Wykonanie filtru do odżelaziania wody

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Wykonanie filtru do odżelaziania wody

Post »

Naszym wodociągiem działkowym płynie woda zawierająca zbyt dużo żelaza. Jak wykonać we własnym zakresie mały filtr na kran do odżelaziania wody? Filtry dostępne w sklepach są od kilkaset złotych w górę.
Pozdrawiam Andrzej.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Andrzeju, gdybyśmy wynaleźli wspólnie prosty do wykonania i tani filtr do odżelaziania wody, to w krótkim okresie czasu zostalibyśmy milionerami.
Mietek.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Chyba masz rację. :wink: :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
trw66
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 lip 2006, o 10:06

Post »

Było kiedyś takie czasopismo "Zrób sam". Był tam opis wykonania filtra do wody. Niestety nie pamiętam numeru, a moje archiwum poszło na makulature
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

W sklepie znalazłem pojemnik z filtrem za 60 zł. Chyba sobie kupię. :lol: Zastanawiam się tylko jaka jest jego skuteczność. Filtry takie są m.in. w Castoramie. Czy ma ktoś taki filtr i jak się sprawuje?
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Czy w takim filtrze powinien być węgiel aktywowany? Jeśli tak, to wymienny wkład do filtra można chyba tylko kupić w całości, a samodzielnie ew. zrobić obudowę.

A może lepiej małą destylarnię? Potem mieszasz tylko pół na pół destylat z wodą kranową - i masz ... ;:18
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”