Króliki

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
11krzych

Króliki

Post »

Nic nie wiem o trzymaniu na działce królików.
Czym się to pasie?
Czy można przetrzymać przez zimę?
Skąd wziąć człowieka do uboju?
Co im tam się sypie na podłogę (siano, słomę)?
Przez ile dni można ich nie odwiedzać i nie jest to sadyzm?
No nic nie wiem, kto się zna proszę o porady.

A wątek założyłem, bo był to offtop w innym wątku, proszę o przeniesienie do inngo działu.

PS. Raczej nie będę hodował królików, ale jak powiedział Janek Błąd " nigdy nie mów nigdy"
Awatar użytkownika
richu
50p
50p
Posty: 86
Od: 15 paź 2010, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie, Praszka

Re: króliki

Post »

Podstawowa rzecz to króliki należy odwiedzać nawet kilka razy na dzień. Do jedzenia daje im się głównie siano a latem trawa, kończyna i całe mnóstwo innych zielonek dostępnych na działce ale o tym oczywiście musiał byś doczytać na innych stronach w których jest dokładnie to opisane( chodzi również o podłoże - głównie stosuje się słomę). Przez zimę jak najbardziej możesz je trzymać jeżeli będziesz miał trochę siana, marchwi, buraków pastewnych czy brukwi oraz owies gdzieś od rolnika.
A człowieka do uboju - może jakiś sąsiad co się zna i się nie boi. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krzdr
50p
50p
Posty: 70
Od: 25 sty 2012, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: króliki

Post »

Moje króliki jedzą obierki. Z obiadu dla trzech osób starcza na trzy cztery dorosłe króle
Oprócz tego trochę paszy i sianka
Co do bicia to trzeba dwa razy z kimś co się zna bić a potem to sam dasz radę
Pozdrawiam Krzysiek.
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: króliki

Post »

Królikom trzeba dawać wodę , siano , chleb czerstwy , ziemniaki gotowane z ospą lub otrębami , jakieś zboże owies , pszenice lub jęczmień , marchew , w małych ilościach buraki pastewne .
Na ściółkowanie możesz użyć siana albo słomy jest to bez różnicy.
A królika możesz zabić sam i oprawić nie jest to nic trudnego.
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
11krzych

Re: króliki

Post »

Adam12222 pisze:A królika możesz zabić sam i oprawić nie jest to nic trudnego.
Jak ktoś nie ma doświadczenia, to jest to jednak trudne. Nie jestem jakimś nawiedzonym wegetarianinem i pewnie bym się nauczył, ale dla człowieka, który tylko komary zabijał to nie jest takie proste jak Ci się wydaje.
To już bardziej sobie wyobrażam jakiegoś homo-sapiens kropnąć z kałacha, niż bejsbolem walić w łeb królika.
Ale wątek kontynuujmy. Ważne jak hodować. Chętnego do uboju zawsze się znajdzie.
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: króliki

Post »

Ja króliki zacząłem ubijać w wieku 16 lat i też nigdy nikt mi tego nie pokazywał .
Ale życie sprawiło że musiałem i dałem radę .
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
richu
50p
50p
Posty: 86
Od: 15 paź 2010, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie, Praszka

Re: króliki

Post »

A co byś chciał wiedzieć dokładnie o hodowli?Będziesz je hodował w klatce czy na jakimś wybiegu?
11krzych

Re: króliki

Post »

richu pisze:Podstawowa rzecz to króliki należy odwiedzać nawet kilka razy na dzień.
Po tym Twoim wpisie już mi ochota na króliki przeszła. Niestety mogę być raz dziennie, a niekiedy nawet dobę może mnie nie być. A szkoda. Myślałem, że może są bezobsługowe, jak kot. Czyli nasypię żarcia na tydzień, dam wody z poidła automatycznego i jadę w góry na weekend.
Ale widzę, że nic z tego.
Awatar użytkownika
krzdr
50p
50p
Posty: 70
Od: 25 sty 2012, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: króliki

Post »

To zależy ile chcesz króli ja miałem dwa dla synka takie małe ale urosły i teraz mam dwanaście.
Jestem na działce raz dziennie i to wystarcza jedzenia i wody jeszcze zostaje.
Jak nie mogę być przez dwa trzy dni to chleba dostaną i nawóz robią .
Są karmidła i poidła automatyczne i to tanie.
Pozdrawiam Krzysiek.
11krzych

Re: króliki

Post »

A jakieś antybiotyki, szczepienia?
Pamiętam z dzieciństwa, że dziadek trzymał króliki na działce ale zaczęły się jakieś choroby (epidemia w całym kraju) i dał sobie spokój.
Awatar użytkownika
richu
50p
50p
Posty: 86
Od: 15 paź 2010, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie, Praszka

Re: króliki

Post »

Oczywiście na wszystko jest rozwiązanie - np. automatyczne karmiki, ale wtedy dodatkowa granulat trzeba by dokupić. A zamiast tego chleba na kilka dni już lepiej rzucić większą ilość siana do karmika jakiegoś i wtedy też wystarcza to w zupełności np. na ten dłuższy czas gdy nie możesz przyjść, bo różnego typu świeże zielonki niestety odpadają gdyż stają się nie świeże dość szybko zwłaszcza latem i mogą zaszkodzić królikom.
Ze szczepieniem jest różnie, osobiście nie szczepie ale w zamian naturalne antybiotyki, zioła, gałązki drzew podaje :)
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: króliki

Post »

11krzych, Ja szczepiłem tylko na Myksomatozę. Pamiętam jak mi kiedyś ojciec mówił, że za jego czasów nie było chorób królików. Ale jednak w tych czasach namnożyło się tego.
W kwestii wody, moje króliki jej nie piją. To dlatego, że mają dużo warzyw zasobnych w wodę. Czasami się podstawi wodę, ale nawet do niej nie spojrzy i po dwóch dniach wylewam. Co innego w lato na wybiegu, zawsze chce im się pić. Poza tym daję im śniadanie i kolacje i to wystarczy.
Awatar użytkownika
krzdr
50p
50p
Posty: 70
Od: 25 sty 2012, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: króliki

Post »

Nie wszyscy szczepia ja jednak zaczełem po tym jak komary napadły małe u sąsiada i padło mu 25 sztuk
Koszt nie jest wielki jak się szczepi kilka sztuk samemu . Szczepionkę załatwić też da radę ;:224
Pozdrawiam Krzysiek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”