Glebogryzarka jaką polecacie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
attex
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 25 mar 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Prawdę mówiąc bardziej skłaniam się ku Pubertowi( 2 biegi do przodu jeden na tył możliwość dołożenia różnych dodatków jak np.pług ,obsypnik koła itp),ale cały czas zastanawiam się też nad tym Hortmaszem,który ma napęd na koła.Pytanie tylko jak jest z awaryjnością tego hortmasza, czy da sobie radę na trudniejszej(twardej glebie)oraz jak jest z ewentualnym serwisem i dostępem częsci zamiennych.Może znajdą się użytkownicy obu tych glebogryzarek i coś napiszą dla porównania
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

attex pisze:Prawdę mówiąc bardziej skłaniam się ku Pubertowi( 2 biegi do przodu jeden na tył możliwość dołożenia różnych dodatków jak np.pług ,obsypnik koła itp) [...]
Jeśli chodzi o markę to Pubert zdecydowanie jest w tym zestawieniu najbardziej atrakcyjna ale nie ma kół z napędem co uczyni pracę nim znacznie cięższą. Co do tego Hortmasza to też bym się zastanawiał. Cena jest niska ale czy nie jest za niska? Wszystko z czegoś wynika. Jeśli z tego, że marka jest tania a maszyna niezła to dobrze. Gorzej jeśli cena wynika z kosztu produkcji i użytych materiałów.

Silexy Stigi są bardzo fajne i raczej będziesz się cieszył ich użytkowaniem. Idealnie by było, żebyś mógł obejrzeć na żywo obie maszyny i porównać wykonanie. Co prawda przekładni nie zobaczysz ale z zewnątrz też co nieco widać.
attex
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 25 mar 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Dopiero mogę odpisać
Dzięki za pomoc decyzja zapadła jednak PUBERT
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Jak popracujesz chwilę to daj znać jak było. Pubert to dobra maszyna więc sądzę, że będziesz zadowolony :) Powodzenia! :)
Awatar użytkownika
Dozer
100p
100p
Posty: 103
Od: 23 lut 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Szukam czegoś w okolicy 2500. Co myślicie o:

FUXTEC FX-AF200
Hortmasz X-GT65-2L

Silniki mają te same, Hortmasz ma większą masę i jest tańszy. Nie wiem tylko, czy do hormasza można dokupić jakieś dodatki? Glebogryzarki potrzebuje do ziemi gliniastej.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

O tego Hortmasza X GT65-2L pytałam "u źródła", nie można do niego niczego dokupić ani dołożyć. Dlatego cały czas jeszcze szukamy.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Też się przymierzam do zakupu, chciałbym z napędem.
Hortmasz ma tą zaletę, że można kupić części zamienne. A wiadomo, że to wszystko jedzie z Chin, więc się w końcu będzie psuło, kwestia żeby był serwis.
Do Hortmasz X-GT65-2L nie można nic doczepić.
Ale pytanie - czy do uprawy ogródka warzywnego, wystarczy taka glebogryzarka? Tj. czy całkowicie zastąpi oranie / przekopywanie szpadlem?
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Glebogryzarka z niezależnym napędem na koła - wybór

Post »

Witam,

Przymierzam się do zakupu, a nie ma osobnego wątku dla takich urządzeń. Może ktoś używa, pomoże w wyborze.

Chodzi o urządzenie z napędem na koła i niezależną glebogryzarką do celu uprawy ogródka. Cel to zastąpienie przekopywania ogródka i spulchniania ziemi na rzecz uprawy glebogryzarką.

Na rynku jest spory wybór:

"Chińczyki" za około 2'500 PLN (np. Hortmasz, Polexim, Fuxtec) - boję się, bo w ciągu kilka lat na pewno będą się psuć, nie wiem jak z dostępnością części...

Wyższa półka, w zasadzie traktorki jednoosiowe, za ponad 10'000 PLN (np. Pasquali, Honda) - za drogo, ekonomicznie w moim przypadku nieuzasadnione...

Pomiędzy tymi, jest jeszcze średnia półka, ze sprawdzonymi firmami z dostępnym serwisem:

Dedykowane glebogryzarki za około 5'000 PLN (np. Stiga Silex 103, Husqvarna TR 430, Eurosystems P50, 70)

Minitraktorki jednoosiowe za około 5'000 PLN (np. Stiga Silex 95, Solo Combi 5002, Eurosystems RTT2)

No i jest jeszcze sporo sprzętu używanego, na All-gro można dużo zobaczyć, ale tak na oko są to sprzęty 20-30 letnie, wielkie i w cenie 2'000-5'000 PLN, więc wcale nie tanio. Tyle, że z racji masy na pewno sobie poradzą, a często i pług pociągną...

Macie jakieś doświadczenia?

Czy takim sprzętem da radę prowadzić prace ogrodnicze "bez szpadla", nawet na ciężkiej ziemi?
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

A może Pubert Roto 507??
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Zamówiłem już Stige Silex 103.
Silnik B&S Vanguard 205 cm3, glebogryzarka szerokość 60 cm, głębokość pracy 22 cm, napęd przenoszony łańcuchem, koła 15", 70 kg wagi. Cena niestety prawie 5 tyś. PLN.

Mam ogródek warzywny około 3 ary w jednym kawałku, nie przekopany na jesień stoi odłogiem, ziemia ciężka, zbita... Zobaczymy, czy ta glebogryzarka temu podoła...
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Proszę o informacje, mój zakup na razie odłożyłam, ze względu na cenę właśnie, i muszę jeszcze trochę dozbierać, ale też skłaniam się ku:
STIGA Urządzenie wielofunkcyjne Silex 95 B prawie 3,5 tys + STIGA Glebogryzarka Silex 95 1,2 zł + ewentualnie STIGA Pług śnieżny Silex 95 1 tys zł
Z tego co widzę wybrałeś wersję mocniejszą.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
attex
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 25 mar 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Właśnie zamówiłem Puberta Vario BC3.W poniedziałek ma być u mnie zobaczymy jak się będzie sprawował
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Gdybyś mógł wstaw zdjęcia.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”