Studnie stare,adaptacja,obudowy itp.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edysqa
200p
200p
Posty: 331
Od: 18 lut 2013, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś w woj. łódzkim
Kontakt:

Re: Obudowa studni

Post »

Aniu, bardzo fajny pomysl :-) a czy korzystasz z tej studni? Czy dryna wystaje nad ziemie? No i czy drewno jest zaimpregnowane jakos?
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Obudowa studni

Post »

Nie korzystam, ale w razie W jest. Drewno niczym nie było impregowane, naturalna brzózka, ale trzeba liczyć się z tym, że po 5 latach drewno spróchnieje i się rozwali ;:108
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
trofan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 lip 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Jak wykonać pokrywę studni ogrodowej?

Post »

Zrobiłem studnię, którą oczywiście się Wam pochwalę. Ale nie mam jeszcze pokrywy. Może ktoś taką wykonywał i ma jakieś pomysły? Ma być otwierana, na jakichś zawiasach czy coś... , żeby można było wodę nabrać. Może być z drewna albo stalowa. W tej chwili mam położoną okrągłą blachę gr. 1cm. Może ją jakoś wykorzystać?

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Studnie stare,adaptacja,obudowy itp.

Post »

trofan fajną masz tą studnię i bardzo podobną do mojej.
Moja ma już przykrycie tylko brakuje jeszcze wałka, bo dla mnie będzie ona wtedy prawdziwą studnią z dzieciństwa jak będę mogła wiaderkiem cynkowym czerpać z niej wodę, kręcąc kolbą którą już posiadam.
Studnia obecnie spełnia swoje zadanie i służy do podlewania ogrodu i wszystkich doniczkowych a co najważniejsze licznik się nie kręci :;230 w niej zamontowana jest pompa i się :tan
oto ona

Obrazek

Pokrywa jest wykonana z drewna, sklada się z dwóch części połaczonych na zawiasach, pokażę kilka zdjęć jeżeli pomogą będę się cieszyć, jeżeli niezrozumałe pytaj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stożek który jest przymocowany do drugiej stałej części służy jako podparcie, przy otwarciu wieka i czerpaniu wody wiadrem wieko mi nie opada.

Obrazek


pozdrawiam
trofan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 lip 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Studnie stare,adaptacja,obudowy itp.

Post »

Fajna. Dzięki za zdjęcia. Pomyślę. Skłaniam się do wykorzystania tej stalowej blachy, która spoczywa teraz na kamieniach. Przykręcę ją do studni na kołki. Wytnę w niej kwadratowe drzwiczki, podzielę na dwie części i dospawam zawiasy. Całość pomaluję czarną farbą i przykręcę jakieś rączki. Taki mam pomysł. Nie wiem czy nie wyjdzie trochę ... zwyczajnie. Chciałbym, żeby całość "zaświeciła" lekkim, rustykalnym klimatem. Dlatego wciąż szukam pomysłów i natchnienia.
sner
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 mar 2017, o 09:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Studnie stare,adaptacja,obudowy itp.

Post »

Witam
Pochwale się własną studnią choć muszę przyznać że trofana projekt wygląda bardziej praktycznie.
https://www.youtube.com/watch?v=gKt8t1GPrVo
https://www.youtube.com/watch?v=wujakUYhkZc

-- 12 mar 2017, o 09:38 --

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
daamiann88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 maja 2020, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Wiercenie studni głębinowej w starej studni kręgowej

Post »

Witam

Posiadam na działce starą studnię, wyłożona kamieniem.
Jakieś 4/5 metrów w lini prostej od rzeki.
Średnica 150cm, głęboka na 350cm, lustro wody mam dokładnie na 290cm.

Chciałbym ją teraz wykorzystać do automatycznego podlewania ogrodu.
Nie wiem jak szybko studnia uzupełnia wodę. Dlatego dla świętego spokoju chciałbym samodzielnie dorzucić 1 lub 2 (3 metrowe) filtry w głąb. Woda wystarczająco szybko powinna się wtedy uzupełniać.

Miał ktoś do czynienia ze studnią blisko koryta rzeki? Cały obszar jest usiany otoczakami, gdzie nie wbije się łopaty to kamień. Mam pewne obawy czy zdziałam cokolwiek ze szlamówką. Czy wybrać jakąś inną metodę?
ogrod12
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 mar 2013, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Studnie stare,adaptacja,obudowy itp.

Post »

ale fajny wiatrak
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”