Nożyce spalinowe do żywopłotu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Nożyce spalinowe do żywopłotu

Post »

Szukam wiadomości na temat nożyc spalinowych do żywopłotu.Czy warto kupować te z dolnej półki bo firmowe kosztują wiadomo.Może jest jakaś firma na którą warto zwrócić uwagę.Elektryczne mam,czasem nawet dorabiam przycinając krzaczki ale spalinowe wydają się praktyczniejsze.Pozdrawiam.
jarekcda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 4 maja 2012, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Nożyce spalinowe do żywopłotu

Post »

Myślę, że warto dołożyć i kupić dobre i sprawdzone. Tyle ile kosztują tyle i posłużą. Tanie są wykonane z gorszych materiałów.
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nożyce spalinowe do żywopłotu

Post »

To wiem jednak trafia się czasem ''chiński fenomen'' którego ktoś używa i nie kosztuje XXXX zł.Myślałem nawet o używkach firmowych ale to loteria a naprawy drogie.Z tymi chińczykami różnie bywa,mam piłę na wysięgniku takie 3w1. Poza ciężarem ok 8 kg to sprzęt naprawdę niezły a co najmniej 3 krotnie tańszy niż firmówki.Kupiłem gałęziówkę spalinową chińczyka niestety totalny szajs.A więc spośród tego wszystkiego da się coś wybrać nie najgorszego.
Awatar użytkownika
asiazak555
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 cze 2015, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nożyce spalinowe do żywopłotu

Post »

Co do nożyc spalinowych również uważam, że warto dołożyć kilka groszy i kupić sprawdzonej firmy, choćby ze względu na fakt, iż ewentualna naprawa gwarancyjna czy pogwarancyjna odbędzie się w autoryzowanym serwisie. Teraz w grudniu wielu sprzedawców "wietrzy" magazyny i obniża ceny towarów np. o wartość podatku Vat.
---------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nożyce spalinowe do żywopłotu

Post »

Mam znajomego który od lat importuje z chin i w zasadzie zjadł zęby (pewnie i niejedną czapkę) w tym temacie.
Zamawiając w chinach pierwszą partię na próbę dostawał rewelacyjny towar. W jego ocenie 0,05 % szmelcu. a że producent dorzuci 3 % na reklamację jest to świetny interes.
Niestety następne to już dramat bywa że 50 % trudno sprzedać - pracownicy sklecają z 2-3 sztuk jedną i okazyjnie kupić to można od pośredników z gwarancją rozruchową.
Kupując "chińszczyznę" można trafić na sprzęt nie gorszy niż markowe produkty bo ........ wykonany w tych samych fabrykach z tych samych części tylko brak nalepki z firmowym logo. Niestety zbędne podzespoły pozostałe z serii produkcyjnej się kończą i na rynek wkraczają producenci trochę gorszych podzespołów lub części.
Masz więc dylemat albo obstawiasz pewniaka albo ryzykujesz. Mam nożyce które 15 lat tną 180 metrów żywopłotu i nie mam problemów, znajomi zmieniają podobne nożyce co jakiś czas. Rekordzista wykończył 4 sztuki w sezonie i wszystko to były reklamacje bezdyskusyjne.
Nawet jeżeli ktoś kilka lat ma nożyce np Demon Raider to wcale nie gwarancja że zakup będzie udany bo jak mówi znajomy chińskie produkty są nieprzewidywalne jak pogoda w Islandii.
http://demotywatory.pl/4129734/Made-in- ... in-Germany
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8517
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nożyce spalinowe do żywopłotu

Post »

A czy są dobre i lekkie ? Nasze tną dobrze , ale m. narzeka , że ciężkie .
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nożyce spalinowe do żywopłotu

Post »

Waga moich około 5 kg - dla mnie idealne ale pewnie dla kogoś za ciężkie.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
tomw
100p
100p
Posty: 119
Od: 1 maja 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Jarosławia, Podkarpacie

Re: Nożyce spalinowe do żywopłotu

Post »

Ja dużo sprzęt?w kupuje firmowych, ale używanych. Nawet jakby się popsuły to dostęp do części zamiennych jest dobry. Takie sprzęty jak Makita, Bosch, Metabo, Hilti, Hitachi serwisy naprawiają bez problemu i można dostać najmniejszą śrubkę do nich. Kupiłem młot udarowy i w sklepie ineternetowym jest schemat z czego się składa. Dokupić można wszystko tylko kwestia, czy naprawa się opłaci. Niekt?re części są bardzo drogie i nieopłacalna jest naprawa. Ale firm?wka to sprawdzony sprzęt
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nożyce spalinowe do żywopłotu

Post »

A z najlżejszych nożyc to co polecacie ?
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nożyce spalinowe do żywopłotu

Post »

Co sądzicie o używkach,podam że nożyce nie będą strasznie eksploatowane z racji że mam ekektryczne(3kg).Ciężko znaleźć spalinowe żeby miały poniżej 5kg a to jakby piłą spalinową metry ciąć w powietrzu.Oczywiście cena i na co należy zwrócić uwagę kupując używkę oprócz silnika.Może ma ktoś jakiś model który mógłby polecić z własnych doświadczeń.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nożyce spalinowe do żywopłotu

Post »

O używanych nożycach mam takie zdanie jak o używanych samochodach. Nie każdy ma szczęście trafić na taki egzemplarz którego właściciel płakał jak oddawał na złom ;:306 ;:306

Moja babcia mądra kobieta miała kilka powiedzeń w stylu " kto kupuje tanio płaci dwa razy" lub "jestem za biedna aby kupować tanie rzeczy".
Wiem że markowy sprzęt nawet kilkuletni jest pewniejszy niż "chińczyk" (z małej litery bo tu nie chodzi o narodowość ale o nazwę potoczną wyrobu) nawet z kompletem nalepek.
Ja nie oddał bym mojej kilkunastoletniej Makity za 5 nówek z chin.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nożyce spalinowe do żywopłotu

Post »

Chińczyka ;:14 raczej ale używka jak by kto z gwarancją rozruchową to bym się zastanowił.Niestety na nową firmówke mnie nie stać elek.mam shtila tyle że kabel trza ciągnąć i czasem wk,,...najgorzej jak koło płotu się tnie ojjj już nie jeden kabelek pociąłem.Spalinówka rozwiązała by trochę problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”