PROGRAMY do projektowania ogrodu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projektowanie ogrodow

Post »

Myślę że kartograf nie będzie Ci potrzebny, ponieważ nie będziesz robił map, a będą Ci potrzebne jedynie plany sytuacyjne, i takie plany do celów projektowych dostajesz w wydziałach geodezji w każdym starostwie. Na tych planach pracujesz. Nie jestem po Architekturze Krajobrazu, bo za moich czasów nazywało się to Projektowaniem Terenów Zielonych. W technikium ogrodniczym, mieliśmy miernictwo, gdzie uczyliśmy się robić takie właśnie plany sytuacyjne. Ale to były dawne dzieje, jakieś czterdzieści kilka lat temu, kiedy na praktykach lataliśmy z ruletkami, szpilkami, węgielnicami i tyczkami mierniczymi po Warszawskich parkach robiąc ich plany tzw. szczegóły lub inwentaryzację nasadzeń :)
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Wirtualna działka program do projektowania

Post »

Czy ktoś z Was pracuje na programie Wirtualny Ogród PRO ( Gardenphilia Desinger) ?
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: programy do projektowania ogrodów

Post »

Witajcie,

Dość stare posty tutaj widzę, czy coś się zmieniło, jaki program do projektowania ogrodów obecnie polecacie?

Pozdrawiam,

Tomek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: programy do projektowania ogrodów

Post »

AutoCADi nakładki
kokosz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 cze 2015, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Plan ogrodu - w czym projektować? Co czytać ? Z kim rozmawiać.

Post »

Witam,

Jesteśmy w trakcie wykańczania skrajnej szeregówki - na razie jesteśmy na wczesnym etapie. Wiem, że nie będę miał w tym roku budżetu na ogród (tym bardziej, że za 6 dni mamy śłub! :-))) ), jednak już na tym etapie chciałbym podejść do stworzenia wizji/zarysu projektu. Nigdy nie mieszkaliśmy w domu, także nasze doświadczenie jest zerowe.... więc się edukujemy. Zgodnie z radami na kilku stronach spisaliśmy z narzeczoną kilka kryteriów jeśli chodzi o nasze wymagania.

Są nimi :
  • Latwo uzytkowalny, ogród dla leniwych.
    Od strony drogi ewentualne thuje moga byc za ogrodzeniem
    W przyszlosci byc moze podjazd po lewej stronie + zadaszenie
    Miejsce na grilla i impreze na ok max 10 osob (goscie), taras
    Kwałek miejsca na posadzenie marchewki, dosłownie kilka metrów ;-) - hobby narzeczonej
    Bez oczka wodnego, podoba nam się kostka brukowa naturalna
    Chcielibyśmy miejsce na basen, fi około 360cm w nasłonecznionym miejscu.
    Chcielibyśmy niedrogie (allegro) oświetlenie ogrodowe, idealnie na baterie uv
    Bez bajerów ( automatyzacja )\
    Podoba nam się kora
    W okół ogrodu będzie jest siatka, jednak być moze bedziemy chcieli ja zmienic.
    Nie mamy jeszcze dzieci, ale chcielibysmy zaplanowac miejsce do zabaw dla dzieci
    Nie mamy zwierzat i raczej nie planujemy miec. Może kot.
    Raczej nie planujemy montować karmników itp.
    Chciałbym najpierw zamówić projekt a następnie go stopniowo realizować
    Chciałbym mieć miejsce na drewno do kominka.
    Idealnie pomieszczenie, altanę, komórkę na narzędzia ogrodnicze i kosiarkę.
    Miejsce na hamak
Na podstawie google kilku zdjęć projektu zacząłem robić zarys i naniosłem wymiary na koncept... jednak chciałbym zacząć robić to w jakimś systemie komputerowym, stąd pierwsze pytanie :
1) Jakie oprogramowanie najlepiej jest użyć do projektowania ?

Drugie pytanie... to kwestia roślinności. Wiem, że ogrody powinno się projektować w taki sposób, aby w poszczególnych porach roku przekwitały różne rośliny. W związku z tym:
2) Jakie artykuły polecacie do poczytania ? ewentualnie książki?

3) Czy znacie może jakieś najlepiej Polskie forum, na którym można przedyskutować projekt ?


Z góry dziękuję za pomoc :)

W załączniku dorzucam to o czym mówimy.
Obrazek
Obrazek


Sandra i Marcin
Felicjan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 maja 2016, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

komputerowe projektowanie ogrodów

Post »

Kiedyś, z 10 lat temu próbowałem się w to bawić na darmowym demo ale załamałem na etapie odwzorowania konfiguracji terenu - 2200m kw z różnicami poziomów ponad 2 m. Dziś mam działeczkę standardowe 300 m kw i zupełnie płaską czyli robota o wiele prostsza.
Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie w tym zakresie i mógłby polecić dobry i tani program do projektowania ogrodów?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: komputerowe projektowanie ogrodów

Post »

Garden composer. 30zł kosztuje
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: komputerowe projektowanie ogrodów

Post »

Program tani i dobry to sprzeczność wewnętrzna. Tani nigdy nie będzie dobry. :wink: Mam GP i ma kilka wad. Słabe odwzorowanie roślin (blade kolory), zapis w formacie okropnie pamięciożernym, tworzenie obiektów strasznie zawiłe. Swego czasu były naprawdę dobre programy tego typu, no ale cena w granicach 1000 zł. Natomiast program tego typu dla fachowców to już niestety 20 000 dolców. Na tak małej działce GP pewnie się sprawdzi, ale uprzedzam, że widok 3D jest raczej marny (pikseloza!).
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: PROGRAMY do projektowania ogrodu

Post »

A ja się tutaj wpiszę może z czego skorzystam.

:wit :wit
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: PROGRAMY do projektowania ogrodu

Post »

Jak na 300m2 to chyba mu wystarczy. Mam program za 8 tys. Zł i robi większe bagno niż ten za 30zł. Mimo wszystko nic nie zastąpi kredek i ołówka . Nie znam dobrego architekta co robi wszystko w jednym programie. A do wizualizacji używa się programów graficznych.
Felicjan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 maja 2016, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PROGRAMY do projektowania ogrodu

Post »

Garden composer znalazłem najtaniej za 100 zł ale na razie odpaliłem z internetu zaprojektuj ogród. Straszna bida biblioteki roślin malutkie (he, he nie ma rabarbaru czy lilaka) Na razie traktuje go jako notatnik bo szybciej się tam nanosi rośliny niż na papier o poprawkach nie wspominając. Jak miałem lepsze zdrowie to po prostu biegałem po ogrodzie ze szpadlem i taczkami i przesadzałem teraz niestety muszę dokładniej planować.
pitres
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 7 maja 2015, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: PROGRAMY do projektowania ogrodu

Post »

No włąsnie sam zastanawiam się czy samodzielnie zaprojektować ogród czy jednak skorzystać z czyjejś pomocy.
Jantes
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 lut 2022, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PROGRAMY do projektowania ogrodu

Post »

Jeśli nie chcesz się tym ogrodem zajmować a jednocześnie mieć ładnie to projekt wg mnie jest wręcz niezbędny - rośliny muszą być odpowiednio dobrane i rozplanowane by stworzyć ogród o jakim myślisz. Ogólem każdy ogród wymaga dbania o niego, nawet jeśli jest to ogród angielski. Ogród taki jest najbardziej zbliżony naturze ale nadal trzeba o niego dbac - bo inaczej będzie wyglądał jak zaniedbany oraz opuszczony.
Kolejną podstawą jest zakup odpowiedniej kosiarki do trawy, tych jest wiele w sklepach, jednak od siebie polecam po pierwsze wybrać dobrą firmę, która jest wiele lat w sklepach tak aby nawet po okresie gwarancyjnym nie mieć problemu z naprawą oraz ewentualnym dokupieniem części. Po drugie polecam spalinową z napędem, najwygodniejsza, szczególnie jeśli teren nie jest jakiś super niski. Niezłe są modele alpina do dostania w leroy merlin

Link usunięty.
Proszę o poprawną pisownię na forum.
bab...
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”