Deszczówka, instalacja,odprowadzenie,zbiorniki,łańcuchy itp. rozwiązania

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Re: Gromadzenie deszczówki

Post »

No to faktycznie ma swoje dobre strony, że dopiero wszystko zaczynamy i mogę posiłkować sie radami doświadczonych już ludzi.
Widziałam takie pojemniki w ogrodach obrośnięte całkowicie bluszczem i różnymi pnączami - powiem, ze wyglądało to dosyć interesująco... no i dodatkowe miejsce na coś zielonego ;:224
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gromadzenie deszczówki

Post »

Aniu z tym bluszczem ewentualnie z pnączami to bardzo dobry pomysł ale u mnie beczka będzie stała na betonowych kaflach i najlepiej te pnącze posadzić w jakieś drewnianej beczce...no zobacz sama Obrazek
Do zagospodarowania ta brązowa rynna.
Mam jedną małą beczkę ale posadziłam w niej tulipany.....najpierw jednak muszę mieć pojemnik na deszczówkę a potem będę dalej myśleć...ale pomysł z pnączem wydaje mi się realny i to bardzo. ;:138
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Re: Gromadzenie deszczówki

Post »

Piękne róże!!
A miejsce faktycznie...betonowe pod tą beczkę. Ale można by jeszcze na przykład obudować ją drewnianym listewkami i stworzyć z niej atrapę studni.... i powiesić skrzynki z pelargoniami np....
My na działce mamy studnię głębinową, którą właśnie chciałabym obudować takimi drewnianymi cembrowinami albo kamieniem... i już oczyma wyobraźni widzę na niej pelargonie, w różnych odmianach ;:109
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gromadzenie deszczówki

Post »

Aniu jesteś :D
Idę szukać beczki. ;:65
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Re: Gromadzenie deszczówki

Post »

Eluśka, drewniana beczka to marzenie... a może jakiś sąsiad ma starą na zbyciu? Tzn... mam na myśli starą beczkę :;230 A jeśli nie to... teraz są takie super impregnaty, oleje do drewna i inne lazury, że chyba można się pokusić o "zakamuflowanie" zwykłej plastikowej beczki drewnem. ;:108
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gromadzenie deszczówki

Post »

Andziu beczka by mi się najbardziej podobała ale wpadł mi jeszcze inny pomysł do głowy.
Mam przecież niepotrzebne rury po starej kanalizacji....jak coś wymyślę i pogadam z kim trzeba to dam znać. :)
katttie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 mar 2009, o 19:11

Re: Gromadzenie deszczówki

Post »

Przy zbieraniu deszczówki z rur spustowych należy pamiętać również o stosowaniu na wlocie filtrów (choćby tylko siatki), dla zbierania większych zanieczyszczeń stałych (np. liście). Ponadto zbiornik powinien mieć możliwość czasowego oczyszczania i spuszczania do końca (!) wody - w celu okresowego czyszczenia, przepłukiwania (zagniwanie, glony, szlam). Przy dużych zbiornikach (duża retencja, a więc i czas opróżniania) ważna jest również temperatura przechowywanej wody (bakterie) - nie może być przez długi czas zbyt wysoka. Zbiorniki naziemne to również problem z larwami komarów, chyba że ktoś ma akwarium z rybkami i będzie je sukcesywnie odławiał na pokarm :wink: ). Dla właścicieli zbiorników naziemnych pozostaje do rozwiązania sprawa zimowego zamarzania
(np. spuszczać na zimę wodę).
Co ważne - nie zbieramy deszczówki z dachów krytych papą, a już zdecydowanie nie do podlewania roślin jadalnych.
KrzYchuu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 gru 2009, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gromadzenie deszczówki

Post »

W lecie kupiłem coś takiego http://allegro.pl/ xxx.html później dokręciłem do tego uchwyty do rynien bo akurat jest miejsce na nie i dałem z obu stron po beczce to mam tak dużo deszczówki że nie nadąża jej zużywać więc
mogę komuś pożyczyć wodę :]

Link zmoderowano. Zapraszam do zapoznania się z naszym Regulaminem. Nalewka
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gromadzenie deszczówki

Post »

AGROLEX pisze:Witam ,czy deszczówka nadaje się do oczka wodnego?
Nawet jest w niektórych wypadkach zalecana http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=27&t=16347
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Gromadzenie deszczówki

Post »

Ja mam rynny,a pod nimi stoją duże beczki z blachy ocynkowanej,które na zimę chowam do altanki. Jak na razie mają się dobrze chociaż są wiekowe.
Mają około 15 lat(malowane tylko 2 razy,w tym roku będą po raz 3 ) Tzn już w przyszłym roku :wink:
Awatar użytkownika
Asia40
100p
100p
Posty: 150
Od: 18 kwie 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnoślaskie
Kontakt:

Re: Gromadzenie deszczówki

Post »

A jak one pod rynnami stoją? Teraz jakieś nowe wymysły i rynny w ziemię wchodzą :( Dom w bardzo czystej okolicy stoi i aż grzech czystą wodę puszczać z działki kiedy ta w wodociągach bardzo droga. Mam dwie beczki dębowe ale nie wiem jak można je wykorzystać :?
Asia
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Gromadzenie deszczówki

Post »

Asiu rynny są podwieszone pod dachem altanki i mają lekki spad,żeby woda spływała do beczek tzn na jednym końcu altanki rynny są pod samym dachem,a nad beczką niżej jakieś 15-20cm.Woda łatwo spływa o beczek i jest dobra do podlewania w szklarni,bo na słońcu się nagrzewa i deszczówka jest bardziej miękka.To tyle i żałuję,że nie mam fotek,bo może niebardzo wytłumaczyłam. Pozdrawiam serdecznie :)
akrim
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 24 paź 2007, o 14:47
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Gromadzenie deszczówki

Post »

Asiu a jakie są te rynny? bo jeśli plastikowe to można je rozciąc i zrobić taką 'wstawkę" (do kupienia w sklepach z rynnami)z otwieraną klapką po której (gdy ją otworzysz) woda będzie płynąć do beczki lub gdy zamkniesz (bo np. beczka będzie pełna) pewnie do kanalizacji . A własnie dokąd płynie u was ta woda?- bo do kanalizacji jest zabronione, chyba , że do burzówki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”