Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże sprzętu w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
kiler
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 mar 2006, o 01:07
Lokalizacja: Słubice

Post »

Ja moze na temat innych grup złodziejaszków grasujacych na dzialkach. A mianowicie niektorzy w tym i ja kiedys hodowali kroliki i inne zwierzaki na dzialce czy tez rybki w oczkach wodnych i te zwierzaki ginely byly włamania itp.Zgłosiłem do prezesa dzialek by cos z tym bylo zrobione(okolo 4 kradziezy w miesiacu i strata polowy stada zarodowego krolikow to nie jest zbyt mile :? ) jednak skonczylo sie na slowach.Zapytalem czy na mojej dzialce podczas mojej nieobecnosci moze ktokolwiek przebywac bez mojej wyraznej zgody?Odpowiedzial ze nie.No to jazda zaroweczka nad glowa sie zaswiecila i wziolem deski i stare zardzewiałe gwozdzie(dosc cienkie) gwozdzie wbilem w deski i ostrzami do gory wkopalem je w ziemie.Rozstawilem w taki sposob w kilku miejscach takze nieopodal klatki z krolikami i kilka kolo oczka.Ich rozmieszczenie tylko ja znalem.Wiem ze to brutalny sposob ale naprawde skuteczny.Bo Ci starzy dzialkowcy w koncu zaczeli sie ze mna nowym liczyc i wiedzieli ze będę bronil tego co moje i nie dam sie beszczelnie okradac.Po okolo kilku miesiacach sytuacja sie uspokoila i zlodziejaszki(wiem ktorzy to bo dziwnym trafem zaczeli kulec :lol: ) zaprzestali odwiedzania mojej dzialki jako supermarketu z łatwym zarobkiem :wink:
Posiadanie psa na dzialce mialem zabronione gdyz z jedna sasiadka nie mamy plotu (ona z innymi sasiadami tez nie(bo i po co ? :wink: ) i stwierdzono ze pies moze uciec i komus zagrazac wiec zostalo tylko bronic sie samemu :wink: w tym roku juz nie mam tych desek z gwozdzmi w ziemi bo je wykopalem gdy sie wszystko uspokoilo a co do kotow wylapujacych ryby z oczek to moj sasiad lapie je do klatki i albo wywozi je do jakis dalszych wiosek albo wrzuca na czyjas posesje z wielkimi psami albo w tych klatkach je topi-u Nas Dzięki starszym osobom(ktore nzanosily tych kotow) jest wiecej kotow jak myszy owszem gdyby te futrzaki wylapywaly myszki to by bylo ok ale nie one wola zjesc krolika,gołebia czy karasia z oczka gdzie im sie uganiac za myszami :wink: i dlatego sa likwidowane :lol:
Pozdrawiam :)
konto-nieaktywne2
---
Posty: 424
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

To nawet niezly pomysl. Muszę to zrobić u siebie. Zawsze choć trochę odstraszy zlodzieja. A teraz u nas jest trochę kradziezy. Kradną też warzywa.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kradzieże z ogródków

Post »

Mam pytanie , czy na swoich działkach macie problemy z kradzieżą iglaków ?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6527
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Nie chodzi mi o świerki, czy sosny bo te po prostu się ucina na Boże Narodzenie , ale o wykopywanie masowe jałowców , żywotników , cisów , cyprysów .
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Nikt na świecie nie wymyślił jeszcze skutecznej metody walki ze złodziejami. Kiedyś, w zamierzchłych czasach, gdy miałem działkę POD i nasiliły się kradzieże ogrodowe, wprowadziliśmy obowiązek nocnych patroli w ogrodzie (samodzielnie bez udziału zarządu ogrodu). Zapewniliśmy sobie łączność z komendą MO i po kilku tygodniach, (paru odstawionych do radiowozów, paru "dokopanych") na długi okres był spokój. Teraz z łącznością jest łatwiej, telefon komórkowy, 112 i po problemie. Ogród miał ponad 600 działek. Patroli organizowaliśmy trzy na każdą noc. Praktycznie wypadał jeden na dwa miesiące. Kto nie chciał lub nie mógł patrolować musiał wynająć sobie zastępcę.
Mietek.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

eMZet pisze:Nikt na świecie nie wymyślił jeszcze skutecznej metody walki ze złodziejami.
Mój znajomy jak okradli działkę jago sąsiada i podejrzewał że i po jego iglaki przyjdą porozkładał przykryte liśćmi kleszcze żelazne na kuny, chyba większość wie jakie, owszem ponoć złodzieje przyszli bo były ślady na kleszczach ale nic nie ukradli i więcej się nie pokazali, niestety trochę to brutalne i zabronione ponoć. :twisted:
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Chciałbym przedstawić sposób na uchronienie iglaków przed wykopaniem . W ciągu 15 lat skradziono , tylko na mojej działce blisko 57 iglaków . Wreszcie mam spokój . Ostatnie iglaki od spawam na wiosnę 2008 . Po prostu tzw. przyspawałem iglaki . ;:1 .Jeżeli rysunek będzie nie zrozumiały to wyjaśnię . W tygodniu zrobię zdjęcie. Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6954
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Napisz coś więcej na ten temat. Daj też zdjęcia. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

grigori24 pisze:Chciałbym przedstawić sposób na uchronienie iglaków przed wykopaniem . W ciągu 15 lat skradziono , tylko na mojej działce blisko 57 iglaków . Wreszcie mam spokój . Ostatnie iglaki od spawam na wiosnę 2008 . Po prostu tzw. przyspawałem iglaki . ;:1 .Jeżeli rysunek będzie nie zrozumiały to wyjaśnię . W tygodniu zrobię zdjęcie. Obrazek
Jak bym był złodziejem to ze złości bym Ci je wyciął. :twisted: :twisted: :twisted: Znam takie przypadki.
Mietek.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Właśnie miałbym wielką satysfakcje że ja ich nie mam , ale on nie sprzeda . ;:1 odpowiadam.Układasz pręt stalowy na ziemi przy posadzonym iglaku .Następnie wyginasz oczko z pręta tak aby był lekki luz 5 cm . Przyspawasz to oczko do pręta , (oczywiście iglak w środku). UWAGA przy spawaniu osłoń roślinę aby jej nie przypalić .Następnie na końcach pręta przyspawaj 2 pręty które zabetonujesz w ziemi . Końcówki przysyp ziemią .Nigdy nie wyrwie pręta bo zabetonowany . Zdjęcie pokażę w tygodniu . W ten sposób uratowałem mnóstwo iglaków . Na wiosnę odetnę gumówką . W moich ogrodach to modne i się sprawdza . Pozdrawiam . Grzegorz
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Przesyłam zdjęcia moich uwięzionych iglaków . ;:91 .


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zmoderowano. eMZet
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

A co wy na to?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”