Sianie punktowe

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
maciej49
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 paź 2008, o 15:41

Sianie punktowe

Post »

Czy ktoś zna sposób na punktowe sianie na działce/marchew buraczki itp/inny niż taśmowy. Czy może są dostępne jakieś ręczne narzędzia do wykonania takiego siewu.
Maciej
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Znałam mocno starszą Panią, która ręcznie, po ziarenku siała punktowo. I chyba dobrze na tym wychodziła, bo nie musiala potem przerywać.
Coś mi się kojarzy, że gdzieś widziałam jakby listwę z kołeczkami, które robią dziurki, do których wrzuca się nasiona.
Waleria
Krakus
100p
100p
Posty: 123
Od: 19 gru 2005, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Ja miałem kiedyś (lata 70-80-te) taki siewniczek, ale oddałem go koledze bo nie zdawał, moim zdaniem, egzaminu. Kupiłem go w sklepie ogrodniczym. Pojemnik na nasiona miał około 0,5 litra. Dwa blaszane, protektorowane kółka, osadzone na grubym sworzniu (średn. koło 30mm), w którym były 3 rodzaje wgłębień o różnej średnicy, rozmieszczone (kilka wgłębień) na obwodzie sworznia. Jako dozownik, był umieszczony nad tym sworzniem pędzelek z regulacją docisku, pozwalający na wydalenie jednego ziarnka z jednego wgłębienia. Sworzeń z wgłębieniami był przesuwany w stosunku do zasobnika z nasionami, aby umożliwić zmianę rodzaju wysiewu nasion. Co prawda, nie szukałem specjalnie, ale nie widziałem już później takowych w sklepach.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”