Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary .Cz.1

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Co do kuzyna to masz rację-też bym mu życie uprzykrzał , ale co do lewych papierów to bym nie zaryzykował.
vicky_pollard
---
Posty: 116
Od: 27 gru 2008, o 16:56

Post »

Skoro w sejmie siedzi tylu "magistrów" bez studiów, to znaczy, że jednak można z lewymi papierami żyć.
Awatar użytkownika
kola74
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 17 sty 2009, o 13:16
Lokalizacja: Ozorków

Post »

Dziękuje wszystkim i każdemu z osobna za dobre porady. Sprawa moja jest nadal w toku, więc wszystko się może zdarzyć (jak w piosence).
Telewizja coś pomogła ,nagłaśniam sprawe dalej .
Czekam na decyzję Burmistrza w sprawie o znaczne umożenie kary, a pozostałą kwotę kary - rozłożenie na raty.
Pozdrawiam wszystkich .
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Trzymam kciuki za powodzenie. Faktycznie w telewizji ostatnio mówiono o tym wiele. Ale to na prawdę wielka przesada karać za wycięcie drzewa na własnej posesji. Rozumiem drzewo-pomnik przyrody-zakazane...ale byle jodełkę czy żywopłot??? paranoja :roll:
snupi222
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 14 kwie 2009, o 11:13
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Moim zdaniem te przepisy sa niedorzeczne. To lepiej już nie sadzić niczego na własnej posesji, tak na wszelki wypadek. Urośnie kiedyś i może być kłopotem. Zresztą nawet jak masz zgodę odpowiednich urzędów to też musisz wnieść stosowną opłątę, np. za usunięcie jednego metra kwadratowego powierzchni pokrytej krzewami ustalono opłatę w wys. 200 zł. Poza tym wydanie za wydanie decyzji administracyjnej też trzeba płacić.
Dopiero zaczynam. Mam nadzieję, że pomożecie mi popełniać jak najmniej błędów
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Pozwolenie

Post »

Ja 3 miesiące temu robiłem niewielką wycinkę drzew na swojej posesji wystarczyło tylko że napisałem podanie o zgode na wycinkę i nie płaciłem za to ani grosza.
Natomiast gdybym chciał wyciąć coś ze swojego lasu muszę płacić pieniądze, choć sam wsadziłem drzewa i za każdym razem gdy robię niewielką wycinkę robie nowe nasady drzew, polskie prawo jest chore, żeby płacić za swoje.

Polacy jak by mieszkali na pustyni pewnie by wprowadzili takie prawo że trzeba by było sprowadzać piasek z zagranicy
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Prawo??? To już dawno jest parodia prawa!!!
Za każdym razem podnosi mi się ciśnienie, jak czytam o karach za wycinanie własnych drzew, a dziś wyczytałem, że jakiś dziadek dostanie karę grzywny, bo trzymał w domu urnę z prochami żony :twisted: :twisted: :twisted:
Litości...
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
kaisog1
500p
500p
Posty: 633
Od: 16 cze 2008, o 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Post »

A ja uważam, że to prawo, może i nie za bardzo dobre ale jest i trzeba go przestrzegać. Nieznajomość prawa nie zwalnia nas z obowiązku jego przestrzegania. Nie wszyscy są miłośnikami zieleni i nie wyobrażam sobie żeby ktoś wyciął pół "jego" lasu bo mu widok psuje. To prawo bije w niektórych ludzi ale przecież, jak już ktoś wcześniej napisał wystarczy zgłosić chęć wycinki i nic się nie płaci. Nie wszyscy dbają o zieleń w koło siebie i nie wszystkich ona obchodzi, a jeżeli przez nałożenie takich kar można np., posadzić parę lub parę naście drzew to ja jestem za.
Niestety nie popieram autora wątku i nie popieram nagłaśniania takich spraw w tv. Nie zostały dopełnione formalności, drzewo zostało wycięte bez zgody i kara być musi. Fakt, że co do wysokości naliczanych kar można mieć WIELKIE ale....
to takie moje zdanie z grubsza.....
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Kara

Post »

Kara powinna być skoro było złamanie prawa ale nie takie sumy pieniężne. Skoro ktoś wyciął jedno drzewo bez pozwolenia to jako kare powinien wsadzić dziesięć innych drzewek i to byłoby sprawiedliwe. A tak pieniądze rząd wyda na premie okolicznościowe dla siebie.
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

kaisog1 pisze:A ja uważam, że to prawo, może i nie za bardzo dobre ale jest i trzeba go przestrzegać. Nieznajomość prawa nie zwalnia nas z obowiązku jego przestrzegania.
Gosiu mam nadzieję że nigdy nie będziesz ofiarą bezdusznego prawa nawet jeśli będzie Ci się wydawało że wszystkiego dopatrzyłaś. Bo i tak się zdarza.
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pozwolenie

Post »

colezka pisze:Natomiast gdybym chciał wyciąć coś ze swojego lasu muszę płacić pieniądze, choć sam wsadziłem drzewa i za każdym razem gdy robię niewielką wycinkę robie nowe nasady drzew, polskie prawo jest chore, żeby płacić za swoje.
A to niby komu musisz płacić? I za co?
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Wycinka

Post »

Gdy wycinasz drzewa ze swojego lasu trzeba zrobić opłatę w urzędzie gminy
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wycinka

Post »

colezka pisze:Gdy wycinasz drzewa ze swojego lasu trzeba zrobić opłatę w urzędzie gminy
Jeżeli grunt jest formalnie lasem, to zgodę na wycinkę najbezpieczniej uzgodnić ze mną ( czyli lokalnym leśniczym nadzorującym także lasy prywatne) lub ze starostwem powiatowym.

Zero opłat 8)
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”