Pytanie o wilgotną piwnicę

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Nie pamiętam jaką mieliśmy w naszej piwnicy, kiedy szykowaliśmy się do jej osuszania. Ale pan fachowiec miał (i używał rzecz jasna) takiego sprzętu, co to bada wilgotność powietrza na poszczególnych poziomach (przy podłodze, metr / półtora od podłogi, pod sufitem), ale też wilgotność ścian wewnątrz. Nie mam pojęcia jak to robił, miał jakiś taki trochę większy palmtop ze wskaźnikiem w garści i celował tym w różne strony, a potem dotykał ścian końcówką. I potem robił tabelki, wykresy, obliczenia czy i jaką warstwę izolacji zrobić, ile dziur w ścianach należałoby wywiercić, ile chemii w nie wstrzyknąć, ile co kosztuje i co się bardziej nam opłaca.

W skrócie mówiąc - nie wiem, czy wystarczy zmierzyć wilgotność powietrza.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 476
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Post »

Doraźnie, ale tylko na krótki czas można osuszyć piwnicę za pomocą grila. W altance moich rodziców jest pod tynkiem izolacja z papy ilepiku i wilgoć w sumie się nie przedostawała, aż do powodzi z 97, gdy piwnica została podtopiona. Po wylaniu wody, osuszaliśmy ją grilem, przez kilka dni i naprawdę bardzo fajnie się osuszyła.
Roman
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”