Czym malować-zabezpieczyć drewno?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
prezes-vip
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 maja 2008, o 16:21
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Jaka farba na płot drewniany od strony N

Post »

Witam serdecznie, od kilku lat mam dość specyficzny problem. Co roku maluję płot drewniany znajdujący się od strony północnej różnymi farbami, zagranicznymi jak i krajowymi (oczywiście jeden rodzaj w jednym roku) a on jak na złość zielenieje co roku wiosną. Czy istnieje jakiś środek na wybicie tego zielonego ustrojstwa i skuteczne pokrycie ładnym brązem (żeby starczyło chociaż na 3-4 lata).
Awatar użytkownika
x_m-k
100p
100p
Posty: 150
Od: 15 mar 2007, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Podpinam się pod ten wątek bo mnie czeka również renowacja.
Z tym że mi się marzy płot pomalowany na biało (na styl amerykański?)
Problem w tym że mój płot pomalowany jest czymś co już zapobiega wnikaniu w podłoże (drewniane)-jakby lakierem.
Chyba tylko nie ten dział-ale admin ewentualnie przeniesie :wink:
prezes-vip
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 maja 2008, o 16:21
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post »

No tak, mój płot nie jest pokryty farbą w rodzaju olejnej. Farba może (musi) wnikać w drewno.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

prezes-vip pozostaje ręczne lub mechaniczne usunięcie latem na suchym drewnie zieleniny z płotu i czterokrotne pokrycie go drewnochronem(sprawdziłem skuteczność). :D
prezes-vip
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 maja 2008, o 16:21
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post »

Super dzięki,... tyle że to nic nie daje, jak będę miał chwilkę zrobię fotkę tego gówna i wrzucę, co do wielkorotnego pokrywania to robilem to 2 razy 3 razy w jednym roku i wydaje mi się że 4 raz tez nie bedzie lepiej, co jeszcze mozesz podaj nazwe tego drewnochronu.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To właśnie nazywa sie drewnochron. :D
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Zmyj rozcieńczalnikiem i pomaluj drewnochronem. Sam posiadam ogrodzenie drewniane . :D
Bartek45
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 sie 2008, o 12:16

Czym malować-zabezpieczyć drewno?

Post »

Jestem dumnym posiadaczem własnoręcznie zrobionej altanki. Muszę ją czymś zabezpieczyć, nie chcę lakierobejcy, czymś matowym. Z kolei płotek i ławeczki (już kupne) chciałem pomalować lakierobejcą. W markecie sprzedawca polecał mi drewkorn i lakierobejce z teflonem śnieżki. Znacie ten produkt? Dobry jest? Nie chcę ryzykować z jakimiś wynalazkami, szkoda własnej roboty, ale ten teflom zainteresował mnie. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Jeśli chodzi o moje doświadczenia w tym zakresie to z powodzeniem stosuję produkty Sadolin - co prawda są to lakierobejce których chciałeś uniknąć ale są dostepne w kilku kolorach typu orzech,machoń,wiśnia itp i również z wykończeniem matowym. A i o ochronnej powłoce teflonowej coś na nich piszą.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Po próbach z różnymi środkami konserwującymi, zabezpieczającymi i nadającymi drewnu odpowiedni kolor pozostałem przy Drewnochronie.
http://drewnochron.pl/
Polecam, ale nie wiem czy nie istnieje lepszy - zaprzestałem szukać innych środków. :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Rafal007
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 7 sie 2008, o 10:11

Post »

Przyznam, że nie znam specjalnie innych specyfików, nie wiem jak one działają. Mi sprzedawca polecił produkty Śnieżki z teflonem i jestem zadowolony. Malowałem wszystkie elementy drewniane w ogrodzie. Drewno widać nie jest specjalnie wysuszone, a woda bardzo dobrze skrapla się i spływa.
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Drewnochron stosuję od kilkunastu lat. Jego największa zaleta jest widoczna po 3-4 latach, gdy trzeba ponownie pomalować poprzednio zabezpieczane powierzchnie. Stara warstwa środka nadgryziona zębem czasu jest w 100 % rozpuszczana przy ponownym malowaniu - nic się nie łuszczy itp.

Jak ktoś odnawiał mocno sfatygowane elementy drewniane zabezpieczane akrylami, lakierami czy farbami olejnymi to doceni tą zaletę "Drewnochronu".

A o teflonie musze poczytać, bo też mnie etykieta zainteresowała :roll:

( to tylko rekalma, ale chyba przetestuję puszkę :wink: ... http://www.sniezka.pl/pl/teflon/produkty_z_teflon/ )
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Rafal007 pisze:Drewno widać nie jest specjalnie wysuszone, a woda bardzo dobrze skrapla się i spływa.
Czy to oznacza, ze malowałeś niesezonowane, świeże drewno? Jeśli tak i w dodatku to drewniane pomalowane coś zostanie na dworze, sam zobaczysz jak pracuje :lol: Najpierw na słońcu i upale, a potem na mrozie :lol: I nawet powłoka teflonowa nie pomoże :lol: :lol: :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”