Budowa domu z bali

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
olesiak
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2007, o 18:26
Lokalizacja: koło Nowego Sącza

Budowa domu z bali

Post »

Interesuje nie wszystko co jest związane z tym tematem i jeśli znacie jakieś firmy polskie lub zagraniczne to prosiłbym o podanie ich nazw (może być na pw) a jeśli macie jakieś wskazówki i znacie ciekawe strony o takich domkach to podajcie. Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Wpisz w google domy z bali wszystko znajdziesz! :D
olesiak
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2007, o 18:26
Lokalizacja: koło Nowego Sącza

Post »

Czytałem już w google, ale bardziej mnie interesują rady osób, które mają taki dom lub coś na ten temat mogą powiedzieć. W internecie pisze o zdrowotności tego rozwiązania i innych rzeczach ale tylko teoretycznie.
Awatar użytkownika
MążAni
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 11 sty 2009, o 20:58
Lokalizacja: przychodził, kto go znał...

Post »

Sugeruję odwiedziny strony:
http://www.szkielet.pl - wbrew nazwie dotyczy nie tylko konstrukcji szkieletowych, ale też jest sekcja poświęcona domom z bala
a także forum muratora, gdzie również jest trochę osób, które budują z bala.

Generalnie, budując dom z bala, stajesz przed następującym dylematem:
* Albo ocieplasz z zewnątrz i godzisz się z tym, że z zewnątrz Twój dom wygląda całkiem zwyczajnie (ale za to wewnątrz cieszysz się ścianami z drewna)
* Albo ocieplasz od środka i godzisz się z tym, że wewnątrz Twój dom wygląda całkiem zwyczajnie (ale za to z zewnątrz full wypas)
* Albo nie ocieplasz w ogóle i cieszysz się, że masz dom naturalny i godzisz się z tym, że szparami Ci gwiździ rześki wiaterek

To tak pół żartem, ale tylko pół. Niegdyś sporą część wolnego czasu spędzaliśmy w starym domu drewnianym o konstrukcji zrębowej, z porządnych bukowych bali o przekroju zdaje się 30cm, albo 25, nie pamiętam (rocznik 1931). Zimą nad ranem bywało zimno, po napaleniu piecem wieczorem do czerwonej blachy ;)

Polecam wyżej wymienione strony.
Mąż Ani
Ogród Ani cz. 1, cz. 2
naturelover
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2008, o 17:23
Lokalizacja: LONDYN

Post »

To zalezy jaka grubosc bala.Jezeli cienki zawsze mozna uzyc deski elewacyjnej i wyglada ok.Chyba powyzej 18 cm nie trzeba juz ocieplac.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

olesiak
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2007, o 18:26
Lokalizacja: koło Nowego Sącza

Post »

A nie wiecie czasem czy jak wygląda procedura rozbiórki starego mojego domu z leszu gdyż na tym miejscu chce zbudować właśnie swój wymarzony domek. A za te informacje co już mi pokazaliście dziękuję.
olesiak
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2007, o 18:26
Lokalizacja: koło Nowego Sącza

Murator

Post »

Mam prośbę aby ktoś kto ma najnowszy murator zeskanował albo zrobił fotkę stron dotyczących budowy domów z bali. Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
ANIABART
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 31 sty 2009, o 12:56
Lokalizacja: WARSZAWA

Post »

My budujemy niewielki domek z bali grubości 15 cm, ocieplamy od wewnątrz wełną grubości 15 cm na folię paroizolacyjną, a potem tzw. boazeria grubości 3,6 cm z desek imitujących bale. Tak z zewnątrz jak i od wewnątrz wygląda pięknie. Niestety nie jest jeszcze wykończony, więc nie mogę nic napisać nt. eksploatacji.
KIEDYŚ MÓJ OGRÓD BĘDZIE PIĘKNYM I PRZYJEMNYM MIEJSCEM...
Amroz
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 paź 2007, o 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Może jakieś fotki umieścisz.
jaqub
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 7 maja 2007, o 22:21

Post »

Ja polece Firme Domy Bartek z Radzynia Podlaskiego (wlasciciel Miroslaw Bober). Postawili mi domek i jestem mega zadowolony, szybko (miesiac czasu calosc), bardzo sprawnie, ladnie, bez balaganu i juz 5 rok stoi i wszystko jest w jak najlepszym stanie!
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Post »

witaj :)

wybierz się na majówke do Białego Dunajca[miedzy Nowym Targiem a Zakopanym] a znajdziesz odpowiedzi na niemal wszystkie pytania

co do remontu-modernizacji starej chaty z bali to odradzam[duzo wieksze koszty] chyba ze stać Cię na artystyczna restaurację i zależy Ci na niepowtarzalnosci i domu z duszą :lol:
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
bazylia2303
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 lis 2009, o 19:43

Re: Budowa domu z bali

Post »

ANIABART właśnie o takim domku marzę.Jestem w trakcie kupna kawałka pola.Czy możesz zdradzić szczegóły,firmę w której zamawiałaś ten domek.Wszyscy czekamy na zdjęcia :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”