Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Olleo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 24 wrz 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Cześć,

wydaje mi się, że prześledziłem cały wątek wystarczająco uważnie, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie - co z żołędziami? Wciągnie taki odkurzacz? Nie rozwalą się plastikowe łopaty śmigła rozdrabniające liście?

Chodzi mi o dość tani model ze szwedzkiego multimarketu o następujących parametrach:
Prędkość wydmuchu: 260 km/h
Moc ssania: 768 m?/h
Prędkość obrotowa: 15000 obr./min
Poziom hałasu: 102 dB
Napięcie: 230 V
Moc: 3 kW
Zbiornik: 35 l
Kosiarką tego nie zbiorę, zresztą nie mogę jej używać, bo mam zbyt nierówny i zanieczyszczony gruzem teren, a żołędzie spadają dosłownie wszędzie - na podjazd, na trawę, na ubitą glebę. Przy okazji przydałby się na liście z dębu i orzecha włoskiego.
Awatar użytkownika
nibyalicja
200p
200p
Posty: 216
Od: 21 mar 2014, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Witam
Od dłuższego czasu śledzę forum ogrodnicze ,ale nigdy się tu nie wypowiadałam.Jednak tym razem nie mogę się oprzeć:)ODKURZACZ do liści-to było moje działkowe chciejstwo:)Kupiłam i... czar prysł.Praca łatwa lekka i przyjemna jest tylko na filmiku instruktażowym:)Jak dla mnie zbyt ciężki,trudno się nim manewruje.Funkcja dmuchawy bardziej praktyczna i użyteczna.
A co do żołędzi to owszem,wciąga i mieli bez problemu,nie uszkadza ostrzy.
Dodam ,ze jest to odkurzacz kupiony w Lidlu o mocy3000W.
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Nibyalicja, są odkurzacze z napędem a ssanie mają tak silne, że miło popatrzeć. Tylko tego się w Lidlu nie znajdzie :) Pamiętam na spotkaniu i prezentacji urządzeń Toro prezentowali odkurzacz do liści. Jak w pewnym momencie podrzucili do wciągnięcia duży słoik to się wszyscy uśmiechnęli - tylko zgrzytnęło.

Są na rynku naprawdę dobre maszyny ale one kosztują trochę więcej.
Awatar użytkownika
nibyalicja
200p
200p
Posty: 216
Od: 21 mar 2014, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Tu nie chodzi o moc ssania,bo ta jest wystarczająca,ani o brak tej samobieżnosci:)tylko o to,że nie wszędzie można tak samobieżnie odkurzyć np.żwirowe nawierzchnie,mało dostępne kąty,maszynę trzeba unieść a do tego potrzeba krzepy:)nawet pas naramienny nie pomaga.
Dla mnie to nieudany zakup,ale nie odbieram innym nadzieji,że im łatwiej będzie;)))
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Ah! Mój błąd, przepraszam. Dopiero jak napisałaś o pasie naramiennym zorientowałem się, że chyba mówisz o odkurzaczo-dmuchawie ręcznej - takiej do noszenia. Wydawało mi się, że mówimy o odkurzaczu na kołach :)
Olleo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 24 wrz 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Czy mogę prosić o więcej opinii nt. zbierania żołędzi? Nie, żebym nie wierzył jednej wypowiedzi, ale odkurzacze są różne.
Awatar użytkownika
nibyalicja
200p
200p
Posty: 216
Od: 21 mar 2014, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Co do żołędzi to zaufaj:)rozdrabnia bez uszczerbku dla sprzętu.W sobotę będę odkurzać,więc mogę zrobić fotkę na dowód w sprawie;))A uwierz u mnie żołędzie wielkie jak jabłka spadają w ilościach hurtowych:))
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli.
MMAciek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 paź 2015, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam. Od paru miesięcy jestem właścicielem domu wraz ze sporym ogrodem. Na jesień oczywiście wszystkie liście lecą na dół, a mnie się nie uśmiecha poświęcać dziennie kilka godzin z życia aby to wszystko uprzątnąć, gdyż mam ciekawsze i bardziej produktywne zajęcia. A więc postanowiłem sobie to trochę ułatwić, kupując taki odkurzacz.

Elektryczny odpada, zbyt duży teren, do tego chodnik przed posesją, nie będę latał w te i wew te ciągnąc za sobą kabel, tym bardziej, ze ten wspomniany chodnik jest mocno uczęszczany. Jedynie spalinowy wchodzi w rachubę.

Możecie mi powiedzieć, poradzić jaki wybrać? Mianowicie jakie są dobre marki, żeby sie nie rozpadł zaraz po gwarancji?


Za wszelką podpowiedź byłbym bardzo wdzięczny.
Jeżeli umieściłem temat w złym dziale - bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie, lecz nie kasowanie. To mój pierwszy post, także wypada się przywitać - cześć!
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Masz tak naprawdę kilka opcji:
1 - Taką ręczna zabawka jaką wybrałeś (odkurzacz/dmuchawa), która służy do zdmuchiwania suchych rzeczy i będzie dość problematyczna zanim nauczysz się nią pracować. Polecam to zdecydowanie bo jest dosyć wielofunkcyjna. Zimą zdmuchniesz tym "suchy", nieubity śnieg we wręcz błyskawicznym czasie, latem poradzisz sobie z piaskiem... także tylko suchym. Minusem jest to, że jak będzie wilgotno lub po prostu mokro to grabkami pójdzie i tak szybciej. Analogicznie łopatą do śniegu i miotłą/szczotką też.

2 - Odkurzacz samobieżny taki jak mój AMA 73150. Podaję moją maszynę ale tego masz na rynku sporo więc ewentualnie wybierz coś co będzie Ci odpowiadało. Z tym trochę będziesz musiał się nachodzić ale przynajmniej ściągnie Ci wszystko do zera, łącznie z papierkami, patykami, zabawkami nieopatrznie pozostawionymi przez dzieci ;)

3 - Zbieracz do liści i trawy zaczepiany do traktorka. Jeśli masz duży teren i dużo koszenia to być może masz traktorek, którym możesz pociągnąć zbieracz. To ma na ogół 300-400l pojemności kosza i porusza się z prędkością 10km/h na szerokości ponad 90cm więc jest to zdecydowanie najszybsze rozwiązanie zbierania liści.

4 - Jeśli nie masz traktorka to możesz próbować jeździć tym co masz. Kosiarka też zbierze liście ale czy tak Ci będzie wygodniej? Zdecydujesz sam.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Zgadzam sie z tym co powiedział AmaPoland. Jedyne co bym dodał to, że kosiarka bardzo dobrze "wciąga" wiekszość liści, ale oczywiscie nie wszystkie. Grabie mogą być dokładniejsze, no ale proces zbierania liści zabierze trochę więcej czasu. Zbieracz do liści i trawy (ręczny bądź dołączany do traktorka) też nie jest super dokładny, ale jest o wiele wygodniejszy i szybszy niż grabie. Nie polecam używać ręcznęgo elektrycznego/spalinowego odkurzacza do liści, bo to chyba najwolniejszy sposób jaki można sobie wymyślić, ale za to tandem spalinowa dmuchawa+kosiarka to już zupełnie inna bajka, szczególnie jeśli chodzi o usuwanie liści z powierzchni kostki na trawnik, a później wprost do kosza kosiarki. Można też ściągnąć kosz z kosiarki i po prostu "mulczować" liście pozostawiając je na trawniku, jednak wymaga to kilku przejazdów po liściach by je porządnie rozdrobnić (nie trzeba opróżniać kosza i posiadać kompostownika). Ostatnim sposobem jest zakup spalinowego samobieżnego odkurzacza, który oczywiście będzie najdokładniejszym narzędziem, ale nie wiem czy najszybszym, szczególnie jeśli mamy bardzo dużo liści.

Ja osobiście używam wielu z powyższych opcji w zależności od czasu, miejsca, potrzeby i przede wszystkim ochoty (np. kosiarka z koszem, mulczowanie - kosiarka bez kosza, dmuchawa + grabie lub kosiarka, ręczny zbieracz do liści i mój ulubiony sposób - grabie).
samodzielna888
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 paź 2015, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Witam,
Z całą odpowiedzialnością mogę polecić odkurzacz do liści który sama posiadam. Jest on również z funkcją dmuchania. Jest bardzo poręczny i lekki. Ma pojemny worek na liście. Jest do tego w dobrej cenie około 300 złotych.Marka Bosch. Ze strony internetowej Zmoderowano. Za reklamy tu z góry dziękujemy.
bab...
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Jak pracowałem w serwisie to nie przyjmowaliśmy maszyn Boscha bo nie mogliśmy do nich dostać części. Był taki jeden model kosiarki elektrycznej, która miała taki krótki charakterystyczny pasek z 3 czy czterema rowkami, który bardzo lubił się zrywać. Ponieważ nigdzie nie można było dostać tych pasków ludzie wyrzucali całkiem sprawne maszyny.
Bosch to bardzo dobra marka elektronarzędzi... choć też raczej tych dla zastosowań ciężkich. Chwalona wszem i wobec. Jednak urządzenia ogrodowe to nieudolna próba promowania się wśród ogrodników. Nie polecam a koleżance gratuluję odwagi za kupienie takiego odkurzacza. Ja nie polecam :)
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Posiadam 2 odkurzacze spalinowy i elektryczny i gdybym miał polecać to .................. na trawnik kosiarkę do trawy ( zbierze szybciej ) a na podjazd zamiatarkę.
Odkurzacze fajnie wyglądają na prospektach i filmikach reklamowych a w ogrodzie sprzęt idzie w odstawkę. Mój spalinowy ma już 15 lat a łącznie pewnie pracował kilka godzin. Elektryczny dostaliśmy w prezencie i tylko raz był używany (aby nie obrazić darczyńców). Dlatego moim zdaniem zanim się kupi jakikolwiek sprzęt to lepiej go najpierw wypożyczyć i sprawdzić czy nam to odpowiada.
Ja zdecydowania preferuję grabie jesienną zadumę niż hałas przez pół dnia i dźwiganie sprzętu z workiem mokrych liści. Czasowo odkurzaczem nie jest wcale szybciej. Podpisuję się więc pod postem kolegi leszeg dwoma rękami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”