Deszczówka, instalacja,odprowadzenie,zbiorniki,łańcuchy itp. rozwiązania

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Jako, że w mojej okolicy nie ma odprowadzenia wody deszczowej, już w trakcie projektowania domu trzeba było myśleć, co zrobić z wodą deszczową.
Wybudowany został zbiornik betonowy z drenażem rozsączającym, który zbiera wodę z całego dachu.
Może jeszcze nie wygląda najpiękniej, ciągle myślimy jak go zagospodarować, chodzi mi o betonową powierzchnię, a poza tym ciągle są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Na razie jest to miejsce gdzie można położyć, np. węże do podlewania.
Zamontowana jest pompa (widać ją na zdjęciu),która umożliwia pompowanie wody do ręcznego podlewania roślin o specjalnych wymaganiach.
Zbiornik sprawdza się znakomicie już 6 lat.
Do podlewania całego ogrodu służy hydrofor pompujący wodę ze studni.


Obrazek
deszcz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 kwie 2008, o 13:13
Lokalizacja: Strzegom
Kontakt:

Post »

Nie płać...
...podatku od deszczówki !!!

Zwolnieni od tego podatku będą wszyscy właściciele posesji, którzy nie odprowadzają wody deszczowej do kanalizacji miejskiej, tylko stosują systemy wykorzystania
lub zagospodarowania wody deszczowej!!!

Zagospodarowanie
i wykorzystanie wody deszczowej to nie tylko troska o nasze środowisko naturalne ale także znaczne korzyści finansowe.

Wodę deszczową można wykorzystać do:
- prania
- spłukiwania WC
- podlewania ogrodu
- mycia samochodu
- mycia podłóg itp.
wiecej informacji na xxx.com.pl


Sprytnie zakamuflowany odnośnik zmoderowałam. Deszczu, przeczytaj nasz Regulamin. Nalewka
LibuS24
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 kwie 2008, o 17:36

Problem

Post »

Mam problem...nigdzie w internecie oprócz sklepu gardeny nie umiem znaleźć beczki na deszczówkę najlepiej plastikowej...bardzo mi na tym zależy ponieważ wiem jak ważne jest zbieranie deszczówki. :?:
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Łańcuszek zamiast rynny??

Post »

Zamierzamy z mężem powiekszyć i zadaszyć taras. Fachowiec, który podjął się tego "wyzwania" zaproponował, żeby zamiast rury odprowadzająćej wodę z rynny do kanalizacji puścić łańcuch po którym płynęła by woda i nawadniała dodatkowo ogród podczas deszczu... Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem? Zdaje to egzamin :?: :wink:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Piękne, ale kompletnie niepraktyczne przy dużych opadach. Kidy kropi, to jest ok, ale jak leje, to woda rozbryzguje się na wszystkie strony, wiatr majta łańcuchem i strumieniem wody, który nie trafia w przygotowane miejsce pod łańcuchem, tylko bryzga dookoła, na trawnik, ściany, okna, czy co tam jeszcze. Też chciałam mieć łańcuchy, ale to dobre rozwiązanie dla południowych krain z małą ilością opadów, a nie dla nas. Odradzam.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Zgadzam się u sąiadów prawie rynny obrywa podczas ulewy, a woda leje się gdzie chce.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

O matko, ale mnie przeraziliście.
Myślałam, że z daszku o 30 m2 nie będzie takiej tragedii. Planowałam postawić dębową bęczkę do której spływałaby woda.... :? Ale teraz będę musiała to jeszcze raz przemyśleć...
Awatar użytkownika
Pawel91
200p
200p
Posty: 264
Od: 4 sty 2008, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post »

Ja mam łanćuszek przy rynnach ... ale w młynie wodnym stojącym przy oczku wodnym :D
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

To mnie pocieszyłeś ...... :lol:
Monika
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

A moi sąiedzi to daszek mają 300m2 ............................... :roll:
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

No tak, 30 m kw to chyba nie tak dużo, żeby urwało łańcuchy :D

Ale majtać nimi na pewno będzie :P
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

A gdybym ten łańcuch przytwierdziła do podłoża ....? :roll:
Monika
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Post »

Widziałam takie rozwiązanie na Słowacji w Smokowcu, tam łańcuch opierał się na chodniku ,wyglądało to bardzo ciekawie i sama zastanawiałam się czy nie zrobić czegoś takiego u siebie ale mąż mi skutecznie odradził.Nie wiem jak to się zachowuje w czasie dużych opadów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”