Furtka ogrodowa,porady

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
kejwot
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 16 mar 2007, o 08:47
Lokalizacja: Płock

Post »

Witam
Agape skoro masz zamiar poprawiać i wyjmowiać gwoździe to proponuję zastanowić się i zamocować zawias do palika na śruby. Należałoby przewiercić słupek na wylot (zawias ma na środku otwór ) i zamocować każdy do słupka na jedną śrubę.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Drodzy Panowie!
Jest mi niemiernie miło, że tak mi pomagacie. Posprawdzam a google narzędzia! Rzeczywiście! :!: Taka pomoc zobowiązuje :lol:

Tadeuszu- bardzo dziękuję za możliwość zadania pytań. Postaram się jej nie nadużywać, ale zapamiętam! To niesamowite, że sam zrobiłeś wszystko! To naprawdę imponujące! Ale wspaniałe!

Ja będę poprawiać dopiero na wiosnę, jak już (raczej dopiero) kupię narzędzia.

Powiem Wam, że mój ś.p. Dziadek Alek, był majsterkowiczem. Zbudował samodzielnie w garażu w Gdańsku przyczepę kempingową, którą Syrekna ciągnęła gdy jeżdziliśmy nad jeziora. Zbudował też sam, w tym samym garażu, łódź motorową. Dziadek robił też meble do domu, szafy, półki, bardzo piękne drewniane. Ja wiele nie pamiętam, bo byłam wtedy jeszcze za mała, by pomagać. Ale widać geny pozostają, i chyba właśnie się odezwały! :idea:
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Aguś jesteś niesamowita!!! Ale się ubawiłam!!!Podziwiam zapał i nieskromnie dodam, że narzędzia typu łapka, młotek a nawet poziomica tudzież kombinerki przerabiałam.Prościzna...z perpektywy czasu oczywiście.I najlepsze jest w tym wszystkim to, że idąc do mechanika albo sklepu facetowo-typowo-męskiego jakim bez wątpienia jest sklep narzędziowo-metalowy , kiedy sprzedawca patrzy na kobitę przez pryzmat matki polki blondynkowskiej wymandrzając się robi sobie tani ubaw-Ty mu tylko powiedz- poproszę waserwagę.Idę o zakład, że odpowie, że akurat nie ma , będą w następnym tygodniu. A Ty wtedy najspokojniej weź poziomicę- do ogrodu najlepsza 0.8- i powiedz "to poproszę tę".
Ronaldo09
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 maja 2017, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak zrobić furtkę drewnianą?

Post »

Witajcie. Niedawno kupiłem działkę w ROD. Jestem "zielony" w tematach związanych z ogrodnictwem, więc od razu proszę o wyrozumiałość.
Chodzi mi o zrobienie samemu furtki wejściowej do ogrodu. Poprzedni właściciele od 5 lat tam nie zaglądali i mieli metalową, dwuczęściową bramkę z siatką w środku. Niestety upływ czasu zrobił swoje i w jednej części spód całkowicie przerdzewiał. Chcę ją zdemontować i na to miejsce wstawić zwykłą drewnianą furtkę. Mam trochę desek na działce tylko nie bardzo wiem jak to zrobić. Chodzi mi o jakiś schemat, instrukcję lub o podpowiedź w kilku zdaniach jak to zrobić. Jeśli potrzebne będą wymiary wejścia to zrobię i podam, bo praktycznie codziennie jestem na działce. Miałem to dzisiaj zrobić i przypomniało mi się jak zacząłem szukać w necie podpowiedzi. Niestety nic, co mogłoby mi pomóc nie znalazłem. Stąd prośba do Was. Jeśli chodzi o dodatkowe materiały, które będą potrzebne to nie mam problemu-kupię. Chodzi mi o to, żeby ktoś mi podpowiedział jak to zrobić żeby wszystko miało ręce i nogi. Nie wymagam cudów. Potrzebuję zwykłej, zbitej z desek furtki. Żadnych ozdób ani fantazji. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Furtka ogrodowa,porady

Post »

No to bierzesz deski (albo kup łaty - będzie solidniej), układasz je w kształt litery Z gdzie poziome są szerokości furtki, a ta pod kątem robi za usztywnienie. Na ten stelaż nabijasz deski, montujesz zawiasy i wieszasz. Potrzebujesz gwoździe (ja preferuję wkręty), młotek (wkrętak/wkrętarkę i bity). Piła żeby przyciąć deski i chyba tyle. Aha no i nie zapomnij o czteropaku - należy się jak psu micha! ;)
Ronaldo09
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 maja 2017, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Furtka ogrodowa,porady

Post »

Wiadomo, nie zapomnę :D Podziękował za podpowiedź. Pomierzę tylko szerokość i mogę działać. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”