Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Post »

Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach POD

Dobry , wygodny, niewygodny, zły jakościowo , opinie, polecam, nie polecam / czemu ?,
Zapraszam do dyskusji.
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dziś pierwszy raz wypróbowałem wygrany :oops: :P opryskiwacz Profession 7. Jest super. Doskonały sprzęt na działkę. Polecam wszystkim. Szkoda tylko, że nie ma przy nim przedłużacza do lanc 100 cm. Jest on potrzebny w razie oprysku drzewek. Lanca długości od 80 do 135 cm. jest trochę za krótka. Dobrze, że przedłużacz można dokupić. :D
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

INFO:
Są trzy rozwiązania do wyboru jeśli chodzi o wysokie drzewka z wyposażenika dodatkowego do wszystkich opryskiwaczy Marolex od 5 do 20 litrów:
A) Lanca teleskop 3 m.
B) Elastyczny wężyk - przedłużacz 5 m.
C) MOdułowy przedłużacz 60 lub 100 cm.
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Miło słyszeć pozytywną opinię.
Ponieważ głównym celem długoterminowym firmy jest maksymalne zadowolenie klientów i nie wstydzimy się konstruktywnej krytyki, bardzo proszę o sugestie co chcielibyście Państwo poprawić w produktach Marolex, jakie zmiany uważacie za potrzebne , co jest wygodne a co nie, co spotkaliście w konkurencyjnych produktach a nie ma w Marolexowych.
Zakładam do tego oddzielny wątek ULEPSZENIA sugerowane w produktach Marolex.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Zaraz sobie "przedłużacz" zamówię. To swietna rzecz. Można go używać przy oprysku drzew bez potrzeby korzystania z drabiny z której można "zlecieć"... :lol:
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

najważniejszy sprzęt na działce, to sztychówka (szpadel), grabie i widły amerykańskie. Dodałbym jeszcze taczkę i "coś" do podlewania.
Reszta to mutanty (również potrzebne) :wink:
O sprzęt trzeba dbać, na zimę odpowiednio zabezpieczyć przez oczyszczenie i zakonserwowanie. Odwdzięczy się długowiecznością.
Jakub . . . . .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

nemo56 pisze:najważniejszy sprzęt na działce, to sztychówka (szpadel), grabie i widły amerykańskie. ...
Ja wolę miniaturowy ciągniczek-glebogryzarkę. :P :twisted:
Macio

Post »

Kto by nie chciał ciągniczka na działeczkę :D Ale to sporo kosztuje. :(
jaJacek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 paź 2005, o 07:52
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Glebogryzarka jest świetna ale i droga, poza tym zajmuje miejsce (nizwykle cenne) porzera paliwo i olej - wyliczyłem że taniej jest wopożyczać gdy jej potrzebuje (raz -dwa razy na rok)
A wciąż podstawowym narzędziem jest dla mnie szpadel (znajomy poprawia mnie wielokrotnie że po polsku mówi się rydel.... :wink: )
Przez ok 10 lat przetestowałem wiele modeli i najbardziej żywotne i trwałe okazały się szpadle (sorry -rydle) pewnej firmy na F...
i to nie wszystkie - mają jeden określony wyjątkowo mocny model.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja kupiłem sobie wczoraj szpadel - rydel :wink: "cały" metalowy za 47 złotych. Te z drewniana rączką ciągle łamałem.
Pozdrawiam Andrzej.
jaJacek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 paź 2005, o 07:52
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Właśnie metalowe są naj...ale połamałem na działce mojego znajomego ( świetny grunt: glina +kamienie) aż 2 egz. tych metalowych po 49zł - łamały się zawsze w miejscu łączenia trzonka z ...jak to nazwać ...częścią roboczą :wink:
I po tych 2 doświadczeniach wyciągnąłem wniosek - kupuje metalowe ale tylko te z pogrubionym trzonkiem - kosztujące ok. 80zł :wink:

Tak a propos -kupowanie w marketach ma swoje dobre strony pęknięty szpadel wymieniają bez marudzenia
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dobrze, że mój za 47 a nie 49 złotych. :lol: Może się nie złamie. :wink:
"... kupowanie w marketach ma swoje dobre strony pęknięty szpadel wymieniają bez marudzenia". Ja kupiłem w sklepie ogrodniczym i zachowam wobec tego paragon tak na wszelki wypadek.
Pozdrawiam Andrzej.
jaJacek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 paź 2005, o 07:52
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Erazm pisze:Myślę, że mechaniczny i "ręczny". :wink:
Ja wciąż najczęściej używam "ręcznego"
Nr 2 na mojej liście przebojów tuż na szpadlami z Fis...hmmm
zajmuje sekator i tu znów potwierdza się przysłowe że "oszczędnych nie stać na kupowanie tanich rzeczy" - wyrzuciłem już pare sekatorów "z dolnej półki cenowej" - nie polecam sekatorów marki No Name.
Dość istotne w ręcznym sekatorze wydają się teflonowe ostrze i miękka wygodna, rączka
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”