Glebogryzarka jaką polecacie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka amator do 1500zł, czy to dobry pomysł?

Post »

Glebogryzarką owszem spulchnisz glebę, można zniszczyć kiełkujące chwasty lub trochę większe ale nie przeorzesz( chyba że gleba to piasek) , wyrośnięte chwasty czy zachwaszczony teren trzeba robić kilka razy.Są glebogryzarki o większej mocy ale one dużo kosztują.
Kupując glebogryzarkę patrz na moc, te powyżej 5 KM radzą sobie w terenie i nie boksują.
Patrz czy można dokupić osprzęt: obsypnik, czy są zbierane noże co pozwala na regulację szerokości pracy. Niektóre mają stały 1 rozstaw,a niektóre regulowaną szerokość pracy: 30cm, 60cm, 90cm, lub tylko 2 szerokości pracy.
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Glebogryzarka

Post »

Z mojego dotychczasowego doświadczenia wynika ze takie małe gryzarki sa dobre do uprawy już rozlużnionej gleby,czyli po orce lub przekopaniu, a przerabiałem juz sprzęty o mocach od 3,5 do chyba 7 km (hp) oraz ciężkie gryzarki rolnicze podczepiane do traktora, te ostatnie najlepiej radzą sobie z twardą ziemią,chociaż czasem tez trzeba kilka razy jeżdzić zeby uzyskac dobry efekt. No ale jeśli ma się tylko malutką to i to lepsze niż młotyką ciupać,zawsze jakieś ułatwienie.
Pozdrawiam Kamil
Wiesiek1972
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 maja 2011, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Witam wszystkich serdecznie na tym forum.
Przeczytałem cały ten temat bo również zastanawiam się nad zakupem glebogryzarki celem uprawy przydomowego ogródka.
Po przeczytaniu wszystkich wątków z przykrością stwierdzam, że niestety nikt nie odpowiedział jednoznacznie na podstawowe pytanie: czy glebogryzarka jest czymś co całkowicie zastąpi łopatę?
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że glebogryzarka nie poradzi sobie z glebą twardą, od lat nie ruszaną. W moim przypadku ogródek jest od lat pielęgnowany ale ze względu na stan zdrowia, szukam narzędzia, które zastąpi mi gimnastykę przy szpadlu ;).
Proszę o odpowiedź na moje pytanie.
AnnaP
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 lut 2011, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica/Wrocław

Re: Glebogryzarka

Post »

Witam,
powiem, jak to u mnie było - ogródek przydomowy 20 ar na glinie po budowie i wielu wykopach. Wypożyczyłam glebogryzarkę na dobę i wielokrotnie przejechałam nią po działce - dla mnie rewelacja - ziemia z twardej skorupy zamieniona w puch. Potem tylko troszkę grabkami i można szaleć. Z pewnością nie zastępuje to głębokiego przekopania (ryje na ok 10-15 cm), ale praca jest o niebo lżejsza i szybsza niż ze szpadlem.
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Glebogryzarka

Post »

Tej wiosny mój Tato zakupił glebogryzarkę w Lidlu ( cena ok. 250 zł). Mój Tato jest wykonawcą każdej ciężkiej roboty w moim ogrodzie. Użytkuję ją od kilku miesięcy i mówi, że to był najlepszy zakup jaki zrobił :D i że cieszy się z tego zakupu jak dziecko grzechotką! Myślę, że taka glebogryzarka nie zastąpi łopaty ( niezbędna w tym celu jest spalinowa), ale niesamowicie ułatwia pracę. Przekopanie czegokolwiek zajmuje parę minut. Gdyby ktoś zapytał mojego Taty- to poleciłby ją na 100%.
Arturelli
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Hej nie zakładam nowego tematu, co powiecie o glebogryzarce z marketu, jej parametry to szerokość 30cm, moc 750W, waga 10kg. Czy do ogrodu 300m2 będzie się nadawać, chcę tylko zmienić trawnik ze starego kilkunastoletniego na nowy. Dzięki.
glebozerna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 sie 2011, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka amator do 1500zł, czy to dobry pomysł?

Post »

Ja osobiście myślę, że dobry. Dobre glebogryzarki dobrze przygotowują glebę do wysiewu, rozluźniają ją. Z pewnością inaczej zachowuje się taka gleba, która została 'przemielona' glebogryzarką, bowiem jest specjalnie spulchniona i przygotowana do wysiewu, inaczej też zachowują się rośliny, które w takim miejscu mają wyrosnąć. A od podłoża wiele zależy. Zerknij sobie do sklepu electro.pl, widziałam tam dobrą glebogryzarkę za niewiele ponad 1000 zł.
Pawel01
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 cze 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Glebogryzarka amator do 1500zł, czy to dobry pomysł?

Post »

Ja osobiście w firmie miałem wiele glebogryzarek te od 1000 zł do 6000 zł husqvarny. Wszystkie udało mi się zajechać może dla tego że pracowały w różnym terenie od piasku po gruzowiska. Rok temu kupiłem glebogryzarkę używaną za 2000 zł ale mówie Ci jest to heroes w glebogryzarkch. Jak dotąd nic się nie dzieje i jestem w 100% zadowolony. Warzna rzecz na którą zwróć uwagę jeśli bedziesz kupować glebogryzarkę na kołach gumowych to sprawdż czy noże kręcą się w odwrotną strone podczas pracy niż koła w innym przypadku będzie Ci unosić koła do góry a glebogryzarka będzie jeżdzić na nożach które nie będą chciały się wbić w ziemie.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Ta glebogryzarka będzie za mała i za lekka na ten trawnik.Jak chcesz zmienić tylko trawnik to wypożycz glebogryzarkę na dzień lud dwa.Prywatne sklepy z glebogryzarkami wypożyczają. Wypożyczenie na dzień kosztowało 50 zł lub coś koło tego.
Pawel01
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 cze 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Glebogryzarka

Post »

Wiesiek1972 pisze:Witam wszystkich serdecznie na tym forum.
Przeczytałem cały ten temat bo również zastanawiam się nad zakupem glebogryzarki celem uprawy przydomowego ogródka.
Po przeczytaniu wszystkich wątków z przykrością stwierdzam, że niestety nikt nie odpowiedział jednoznacznie na podstawowe pytanie: czy glebogryzarka jest czymś co całkowicie zastąpi łopatę?
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że glebogryzarka nie poradzi sobie z glebą twardą, od lat nie ruszaną. W moim przypadku ogródek jest od lat pielęgnowany ale ze względu na stan zdrowia, szukam narzędzia, które zastąpi mi gimnastykę przy szpadlu ;).
Proszę o odpowiedź na moje pytanie.
Witam. Widzę że nadal nikt nie chce Ci odpowiedzieć jednoznacznie na pytani więc ja się wtrącę. Glebogryzarka w 100% zastąpi szpadel jeśli chodzi o przekopanie terenu, ale mówimy o glebogryzarkach profesjonalnych a nie o takich mikserach elektrycznych. Glebogryzarka Pro. chaakteryzuje się tym że jest na dwóch gumowych kołach, noże są umieszczone z tyłu i obracają się w przeciwną stronę niż koła. Silnik musi być powyżej 6 koni a pojemność silnika jakieś 300 cm3 wtedy taka glebogryzarka nawet zryje Ci podjazd z kostki brukowej. Ale jeśli chodzi o glebogryzarki takie jak na zdięciu wyżej to na bank sobie nie poradzi z glebą już zleżałą i twardą.
Arturelli
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

To żadna odpowiedź ;). Glebogryzarkę profesjonalną to może sobie kupić zawodowiec, który tym zarabia, śmiać mi się chce jak widzę niektórych działkowiczów z kosami 6KM ;:14 czy kosiarami z napędem :;230. Masz zadbane grządki to spokojnie tania glebcia za stówkę z marketu pociągnie, nawet 700W, testowane ze względu na ochronę zdrowia ;).
koszatniczka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 5 sty 2012, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

jeśli ktoś często używa, bądź ma zamiar w przyszłości używać takiego sprzętu to warto zainwestować, ja się przymierzam do tego, żeby kupić sobie glebogryzarkę, no niestety trochę mi zajmie zanim coś uda mi się wykrzesać z mojej posesji, zastanawiam się nad tym modelem Zmoderowano co myślicie. Warto???
staryboss
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 kwie 2012, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

To bardzo mała i lekka glebogryzarka, bardzo dobra do szklarni, tunelu itd. czyli wszędzie tam gdzie ziemia nie jest zbyt zbita i twarda. Jeśli ma pracować na twardym zbitym gruncie to trzeba szukać czegoś większego i cięższego.
Alko to dobra firma ale w glebogryzarkach praktycznie nie istnieje. Te maszyny pewnie ktoś dla niej produkuje.
Na 100% dobrymi glebogryzarkami są wegierskie maszyny Robix. Obawiam się jednak że mogą być droższe.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”