Pies i ogród

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ogród a pies

Post »

Witajcie
Mam pytanie do właścicieli owczarków niemieckich ... jak to jest z tymi młodymi psami? strasznie niszczą? to samo pytanie o dorosłe osobniki ... korci mnie kupic szczeniaka ale moja trawa może tego nie wytrzymać ;:124
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Ogród a pies

Post »

Ja tam nie wiem mój piesek pod tym względem jest czysty i zostawiam mu kępę niekoszonej "łąki" i on sam tam chodzi np. się "robić swoje" lubi to robić w ukryciu :) Nigdy nie obsikuje mi roślin ale to dlatego ze on sika na 4 łapkach pies nie suczka ma 2,5 roku nie wiem z czego to wynika ale mi to pasuje:D Poza tym mi nic nie niszczy,nie kopie, nigdy go nie krzyczę, jak po czymś chodzi ale tez stara się chodzić po drogach tam gdzie ja. Ogólnie nie uczyłam go zachowań w ogrodzie ale też nigdy z niczym mi nie przeszkadza:) A to co ewentualnie może być przeszkodą w czasie linienia to codzienność. Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ogród a pies

Post »

To futro to z niego ? ;:202 ;:306
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Ogród a pies

Post »

Tak i w związku z tym jak widać bardzo smutny jest bo go pozbawiłam tyle futra. Ale mówię to w okresie linienia (wiosna i jesień). Jednak trzeba wtedy czesać codziennie i naprawdę nie wiadomo skąd tego tyle wyłazi. Każdy piesek też jest inny i każdy będzie się inaczej zachowywał.
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

Ja mam dopiero od 3 miesięcy sznaucera miniaturkę.
Poprzednio w ogrodzie nie było psa, martwi mnie że interesuje się wszystkim tym, co i ja.
Wpada do szklarni i z dziką frajdą rozkopuje wszystko, rozkopuje na zewnątrz moje grzybnie boczniaków i shiitake, obgryza krzewy borówki amerykańskiej.

Ale są też pozytywy - przegania pół dzikie koty. Nie mam już kociego zapachu w ogrodzie.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Ogród a pies

Post »

Ano właśnie każdy piesek jest inny, ale twój taki kochany ze bym wszystko wybaczyła. :)
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

paprotka882 pisze:Ano właśnie każdy piesek jest inny, ale twój taki kochany ze bym wszystko wybaczyła. :)
Wiem o tym, szczególnie dla 2 dziewczynek.
Ale chcę też mieć to, na co poświęciłem tyle pracy.
Kupiłem siatkę 60cm wysokości i mam zamiar odgrodzić przynajmniej mój grzybowy zakątek i wejście do szklarni. Co do borówek - nie mam pomysłu.
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Ogród a pies

Post »

Nie wiem ile tych krzewów borówki masz ale jak nie wiele to może kopić sporą paczkę pieprzu i posypać gałązki i tak co jakiś czas (po deszczu) trochę obsypywać. Tak łapiotki sypałam jak już iść się nie dało bo mała zgaga przyczepiona do łapcja jak rzep była. :) ale oczywiście przy większej plantacji to po prostu ogrodzić niska siatką wyjścia nie ma. Gryźć przestanie to tylko tak na początku gryzie co popadnie.

-- 25 sty 2013, o 23:24 --

Oczywiście "kupić"
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród a pies

Post »

Mój jamniczek Kuba ma cztery miesiące. Czytam wasze posty i rośnie mi super ;:333 pomocnik .
Mam nadzieję że jakoś się dogadamy z Kubą, jesienią pracował przy wrzosach to było jego ulubione miejsce. Obrazek
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród a pies

Post »

Możesz takiego malucha zacząć na wiosnę nie wchodzić na korę - wbrew pozorom dość łatwo psa tego nauczyć, a jamniki są podobno bardzo inteligentne.
lukaszp2201
50p
50p
Posty: 79
Od: 15 paź 2012, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal garnicy Słowackiej

Re: Ogród a pies

Post »

Widzę, że nie tylko ja mam problem z psem :D jak idę do ogrodu to aż boję się rozejrzeć co zobaczę zniszczonego.Notorycznie niszczy mi drzewka owocowe, krzewy a o kopaniu dziur a w szczególności w warzywniku to już nie wspomnę :cry: paprotka882 proszę zdradź mi sekret czym ty wyczesujesz swojego psa :)
Jak można dostać się do nieba, jeśli 5 spośród 7 grzechów głównych - to hobby?
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Ogród a pies

Post »

Tak właściwie nie mam jeszcze idealnego przedmiotu do czesania. Miałam już chyba wszystko trymer, grzebień taki metalowy dla pieska, szczotki i chyba najlepiej sprawdza się zwykły ludzki grzebień taki ten większy (porządniejszy), ale jak jest cześć gęsta i szersza to tą szersza. Planuje teraz kupić szczotkę taka co na rękę się zakłada, ale też nie wiem jak się sprawdzi i właściwie tak jak mowie nie znalazłam jeszcze tego ideału .
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród a pies

Post »

paprotka882 pisze:Ja tam nie wiem mój piesek pod tym względem jest czysty i zostawiam mu kępę niekoszonej "łąki" i on sam tam chodzi np. się "robić swoje" lubi to robić w ukryciu :) Nigdy nie obsikuje mi roślin ale to dlatego ze on sika na 4 łapkach pies nie suczka ma 2,5 roku nie wiem z czego to wynika ale mi to pasuje:D ...
Paprotko interesujący pomysł z łączką, ten mój też się chowa w takich chwilach.
artur1968 pisze:Ja mam dopiero od 3 miesięcy sznaucera miniaturkę.
Poprzednio w ogrodzie nie było psa, martwi mnie że interesuje się wszystkim tym, co i ja.
Wpada do szklarni i z dziką frajdą rozkopuje wszystko, rozkopuje na zewnątrz moje grzybnie boczniaków i shiitake, obgryza krzewy borówki amerykańskiej.

Ale są też pozytywy - przegania pół dzikie koty. Nie mam już kociego zapachu w ogrodzie.
Chyba czas nauczyć go słowa " NIE"? :) w momencie gdy zbiera się do niszczenia.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”