Studnie stare,adaptacja,obudowy itp.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jagodzianka
100p
100p
Posty: 122
Od: 16 sie 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Bardzo dziękuję Mietku za tak wyczerpujący opis. Wydawało mi się do tej pory, że przełożenie korby (bolca na którym jest zamocowana) po prostu przez dziurę w słupku nie jest dobrym rozwiązaniem - ale jak widać myliłam się (hurra!). Wszystko sprawnie działa. Na wiosnę zabieram się zatem za obudowę mojej studni.
:lol:

Pozdrawiam
Jagoda
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Jagódko!. Na wsi, w której mieszkam, niektórzy rolnicy od pięćdziesięciu i więcej lat korzystają ze studni, w których metalowy trzpień wałka łańcuchowego obraca się w otworze pionowo postawionego pnia akacji lub po prostu w widełkach z tego drzewa. Te konstrukcje, wypróbowane od stuleci, są po prostu niezniszczalne.

Gdybyś miałą jakieś problemy z obudową, proszę pytaj. Doświadczenia w mechanice i stolarstwie u mnie dużo.

Pozdrowienia
Mietek.
Awatar użytkownika
smn2000
100p
100p
Posty: 152
Od: 27 cze 2006, o 20:17
Lokalizacja: Chojnice, pomorskie

Post »

Lub taką: Obrazek
Szymon
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Szymonie piękna obudowa studni. Brawo
Awatar użytkownika
smn2000
100p
100p
Posty: 152
Od: 27 cze 2006, o 20:17
Lokalizacja: Chojnice, pomorskie

Post »

To nie moja lecz mojego wujka. Jest stolarzem i umie robić takie bajery.
Szymon
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Ma może ktoś z forumowiczów studnię jako obudowę ujęcia wody tzn. kranu na ogrodzie. Dolna część studni (cembrowina z otwieranymi drzwiczkami. Poszukuję takiego pomysłu. Chciałbym zastąpić taką studnią budkę, która w chwili obecnej zabudowaną mam ujęcie wody na działce. Czekam na pomysły.

Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

A ja mam pytanie nieco inne. Przecieka mi do studni woda gruntowa(zwłaszcza po obfitych deszczach) gdyż pomiędzy kręgami betonowymi zrobiła się niewielka luka. Zamierzam spuścić się na linie w dół, tylko, że nie wiem, czym to uszczelnić. Problem znajduje się nieco pod powierzchnią wody, więc przydałoby się coś nie rozpływającego się. Może ktoś wie czym to załatać? :?:
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

To i tak Aniu kilka metry wody i dość wąsko. Lepiej zrezygnuj jak radzi Amlos i weź fachowca. Będzie bezpieczniej.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Yaro32 pisze:To i tak Aniu kilka metry wody i dość wąsko. Lepiej zrezygnuj jak radzi Amlos i weź fachowca. Będzie bezpieczniej.
Przemyślę :wink:
A wiesz może Jarku jakiego materiału można użyć do takiego łatania?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A może dokop się od zewnątrz i załataj folią z bąbelkami, tzw. kubełkową, bezpieczniej i na pewno nie będzie przeciekało. Albo jakąś smołą, asfaltem jakimś, silikonem, czy innym klajstrem, ale w takim razie nie wiem co i jak. Tak tylko głośno myślę.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Niestety Aniu nie mam pojęcia, gdyż nigdy nie zajmowałem się studniami. Może coś w internecie jest na ten temat.

Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Yaro32 pisze:Ma może ktoś z forumowiczów studnię jako obudowę ujęcia wody tzn. kranu na ogrodzie. Dolna część studni (cembrowina z otwieranymi drzwiczkami. Poszukuję takiego pomysłu. Chciałbym zastąpić taką studnią budkę, która w chwili obecnej zabudowaną mam ujęcie wody na działce. Czekam na pomysły.

Pozdrawiam - Jarek
Zajrzyj do tematu "Broniuszowy zakątek". Jeśli dobrze pamiętam to broniusz coś wspominał na podobny temat.
Mietek.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Mietku w broniuszowym zakątku jest mowa o innej obudowie. Tam chodzi o zabudowę pompy. Ja potrzebuje obudowy w postaci studni, która w dolnej części miałby drzwiczki z dostępem do kranu.

Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”