Krety i walka z nimi !

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Marrr pisze: Autor pomysłu twierdzi, że po włączeniu krety (stosował na obszarze ogródka - więc nie jakiś olbrzymi teren) krety w biały dzień wychodziły na trawnik i uciekały poza obszar.

Efekt uboczny - koty zachowywały się nieswojo w pobliżu bariery - uciekały od niej (choć można to też wykorzystać jako straszak).
A za kotami i kretami ludzie ze spakowanymi walizkami.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
kot1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 23 maja 2014, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Czy na polu można zabić kreta? Czy trzeba go złapać i przenieść w inne mniejsce?
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Z tego co wiem, krety są pod ochroną, więc nie ma znaczenia, czy to ogródek, pole czy przydrożny trawnik, kreta zabić nie wolno. Poza tym to okrucieństwo.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Kret jest pod ochroną , ale nie w ogródku ani ogrodzie i na polu też nie , wolno żyjący w lesie już tak . Okrucieństwem ? jak zniszczy ci uprawy to inaczej powiesz. Okrucieństwem jest to że niema skutecznych środków odstraszających jedynie pułapki i trutki są skuteczne i koty lub psy jak lubią poczuć instynkt łowcy .
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Nie ma czegoś takiego jak specjalne terytorium na którym można dane zwierze które podlega ochronie bezkarnie zabić. Równie dobrze można by powiedzieć, że wilka czy niedźwiedzia można zabić jak wejdzie na teren naszej posesji. Za zabicie kreta grozi do 2 lat pozbawienia wolności i to zgodnie z prawem. http://www.sobie.pl/wiadomosci/polska/2-la ... 23552.html
Tak, wiem, że niszczy, ale prawo jest prawem i obowiązuje wszystkich i wszędzie.
http://www.sobie.pl/wiadomosci/polska/za-z ... 16296.html
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

To znaczy że należy się odszkodowanie ? ? Cytat ' Jak pozbyć się kreta z ogrodu
Kret jest u nas objęty ochroną gatunkową i jego zwalczanie jest możliwe tylko przy licznym wystąpieniu w ogrodach. Zwalczanie chemiczne można przeprowadzać jedynie na terenach ogrodzonych (ogródki przydomowe, działkowe, inspekty), gdy rzeczywiście stanowi ogromny problem.
Ogrodnicy stosują wiele ?domowych sposobów? odstraszania kretów:'
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Moje krety dalej śpią :D i dobrze. Bo na razie ZERO kopców :D odpukać w niemalowane :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
rustin
100p
100p
Posty: 101
Od: 19 mar 2014, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sposób na przebiegłe krety

Post »

Witam
Przeczytałem kilka tematów z kretami ale nie mogę sobie nadal z nimi poradzić. Działka ma 10ar na której stoi dom. Od zimy do teraz jest może z 50 kopcow. Próbowałem ropy, puszek na prętach, pułapek tunelowych i nic. Teraz kupiłem pułapki takie co są na sprezynie, cos jak na myszy. Jak kret przejdzie przez nią to zamknie się. Odkopalem kretowisko, postawiłem przy dziurze łapkę, zakrylem czarnym wiadrem, oczywiście się nie złapał w 3 łapki, wykopane otwory zastałem zasypane ziemia.
Na działce obok nie ma nawet jednego kreta, nie użytek gminy. Do tego na jesień mam mnóstwo ślimaków. Planuję opryskac działkę dursbanem, co wy na to?

Pytanie w sprawie korytarzy, czy mogą one zaszkodzić fundamentom? Czy na działce z czasem nie zapadną się? Kretowisko normalnie rozgrabic i to wszystko?
Regulamin Forum
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Ja też próbowałem tych pułapek na sprężynie/tunelowych i nigdy nic nie udało mi się złapać, ale to pewnie z braku mojego doświadczenia w zakładaniu takich urządzeń. Natomiast jestem bardzo zadowolony z pułapki pirotechnicznej, która jest dość droga, ale za to eliminuje kreta w 1-3 próbach (w zależności od szczęścia i inteligencji zwierzaka). Nie będę reklamował firmy, ale łatwo to znaleźć na allegro.

Co do dursbanu to ja bym się dwa razy zastanowił, bo to jednak jest mocna chemia, a nowy kret i tak się pojawi znów za jakiś czas, więc nie ma co się truć.
rustin
100p
100p
Posty: 101
Od: 19 mar 2014, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

No właśnie dursban to nie jest trutka ma kreta tylko robale, jak ich nie będzie to jak się pojawi znowu kret? Prędzej po takiej pulapce, złapie się i przyjdzie nastepny
Regulamin Forum
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Na tym nieużytku gminy chyba raczej nie wytępili wszystkich robali. Wręcz odwrotnie.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
rustin
100p
100p
Posty: 101
Od: 19 mar 2014, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Czyli nic nie da ten oprysk?
No nie wiem czy tam pryskali czy coś
Regulamin Forum
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Mamy połowę marca a u mnie krecików nie ma i oby tak zostało :) niech idą dalej sobie ..... :tan
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”