Kamień polny-jak rozłupać i...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
maniek11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 paź 2011, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

podpowiedzcie jakich użyć dłut,przecinaków,klinów i gdzie je kupić
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

MalaRybka twój murek jest przepiękny .. Muszę to w domu pokazać:D Faktycznie wygląda jakby nie było cementu, mi się nie podoba jak cement widać, więc dla mnie - rewelacja :D I te kamienie tez jakoś tak ze sobą współgrają.
fajeczka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 9 mar 2012, o 11:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

Ale mam radochę, że trafiłem na ten wątek. Żona mnie już męczy o wiele rzeczy z kamienia. Wczoraj nam obojgu ręce wyciągnęły się do ziemi po zbiorze kamienia. Jutro chyba pojedziemy. Sam najpierw sceptyczny do zakamienienia działki jakoś nie podchodziłem z entuzjazmem. Wczoraj przyznałem, że prócz jej planów chcę zrobić alejkę właśnie brukową. Po co mam robić standardowe kostki cementowe. To będzie ciekawiej wyglądało
martusia777
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 wrz 2012, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

MałaRybka twój murek jest bardzo piękny. Ja własnie zabrałam się za robienie skalniaka i chciałam taki murek zrobić. Niestety brak mi doświadczenia... :( Chciałabym żeby tak jak u ciebie nie było widać cementu dlatego piszę aby zapytać jak twój mąż go wykonał?? Czy używał czegoś oprócz cementu i kamieni?? I jak to zrobił że zaprawa nie wylewa się na zewnątrz?? I czy było fugowane między kamieniami?? uff.. troche dużo tych pytań ale naprawdę nie mam pojęcia jak się za to zabrać. z góry dziękuje za odpowiedź.
nali
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 21 paź 2012, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

W mojej okolicy kiedyś budowało się z tzw "żelaźniaków" ( piaskowiec żelazisty) nawet całe domy.
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

Zbierałam kamienie polne, zbieram i zbierać będę ;:138 To uzależnia :;230

Na ten moment powiększam ognisko!


Obrazek
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

W kwestii łupania kamieni polnych zostało już co nieco dobrego napisane -paradoksalnie najwięcej przez kolegę niedobrego. Kiedyś sporo na ten temat czytałem i od siebie dodam co nieco.

Do każdego kamienia należy podejść indywidualnie, ponieważ każdy ma inną strukturę wynikającą ze sposobu w jaki powstał. Oglądając należy wyszukać linie wyznaczające poszczególne warstwy (charakterystyczne dla skał osadowych) albo wszelkiego rodzaju rysy lub pęknięcia. Są to słabe punkty, które na całej powierzchni są najbardziej podatne na pęknięcia. Zamoczenie kamienia uwydatnia jego strukturę i ułatwia oględziny.
Najgorsze do łupania są kamienie złożone z drobniuteńkich ziarenek, bądź typowe piaskowce - rzadko dają się rozłupać na idealne połówki.
Przy łupaniu należy pamiętać o okularach ochronnych ze względu na odpryski.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”