Deszczówka, instalacja,odprowadzenie,zbiorniki,łańcuchy itp. rozwiązania

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Deszczówka instalacja,odprowadzenie,zbiorniki

Post »

Z wiciokrzewem to rzecz gustu, ale mauzery też zarośnie. ;:136
:)
Mawiwa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 sty 2017, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Deszczówka instalacja,odprowadzenie,zbiorniki

Post »

Łał, jak profesjonalnie :) Ja tam muszę się przyznać, że z pojemnikami na deszczówkę poszłam na łatwiznę. Po prostu kupiłam gotowe i już. Nie ma kto mi zrobić takiej fajnej instalacji jak wy macie.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Deszczówka instalacja,odprowadzenie,zbiorniki

Post »

Spokojnie sama zrobisz. zdecydowana większość naszych pomysł wymaga więcej serca niż kasy. ;:162
:)
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Deszczówka instalacja,odprowadzenie,zbiorniki

Post »

Prawda. Z kasą to raczej się liczę bo robię wszystko sam. Pomału, ale do przodu. Słupy robiłem z tego co miałem, trochę cegieł, trochę bloczków betonowych i dużo cierpliwości. Mam okranowane 1/6 działki, reszta na 2 lata, bo lepiej raz a dobrze. W tym systemie grawitacyjnym jedynie poziomy są ważne bo na samym końcu gdzie masz najniżej daną linie musisz zrobić spust wody na zimę. Ja mam jak widać pod kranem z cegieł ( te kostki się wyjmuje na dole i można się dostać do spustu ). Trochę fantazji i do roboty ;)
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Deszczówka instalacja,odprowadzenie,zbiorniki

Post »

Takie własne pomysły dają najwięcej satysfakcji. ;:63
:)
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Deszczówka instalacja,odprowadzenie,zbiorniki

Post »

Witam,

Mam pytanie z innej beczki :)

A mianowicie mam zainstalowaną beczkę na wodę i podpiętą do rynny, wszystko fajnie tylko z dachu spływa dużo śmieci i gromadzi się na dole beczki(piasek i mól) po jakims czasie woda zaczyna nieprzyjemnie śmierdzieć, myślałem nad instalacją jakiegos filtra przed beczką ale nie wiem zabardzo jaki i jak sobie z tym poradzić, dodam że zależy mi na kosztach, bo nie chcę ładować się w niewiadomo jakie....

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Deszczówka instalacja,odprowadzenie,zbiorniki

Post »

Pewnie ktoś Ci doradzi, a ja powiem, że mimo założenia siatek wyłapujących resztki liści i in. zawsze muł zbiera się na dnie. Drobiny przelatują. Już kiedyś zrobiłam akcję płukania wężem jednego mauzera, musiałam go przewrócić, żeby wypłukać jak najwięcej i wylać tym dużym wylewem.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Deszczówka instalacja,odprowadzenie,zbiorniki

Post »

System czyszczenia zbiornika to już mam opracowany, mój baniak nie jest taki duży - chyba koło 150l

Myślałem żeby wsadzić między rurę dolotową a zbiornik jakąś szmatkę jako filtr ale nie wiem czy to się sprawdzi.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Deszczówka instalacja,odprowadzenie,zbiorniki

Post »

;:oj Wg mnie ta szmatka szybko się zatka/zamuli i woda będzie się wylewać wszystkimi możliwymi szczelinami albo i górą rynny. Myślałam, że masz większy zbiornik, bo z takim maleństwem to można walczyć po każdym opróżnieniu :D . Wiem, że to denerwujące :roll:
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Deszczówka instalacja,odprowadzenie,zbiorniki

Post »

Co do szmatki to też tak myślę że się szybko zatka, a czyścić banke po kazdymn opróżnieniu to też mi się nie uśmiecha.

No nic poczekam co inni napiszą, może jest jakiś filtr do auta który można użyć(coś jak filtr paliwa może?)
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Deszczówka instalacja,odprowadzenie,zbiorniki

Post »

kwestia $$ i wszystko jest możliwe. Możesz np zrobić większe korytko ( np z rury kanalizacyjnej 160 przeciętej na pół) i wypełnić to gąbką tapicerską. Co jakiś czas gąbkę wyjąć, namoczyć, wycisnąć piach i ponownie założyć. Kolejny pomysł - FF first flush ( paczaj na internety ). Ogólnie będę do tego podchodził na przyszły rok, to się zobaczy co lepsze :)
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Deszczówka instalacja,odprowadzenie,zbiorniki

Post »

Wow, patrzyłem tak na szybko na FF i wygląda bardzo imponująco, ale myślę że na razie prostrze rozwiązanie mi wystarczy, ten pomysł z filtrem z gąbki to całkiem niezły jest, mam gdzieś kawałek rury i takie filtry pod kwiaty to mogę to zastosować, na pewno cześć przefiltruje.

Jak zrobię to się pochwalę oczywiście :)
Dzięki za podpowiedź.
Makuszek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 3 maja 2016, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Deszczówka instalacja,odprowadzenie,zbiorniki

Post »

Witam, podepnę się pod temat. Przez wyszukiwarkę nie znalazłem.

Chcę kupić kilka beczek pod deszczówkę. Najtaniej wychodzą beczki używane. W większości są to beczki po oleju. Czy takie beczki nadają się do zbierania deszczówki? Ewentualnie czym wyczyścić beczki?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”