Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
sikorka54
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 lis 2018, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Też myślę o odkurzaczu do liści, grabienia mam sporo, w okolicy jest sporo drzew liściastych, głównie brzozy i tego leci pełno na trawnik,
za domem mam też mały sad i z niego nawiewa, szczególnie orzech daje popalić. Jakie odkurzacze polecacie?
Dobrze by było jakby urządzenie było akumulatorowe i nie za ciężkie.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Jeśli mam być szczery to kosiarka to bardzo dobry odkurzacz do liści jeśli nie lubisz grabić ręcznie. Można też mulczować liście na trawniku i wtedy nawet nie trzeba ich zbierać do kompostownika/worków. Są oczywiście profesjonalne jednostki takie jak te poniżej, ale one mogą trochę kasy kosztować i niestety to dodatkowy sprzęt do serwisowania, więc trzeba się zastanowić czy rzeczywiście warto w coś takiego inwestować.
A tak poza tym to raczej nie polecam ręcznych odkurzaczy do dużych powierzchni, bo zajmie to więcej czasu niż grabienie ręczne, a już na pewno więcej niż kosiarką.

https://www.google.pl/search?biw=1745&b ... zacz+do+li ści+samojezdny
rudbekia222
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 wrz 2020, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

posiada ktoś dmuchawę ryobi do liści? Zastanawiam się czy zainwestować w samą dmuchawę czy kupić model z odkurzaczem, co lepsze? Chodzi mi głownie o sprzatanie drobnych liści z drzew (wierzba, brzoza)
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Miałem odkurzacz tej firmy - wytrzymał aż się gwarancja nie skończyła.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Axles
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 18 paź 2014, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Rozdrabniacz /wciągacz liści dużych liści orzecha

Post »

Hej, sytuacja wygląda tak, że mam bardzo dużo i dużych (z 20 cm) liści orzecha włoskiego, problemem dotychczas to nie było bo co się dało lądowało w kompostownikach, a co nie to w workach na bio. Problem w tym, że od tego roku w moim mieście usługa wywozu bio co za tym idzie - worków - zdrożała z 1zł do 5zł. Taki orzech kosztuje mnie nawet 50zł (10 worków). Ścinać go nie chcę bo daje cień i lubię orzechy, przycinać się nie opłaca bo w następnym sezonie uchoduje sobie 2x tyle gałęzi. Tak więc chciałbym zmniejszyć objętość liści i podobno te dmuchawy/odkurzacze potrafią na naprawdę małe kawałki rozdrabiać, tylko no właśnie, jaki sprzęt byście polecili, w nie za drogim przedziale budżetowym.
Proszę o konkretne przykłady i porady.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Zbieram kosiarką tak jak leszeg tylko trzeba naostrzyć noże.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Od kilku lat użytkujemy taki https://www.maxiobchod-naradie.sk/ZAHRA ... #googtrans(sk )
Na polskich stronach znalazłam teraz tylko dmuchawy . Kupowaliśmy przez all.....o
Przydaje się , dzisiaj np.zbieraliśmy liście na cmentarzu . Wysiadł jakiś czas temu przełącznik regulacji obrotów .
Teraz pracuje , ale nie ma możliwości wyboru mocy ssania . Dla mnie bardzo przydatny .
macRush
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 17 kwie 2017, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Potrzebuje tylko dmuchawy do liści, odkurzacz mam ale nie chce mi się go przezbrajać
Niestety mam sporo kamieni ci ciężko się z z nich wygrabia liście, wiec lepiej będzie je wydmuchać na trawnik a potem kosiarką zebrać. Macie coś godnego polecenia ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”