Jak wybudować ubikacje?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Działkowiec
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 kwie 2008, o 10:54
Lokalizacja: Warmia i mazury

Jak wybudować ubikacje?

Post »

Witam.Jak wybudować tanio ubikację na działce?Słyszałem, że zamiast wyciągać te 'rzeczy' z pojemnika zakopanego można jakieś tabletki wrzucać aby te tabletki zamieniały te 'rzeczy' w tym pojemniku w proszek.Ale jakie to tabletki i jak je stosować? Ale najpierw proszę o propozycje dotyczące zainstalowania zbornika.Słyszałem również, że ludzie wkopują beczki, w beczce robi dziurę wsadza rurę około 3-4 metry(zależy gdzie chcemy zrobić wylot) i wszystko z tej rury idzie w glebę.Ale ja mam działkę z góry, więc w moim przypadku wszystkie te 'rzeczy' z 'szamba' szły by pod warzywniak to byłoby troszkę nie fajnie :)

Czekam na szybkie propozycje.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

z Twojego opisu wynika że masz na myśli wybudawać jakiś badziej skoplikowany kibelek niż zwykła "sławojka"... 8) ja na czas budowy domu - do czego sie przymnierzam - też będę musiał postawic coś w tym stylu tj. dziura w ziemi obudowana drewnianą konstrukcją.
ale wracając do tematu to wspomniałeś o dodawanych specyfikach - wiem że są takie które dodajesz nawet do przydomowego szamba czy też oczyszczalni ekologicznej aby zneutralizować " wsad " - zawrtość rozkladana jest na nieszkodliwe dla środowiśka bo pozbawione azotu i jego zwiążków elemnty stałe i wodę. więc możesz zastosować zastosować coś takiego: wkopana beczka ponawiercana w dolnej częsci na wysokość ok 15 cm a do poziomu ok 30 cm wypełnioną zwirkiem lub małymi kamyczkami takimi aby przesiąkać mogła woda a stałe częsci zostawały do rozłożenia.
Awatar użytkownika
ZosiaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1475
Od: 25 kwie 2007, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GLIWICE teraz Dziergowice

Post »

witam ja przy budowie altany zrobiłam zaplecze tj. miejsce na narzędzia i obok WC ,przedzielone ścianą WC jest głębokie szambo oczywiście do wybierania, tabletki o które pytasz można kupić w makro pozdrawiam Zosia
Awatar użytkownika
Działkowiec
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 kwie 2008, o 10:54
Lokalizacja: Warmia i mazury

Post »

Chciałem wejść do makro, ale chcą jakieś karty...
Działkowiec z Warmi :)
Sypki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 3 sie 2008, o 10:19
Lokalizacja: Słupsk

Post »

sa to bakterie które rozkladaja odpady ludzkie do nabycia na allegro i prawie w kazdym sklepie ogrodniczym.
Sypki

Darz Bór
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Działkowiec pisze:Chciałem wejść do makro, ale chcą jakieś karty...
bo makro jest dla podmiotów gospodarczych i żeby kartę dosać trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą, wtedy wydają Ci kartę od ręki i można sobie pośmigać po sklepie.
drugą opcją jest jak masz kogoś znajomego kto takową karte ma to może Ci ją pożyczyć, bo tak naprawdę nie weryfikują tożsamości lub wybrać się na zakupy razem z tą osobą ponieważ może ona wprowadzić jedną osobę towarzyszącą.
Tatuś od 24-12-2008
Awatar użytkownika
ZosiaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1475
Od: 25 kwie 2007, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GLIWICE teraz Dziergowice

Post »

jak należysz do p.z.d.to poproś o karte kogoś z zarządu na pewno mają a druga opkcja to mogłaś kogokolwiek poprosić o wprowadzenie, przykro mi że tak się stało gybyś był kołomnie na pewno wybralibyśmy sie razem
TAD
100p
100p
Posty: 121
Od: 5 lis 2008, o 21:27
Lokalizacja: GDYNIA

Post »

Ja stosuję ten bio-preparat zgodnie z instrukcją od wiosny w typowej sławojce,ale nie przynosi on oczekiwanych efektów. Jak ubikacji nie używa się, to nie ma żadnych nieprzyjemnych zapachów . Wystarczy tylko raz ją odwiedzić i już wiadomo gdzie się jest . Tak, że Ja mam wątpliwości co do tych bio-preparatów.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

W sławojce zamiast biopreparatu trzeba używać ziemi do każdorazowego przysypywania porcji odchodów. A biopreparat jest skuteczny tylko jeśli ma określone warunki działania - stały dopływ "wilgoci" i zbiornik w którym może sobie podziałać. No i odpowiednia temperatura, w zimie może być za chłodno :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
angelaz1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 17 kwie 2008, o 09:17
Lokalizacja: Sopot

Preparat do szamba

Post »

Działkowiec pisze:Chciałem wejść do makro, ale chcą jakieś karty...
Witam,
Mam też działkę ale w R.O.D więc oficjalnie "kibelka" mieć nie wolno. Mąż wykopał dół, obodował skrzynią z desek, położył deskę klozetową i na dwie/trzy osoby zupełnie wystarcza. A co do tabletek / saszetek z bakteriami do szamb to można je już dostać we wszystkich marketach na dziale ogrodniczym np. w castoramie leżą koło nawozów, a kiedyś widziałam nawet w trochę wiekszym ogrodniczym. Więc zamiast dobijać się do macro wybierz się do practkera bądź castoramy.
Pozdr.
Angela
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Hmmm ANGELAZ nie wiem dokładnie jak to jest z tymi kibelkami w ROD-ach ale na działce moich rodziców ( jest to co prawda POD w Warszawie więc regulaminy mogą się różnić ) stoi regularna budowana jeszcze przez dziadka w latach 70-tych ubikacja murowana z normalną spłuczką i podciągniętą wodą z wodociągu. A scieki są odprowadzane do ''szamba'' obok.
Tatuś od 24-12-2008
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

A może tak toaleta turystyczna świetny pomysł i nie drogi.

www.kamai.pl/c55_73,toalety+przenosne
Awatar użytkownika
angelaz1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 17 kwie 2008, o 09:17
Lokalizacja: Sopot

Post »

karmad pisze:Hmmm ANGELAZ nie wiem dokładnie jak to jest z tymi kibelkami w ROD-ach ale na działce moich rodziców ( jest to co prawda POD w Warszawie więc regulaminy mogą się różnić ) stoi regularna budowana jeszcze przez dziadka w latach 70-tych ubikacja murowana z normalną spłuczką i podciągniętą wodą z wodociągu. A scieki są odprowadzane do ''szamba'' obok.
Tak, z tym że tylko w ogrodzie poza granicami miast działka może być wyposażona w zbiornik na nieczystości ciekłe (szambo) A moja działka jest niestety na terenie miasta. A R.O.D. i P.O.D. to to samo - jakiś czas temu ogrody zmieniły nazwę na Rodzinne Orody Działkowe rzyby było bardziej rodzinnei :D A Statut i Regulamin jest jeden, jak masz ochodę to www.pzd.pl
A tak na marginiesie - poza prawem :wink: to bardzo wiele przepisów jest łamanych na działkach, wszystko zależy od sąsiadów i zarządu. Mało kto czyta a tym bardziej przestrzega prawa i zasad.
Pozdrowionka
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”