Ścieżka w ogrodzie, w warzywniku - budowa,utrzymanie itp

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
niecierpek
100p
100p
Posty: 113
Od: 22 sty 2007, o 10:16
Lokalizacja: małopolska

Ścieżka w ogrodzie, w warzywniku - budowa,utrzymanie itp

Post »

Cześć,
może ktoś mi doradzi, jak zrobić TANIO niebrzydką ścieżkę na bardzo gliniastym podłożu. Właśnie dziś wlazłam po raz kolejny w gliniastą kałużę i MAM DOŚĆ :twisted:

Tanio to znaczy, żebym mogła to zrobić
a. sama
b. w miarę szybko
c. bez specjalistycznego sprzętu

Scieżka ma być w stosunkowo mało reprezentacyjnym miejscu, w cieniu za domem.

Ratujcie, Złote Rączki!
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Mnie najbardziej się podobają ścieżki z naturalnych kamieni, ale trzeba mieć do nich dostęp :(
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Nie wiem czy sama to zrobisz bo pod takie ścieżki trzeba dawać podsypkę a na tak niewdzięcznym podłożu może ci się rozjeżdżać po deszczu :roll:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
niecierpek
100p
100p
Posty: 113
Od: 22 sty 2007, o 10:16
Lokalizacja: małopolska

Post »

chatte pisze:Mnie najbardziej się podobają ścieżki z naturalnych kamieni, ale trzeba mieć do nich dostęp :(
Izo, no więc MAM dostęp! tyle że do wapieni, i to raczej okrągłych niż płaskich, niestety. Jak wygnam moich troje dzieci w pole, to może się nawet uzbiera :D Nie wiem tylko, jak przygotować podłoże...
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Moja sąsiadka przywoziła spod Ząbkowic Śląskich, gdzie ma rodzinę, takie duże kamienie, z których ułozyła cudną ścieżkę. Robiła to tak, że wykopała płytki "korytarz", w którym układała te kamienie. One się uleżały i nic więcej nie trzeba było robic. Też mi się marzyła taka ścieżka, ale u nas największy kamien może mieć ok. 20cm długosci i wszystkie te największe już z okolicznych lasów zebrałam :lol: Nie ma ich za wiele, a na scieżkę i tak są za małe :(
Jeżeli mozesz zdobyc duże kamienie, obojętnie jakie, to spróbuj zrobić tak jak moja sąsiadka. Powodzenia! :D

Ps. Na pewno wśród okrągłych znajdą się też kamienie trochę spłaszczone, przynajmniej z jednej strony, tylko nie wiem, czy wapień będzie wystarczajaco trwały? :roll:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

A jakbyś te kamienie wapienne zatopiła( nie do końca) w betonie a potem poddała lekkiemu szlifowi to wyglądałoby to jak wzór salcesonu na ścieżce bardzo efektownie :D :D :D
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Izo masz możliwość zrobienia fotki tej ścieżki, która zrobiła sąsiadka? Jestem zainteresowany zobaczeniem jej. Jeśli mogłabyś to bardzo proszę o jej prezentację.


Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Przemo pisze:A jakbyś te kamienie wapienne zatopiła( nie do końca) w betonie a potem poddała lekkiemu szlifowi to wyglądałoby to jak wzór salcesonu na ścieżce bardzo efektownie :D :D :D
Przemo Twój pomysł jest super.
Awatar użytkownika
anick315
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 17 lut 2007, o 09:38
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

scieżka

Post »

:D Ja mam w swoim ogrodzie ścieżkę, którą zrobiłam z potłuczonych płyt chodnikowych znalezionych na dzikim wysypisku za miastem. Poukładałam je tak, by pomiędzy nimi były niewielkie odległości( na spód niestety trzeba wysypać grubego żwiru), powstałe szpary zasypałam piaskiemmieszanym ciut z zienmią.
W tym roku chcę w szczeliny posiać trawki. Widziałam coś takiego w piśmie ogrodniczym. WYGLĄDA SUPER!
Na razie ścieżka zasypana jest piaskiem, więc nie mogę zrobic fotki, bo niewiele będzie widać...
Teraz jest ten czas... Właśnie czas zakwitnąć.. Zanim gdzieś w odchłani ...nasze cienie znikną
niecierpek
100p
100p
Posty: 113
Od: 22 sty 2007, o 10:16
Lokalizacja: małopolska

Re: scieżka

Post »

A ile ziemi wybrałaś spod spodu? Jaka gruba warstwa żwiru. Ja decyduję się ostatecznie na kamienie, nie wiem tylko, jaka podsypka? Jak piasek się spłuka, daj zdjęcie, OK?
Alishya
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 lut 2007, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 3miasto

Post »

kamienie z pewnością są bardziej trwałe, ale mnie osobiście bardzo podoba się pomysł z okrąglakami - plastry drzewa - robiłam podobną ścieszkę za domem siostry, łądnie to wyszło, jednak podsypka marna i po dwóch latach za bardzo weszły w ziemie - dlatego podsypka jest bardzo ważna, możesz ją zrobić z żwiru mniej więcej 5 cm głebokości. Można też zalać ją betonem a następnie przysypać.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wykonywane przeze mnie podłogi - dwa rodzaje marmuru po wykonaniu szlifu i polerowaniu. W ten sam sposób może wyglądać lastriko, beton lub granit.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jagodzianka
100p
100p
Posty: 122
Od: 16 sie 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Przemo,
ale takie podlogi nie nadają się na ścieżkę do ogórdka... :D
Pozdrawiam
Jagoda
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”