tylko ten obwód pnia w pierśnicy - skąd go wzięli ?
Po wyciętym pniu tego się nie da oszacować. Na jakiej podstawie naliczono karę ? Czy to drzewo było zinwentaryzowane ? Świerk o wysokości 5 metrów nie powinien mieć tak grubego pnia.

Tomek
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Widzialam dzisiaj reportaż i prawdę mówiąc jestem przerażona takimi przepisami:( Stasznie mi przykro z tego powodu. Płacimy podatki za swoje posesje, straz miejska może nas ukarać za to ze sasiad stwierdzi ze mamy nieporzadęk na działce. Jednym z absurdów jaki czytałam było to że sąsiad pozwał sąsiada do sądu za pistacjowy kolor domu który mu przeszkadzał i burzył wrazenia estetyczne,i co dziwne wygrał.
Drzewa na naszej posesji nie powinny podlegac takim przepisom jeśli nie ma regulacji prawnych mowiących o gatunkach i odleglościach w jakim powinny być sadzone np. od domu.
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
jaqub
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 7 maja 2007, o 22:21

Post »

Sa przepisy ktore mowia o wycinaniu drzew i pozwoleniach... Za kilkudziesiecioletnie drzewo mozna dostac nawet i 200tys pln kary za wycinke bez pozwolenia... Ja autorowi radze zbierac pieniazki bo w tej chwili juz nic nie poradzi... A wszystkim ktorzy chca cos wyciac w ogrodku (poza owocowymi, ktore i tak niekiedy moga byc uznane za "nie owocowe" bo rosly pojedynczo a nie w uprawie/sadzie) o skladanie dobrze umotywowanych pozwolen na wycinke (glownie trzeba sie podpierac bezpieczenstwem osob, mienia a takze tym ze drzewo/korzenie uszkadzaja budynek co moze tez wplywac na bezpieczenstwo).
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

To jest makabra. Przykład:
Jak zwykły szary człowiek taki jak ja wyciął by jedno drzewo zapłaci karę , a jak służby drogowe robiące nowe nawierzchnie niepotrzebnie wycinają (nieraz zdrowe gatunki drzew nieprzeszkadzające nikomu) idące w setkach sztuk to dobrze :evil:
Tak jak ostatnio słyszałem wycieli przy drodze ponad stuletnie zdrowe i piękne sosny.
Wyciąć wycieli ale posadzić to nie posadzą :evil:
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

jaqub pisze:Sa przepisy ktore mowia o wycinaniu drzew i pozwoleniach...
Autor postu wie że nic nie poradzi, ale nie chodzi o to zeby w tak bezduszny sposób mu o tym przypominać. Sprawa ma szerszy spoleczny wymiar. Wiadomo że nie mozna niszczyć zieleni ale prawo zabraniajace wycinki na własnym terenie jest zbyt restrykcyjne i powinno ulec nowelizacji.
W tym przypadku autor nawet po wycince byl w stanie jasno i klarownie udowodnić że to drzewo bylo zagrozeniem dla szamba.
W takich przypadkach powinny osoby prywatne wspierac przepisy a nie odwrotnie.
Sama jestem przeciwko bezmyslnemu wycinaniu drzew, więc my sami sadzac cokolwiek bierzmy pod uwagę ze to coś kiedyś urośnie i bedziemy mieć kuriozalny problem :x
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
jaqub
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 7 maja 2007, o 22:21

Post »

Troche sie nie zgadzam. Gdyby nie bylo to prawo tak restrykcyjne i kary bylyby znacznie mniejsze (np do tysiaca pln za drzewo) to nikby sie nie stosowal tylko wycinal bo nie dla kazdego tysiac to duzo i wolalby zaplacic (jeśli ktos by doniosl bo tak to by przepadlo) niz biegac po urzedach i czekac na decyzje. Teraz deweloperzy budujacy osiedla czesciej przesadzaja drzewa niz wycinaja bo jest to tansze (nawet duze stare drzewa).
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

jaqub pisze: Teraz deweloperzy budujacy osiedla czesciej przesadzaja drzewa niz wycinaja bo jest to tansze (nawet duze stare drzewa).
Uważam, że przesadzanie starszych drzew jest bez sensu, nigdy już takie drzewo nie ukorzeni się dobrze w nowym miejscu ( obcięte grube korzenie szkieletowe) i zawsze będzie zagrożeniem, to nie mebel, który można sobie przestawić. Czasem naprawdę lepiej wyciąć drzewo niż przesadzać, choć trzeba się trzy razy zastanowić zanim się je wytnie :?
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Problemem jest tylko w takich przypadkach bezlitosne prawo-nie przystosowane dla ludzi.
Moim zdaniem zamiast kar finansowych za wycinanie drzew powinien być nakaz posadzenia danej ilości drzew w wyznaczonym miejscu. Wyciąłeś jedno duże-posadź np: 10 małych.

A tak wszyscy muszą się stosować do powiedzenia:Twarde prawo, ale prawo.



Pozdrawiam :D
jaqub
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 7 maja 2007, o 22:21

Post »

selli7 pisze:Uważam, że przesadzanie starszych drzew jest bez sensu, nigdy już takie drzewo nie ukorzeni się dobrze w nowym miejscu
Nie zupelnie. Przesadzaniem drzew (tych naprawde duzych) zajmuja sie profesjonalne firmy. Ciezkim sprzetem drzewo jest wykopywane i w specjalnych "formach" wyciagane razem z duza czescia bryly korzeniowej. Korona jest odpowiednio redukowana. Po posadzeniu sa odpowiednie dreny zakladane. To nie jest koniec. Nie pamietam dokladnie ale jest jakis okreslony czas ktory drzewo musi dalej rosnac (nie moze uschnac) chyba 3 lub 5 lat, bo jeśli uschnie zostanie naliczona kara jak za wyciecie. W tym czasie firma ktora przesadzala zajmuje sie utrzymaniem drzewa w dobrej kondycji.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”