Oznakowanie terenu podczas wykaszania pobocza drogi

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
mishow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 maja 2008, o 18:26

Oznakowanie terenu podczas wykaszania pobocza drogi

Post »

Witam,

czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje sie może czy obkaszanie pobocza drogi gminnej wymaga jakiegoś oznakowania? Prace zamierzam wykonać kosiarką-traktorkiem bez konieczności wjeżdżania na jezdnie.

Z góry dziękuje za odpowiedź,
Miłosz
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

W Polsce takich znaków nie widziałam, ale cała Irlandia i Szkocja obstawiona była znakami ostrzegającymi (tłumaczenie całkowicie dowolne, ale i znaki były bardziej i mnie oficjalne):
- "Za dwa tygodnie będzie koszenie, proszę zabrać sprzęty itp."
- "Uwaga, za 200 metrów pobocze zajęte koszeniem"
- "Uwaga, lewa strona drogi zablokowana koszeniem pobocza"
itd. itp.

Wszystko to dotyczyło dróg pierwszej, drugiej i każdej następnej kategorii, nawet tych najwęższych i najbardziej oddalonych od metropolii. A podpisani byli na nich gospodarze terenu, albo zupełnie nikt, wtedy na ogół były to zwykłe kartony z tekstem namalowanym sprayem i ustawione w pionie na poboczu, trochę jak trójkąt przed wypadkiem :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
grabkowy
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 4 mar 2008, o 21:11
Lokalizacja: Wyżyna Śląska

Re: Wykaszanie pobocza - droga gminna

Post »

mishow pisze:Witam,

czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się może czy obkaszanie pobocza drogi gminnej wymaga jakiegoś oznakowania?
Wymaga zgodnie z ustawą o drogach publicznych, (nawet są opłaty za zajęcie pasa drogowego) ale osobiście nie polecam wchodzić w te całe procedury (projekt oznakowania, uzgodnienia z zarządcą drogi, policją etc). Nikt Ci złego słowa nie powie jak to zrobisz bez oznakowania bo to przecież działanie tylko i wyłącznie dla dobra właściciela drogi.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”