Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Czy macie jakieś doświadczenia z tymi urządzeniami? Czy według was opłaca się nabyć taki sprzęt i ewentualnie jakich producentów polecacie? Może lepiej zostać przy grabiach :D .
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Przymierzam się do zakupu co roku....zawsze jak orzech gubi liście ....i potem mi przechodzi.Posłucham natomiast chętnie ,co inni mają do powiedzenia w tej kwestii,a być może w tym roku spełnię swoje marzenie? :lol:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Mąż zakupił taki odkurzacz(marki w tej chwili nie wspomnę) i zbiera nim liście. Ja się nim nie posługuję bo jest dla mnie za ciężki - pewnie taki typ. :(
Moje spostrzeżenia dotyczące odkurzacza:
spod drzew można łatwo liście wygrabić i nie trzeba aż odkurzacza, ale jeżeli zachodzi potrzeba wybrania suchych liści, gałązek, takiego drobnego śmiecia między kamykami, z roślin, z miejsc trudno dostępnych, wtedy odkurzcz się sprawdza. :P
Lila.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Odkurzacz do liści

Post »

kamilneo pisze:Czy macie jakieś doświadczenia z tymi urządzeniami? Czy według was opłaca się nabyć taki sprzęt i ewentualnie jakich producentów polecacie? Może lepiej zostać przy grabiach :D .
A na jakiej powierzchni chcesz go używać (moc silnika)? Na małą się nie opłaca.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Odkurzacz do liści

Post »

Też doszedłem do wniosku, że na małą się nie opłaca. Używałbym go na dwóch działkach: koło domu (600 m2) i na wsi (około 1000 m2). Czy wszystkie modele rozdrabniają liście czy pozostają one w całości?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Niektóre są z funkcją rozdrabniania liści. Przy kupnie musisz to sprawdzić - ustalić.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Odkurzacz do liści

Post »

Czy ktoś może polecić lub odradzić konkretną firmę, bo wcale nie wiem co wybrać. Nie macie żadnych doświdczeń z tym sprzętem? Proszę o rady i z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

moje spojrzenie na ten temat:
umożliwia szybkie i komfortowe posprzątanie całego ogrodu, tarasu i ścieżek.
Nie mam ale uważam, że jeśli ułatwi pracę przy usuwaniu liści, to warto kupić. Widziałem taki odkurzacz podczas pracy i jestem pełen uznania.
Jakub . . . . .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Odkurzacz do liści

Post »

kamilneo pisze:Czy ktoś może polecić lub odradzić konkretną firmę, bo wcale nie wiem co wybrać. Nie macie żadnych doświdczeń z tym sprzętem? Proszę o rady i z góry dziękuję.
Ja bym nie patrzył na firmę tylko na "zasobność kieszeni" oraz jak najdłuższy okres gwarancji i pobliski punkt serwisowy. Maszyny nawet najlepszych firm się psują. Wszystko zależy jaki się trafi egzemplarz...
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

Witam
Ostatnio posiadałem taki odkurzacz o mocy 1800Wat z możliwością rozdrabniania.Kosztował w granicach 100 zł.Osobiście byłem niezadowolony dlatego ,że zasysał po jednym listku :shock: W końcu zrezygnowałem z urządzenia . Dodam tylko że liście wcale nie były mokre.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ja miałam jeden sezon odkurzacz ale bez rozdrabniacza :D
Teraz służy synowi, bo ja stwierdziłam, że zanim podłączę przewody, trójniki a potem to wszystko poskładać i pochowam to prędzejzgrabię liście grabiami i mniej się przy tym namęczę :D
Fajne cacko ale dla muskularnych chłopów. :D
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odkurzacz ogrodowy

Post »

Proszę o radę :Czy odkurzacz ogrodowy poradzi sobie ze zbieraniem igieł opadających z sosen oraz szyszek?Zbieranie ich pochłania wiele czasu i chętnie bym to sobie ułatwiła, słyszałam jednak, że to urządzenie nadaje się tylko do liści. :?:
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja mam odkurzacz ogrodowy i przyznam szczerze że z niego nie korzystam :( , jest ciężki i ten hałas który robi mnie drażni, wolę wziąść sobie grabki i spokojnie pograbić :wink: , pewnie i więcej czasu mi to zajmuje ale tak wolę , a czy usuwa igły z sosen i szyszki to nie wiem , ja mam posadzone tylko świerki a one mało gubią igieł :)
no cóż niewiele Ci pomogłam ale myślę że ktoś na pewno Ci doradzi :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”