Jak wybudować ubikacje?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Ta działeczka jest w granicach miasta. Ale jak wspomniałaś przepisy są głównie po to aby je łamać a przynajmniej naginać. A temat złodziejstwa jest baaaardzo długi - podczas ostatniej zimy turystyczny stolik taki z rozkładanymi nogami został pozbawiony nie tylko nóg ale też listwy okalającej blat-bo były aluminiowe:)
Tatuś od 24-12-2008
aandin66
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 cze 2009, o 12:22

Ubikacja.

Post »

Jak wszyscy wiedzą na działce na terenie miasta nie wolno mieć ubikacji.Jak też piszecie przepisy są po to by je łamać.A ja się z tym ABSOLUTNIE NIE ZGADZAM,nie mam ochoty wąchać czyichś odchodów.Ostrzegłem już co bardziej "śmierdzących"sąsiadów.Jak nie poskutkuje zadzwonię do SANEPIDU.Wolność jednego człowieka jest ograniczona wolnością drugiego. :twisted:
zbiki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 lut 2010, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Jak wybudować ubikacje?

Post »

od wczoraj jestesmy z żoną posiadaczami działeczki:) na której jest " komora" :) niby WC
sedes + wiadro pod sedesem:) na tej zasadzie:)
Ale wymyśliłem żeby wykopać dół i włożyć w niego rure taką o dużej średnicy. Używają chyba takich to odprowadzania wody gdzies przy autostradach czy cos takiego. ona ma ok 50cm średnicy
1,5m w dół zalać wodą żeby nie śmierdziało i wrzucać te tabsy o których pisaliście?? dobry pomysł??
aandin66
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 cze 2009, o 12:22

Re: Jak wybudować ubikacje?

Post »

Nie chciałbym być Twoim sąsiadem.
Awatar użytkownika
meg58
100p
100p
Posty: 153
Od: 7 mar 2010, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jak wybudować ubikacje?

Post »

alternatywą może być toaleta turystyczna
tu jest link do oferty takich toalet.

http://www.nokaut.pl/szukaj/toaleta-turystyczna.html

Naprawdę zdaje egzamin warto zainwestować w coś takiego .
Pozdrwaiam Małgosia

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=32248" onclick="window.open(this.href);return false;
aandin66
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 cze 2009, o 12:22

Re: Jak wybudować ubikacje?

Post »

To jest moim zdaniem rozsądna propozycja :)
Awatar użytkownika
meg58
100p
100p
Posty: 153
Od: 7 mar 2010, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jak wybudować ubikacje?

Post »

Ludzie to maja pomysły ;:99 ;:99 ;:99
nie wiem jak to nazwać bo brak mi kulturalnego słowa ;:223 ;:223 ;:223

instrukcja jak zbudować wychodek drewniany ,jak zabezpieczony, jak utylizować zawartość i jak
pózniej bezboleśnie wszystko zlikwidować

".........powinien być wykop pod budką ,zabezpieczony ramą z desek by ziemia się nie obsypała
Dajesz w sławojce worek 120l z grubej folli i co parę dni go po prostu
wyjmujesz i zawiązujesz i wyrzucasz do kubła na śmieci. Ja robię sobie 3
dziurki gwoździem na dnie worka żeby "woda" wyciekała z worka do ziemi.
Ale wtedy przed wyrzuceniem worek trzeba zapakować w kolejny worek już
mniejszy i z delikatniejszej folii...."
Pozdrwaiam Małgosia

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=32248" onclick="window.open(this.href);return false;
Iwona85Czeladz
50p
50p
Posty: 56
Od: 1 kwie 2010, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czeladź

Re: Jak wybudować ubikacje?

Post »

A ja mam pytanie odnoście budowy całego wychodka ... kompletnie nie mam pojęcia jak się do tego zabrać ... jak zbudować szkielet? jakie deski kupić? jaki wymiar? jak zrobić dziurę na hmm "odchody" i z czego? ... jednym słowem potrzebne mi są informację jak zbudować takie wc od podstaw. Czy ktoś z Was ma jakiś sprawdzony, tani sposób (bo gotowe ubikacje drewniane są strasznie drogie)
Pozdrawiam Iwona
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=33102
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Awatar użytkownika
meg58
100p
100p
Posty: 153
Od: 7 mar 2010, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jak wybudować ubikacje?

Post »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wychodek
link gdzie są podane wymiary
Pozdrwaiam Małgosia

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=32248" onclick="window.open(this.href);return false;
aandin66
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 cze 2009, o 12:22

Re: Jak wybudować ubikacje?

Post »

meg58 pisze:Ludzie to maja pomysły ;:99 ;:99 ;:99
nie wiem jak to nazwać bo brak mi kulturalnego słowa ;:223 ;:223 ;:223

instrukcja jak zbudować wychodek drewniany ,jak zabezpieczony, jak utylizować zawartość i jak
pózniej bezboleśnie wszystko zlikwidować

".........powinien być wykop pod budką ,zabezpieczony ramą z desek by ziemia się nie obsypała
Dajesz w sławojce worek 120l z grubej folli i co parę dni go po prostu
wyjmujesz i zawiązujesz i wyrzucasz do kubła na śmieci. Ja robię sobie 3
dziurki gwoździem na dnie worka żeby "woda" wyciekała z worka do ziemi.
Ale wtedy przed wyrzuceniem worek trzeba zapakować w kolejny worek już
mniejszy i z delikatniejszej folii...."
To są filozofie.W granicach miasta ABSOLUTNIE NiE WOLNO tego budować.Nauczcie się szanować prawo. ;:132
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak wybudować ubikacje?

Post »

U nas każdy ma wc i nic nikomu nie śmierdzi. Prawdę mówiąc ile razy się z tego korzysta? mało... po za tym nie umieszcza się takich rzeczy przy płocie sąsiada.
Awatar użytkownika
faniczekolady
200p
200p
Posty: 327
Od: 3 maja 2011, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak wybudować ubikacje?

Post »

Kilka moich rad o tym jak zbudować wychodek w którym nie będzie śmierdziało ( zapach będzie, ale zminimalizowany)
wygódkę podzielę na ,,kabinę'' i ,,zbiornik mas fekalnych" :uszy
sugeruję aby rozmiary kabiny były możliwie duże,szerokość minimum 90 cm.
ze względów higienicznych odradzam wariant z siadaniem-lepiej załatwiać się jak chciała natura i ludzie pierwotni- na narciarza ;:138
co do ,,zbiornika"
1 ,,zbiornik" mas defekacyjnych musi mieć twarde dno i ściany( dobrze sprawdzi się cienka wylewka betonu,ściany z pojedynczych cegieł.
2.,,zbiornik" zamykany w taki sposób aby przy oczyszczaniu nie zawadzał ani nie brudził osoby czyszczącej.zamykany aby się nie dostawały do środka zwierzęta(np psy).
3.dno ,,zbiornika" na wysokości gruntu- znacznie ułatwia czyszczenie
4.kilka np 4 ,,okienka-wywietrzniki" ( 15 x 15 cm lub większe) w przedziale zbiornika -na tyle wysoko aby nie wysypywały się przez nie masy fekalne
5.najważniejsze: trociny.po każdym załatwieniu się trzeba sypnąć trochę trocin.Klocki mieszają się z suchymi trocinami tworząc nieśmierdzącą i sypką masę( nawet w upały) zapach nie jest wiercący.Polecałbym także raz na jakiś czas posypanie wapnem.
Po oczyszczeniu zbiornika można użyć masy jako nawozu- proponuję wymieszać z treścią pokompostową.
kolekcjoner smaków
Awatar użytkownika
Wasio
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 maja 2014, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Jak wybudować ubikacje?

Post »

Noszę się z zamiarem kupna takiego drewnianego, najzwyklejszego kibelka. Chciałem Was spytać jak/na czym stawiacie taki kibelek. Chodzi mi o to, że u znajomych taki kibelek po roku się przechyla, a nawet przewraca. Jednym zdaniem co zrobić, jak go postawić, by stał stabilnie przez kilka ładnych lat?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”