Glebogryzarka jaką polecacie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Glebogryzarka

Post »

Stiga 5,5 KM użytkowana trzeci sezon, sprawdza się idealnie! Ziemia gliniasta zamienia się w puch, jedynie grabki się przydają- łopaty już nie używam!!
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Jaki masz model Silex 95? Mam Silex'a i jest dla mnie za słaby zastanawiam się nad zakupem,
chińczyka Kipor KDT910E ma 9.5KM i zastanawiam się czy to nie za mało. Ma dość popularny silnik KM186F o bardzo fajnym momencie obrotowym rzędu 21Nm co przy niskich obrotach daje spory ciąg.
Nikt ze znajomych nie posiada tej maszyny i szukam kogoś kto ma doświadczenie praktyczne z Kiporem
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Glebogryzarka

Post »

Mam mniejszy model 50RB (po dokładnym sprawdzeniu nie 5,5 a 5,0 KM). Na uprawiany przez nas areał w zupełności wystarcza :wink: .
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
Zdzisio
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 5 lip 2011, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brzeziny

Re: Glebogryzarka

Post »

Ja używam Texas 532 z silnikiem TG-500B.
Teren uprawiany co roku ładnie i bardzo szybko ryje, przy dobrym ustawieniu głębokość przekopywania większa niż szpadel/widły. Mieszanie ziemi z dodatkami (kompost itp) to żaden problem. Ogólnie bardzo pożyteczne narzędzie. Przy normalnej pracy raczej mało pali, ale do obsługi potrzeba mieć trochę pary w łapach. Po nabraniu wprawy, kiedy już wie się jak tym operować dla uzyskania maksymalnego efektu, ziemia pozostaje tak spulchniona, że wizualnie nawet jej "przybywa".

Jednak szpadla i wideł całkowicie nie zastąpi. Szkoda po prostu maszyny na kopanie wcześniej nie uprawianej ziemi.
Na jesieni próbowałem kopać fragment pod nowe grządki, nie uprawiany wcześniej z 15 lat.
Ziemia nawet nie taka twarda, po prostu trochę zbita i porośnięta trawą. Po konsumpcji paliwa i odgłosie pracy silnika czułem, że maszyna pracuje na max swoich możliwości, więc dałem spokój. Przekopałem szpadlem z grubsza, zostawiając nie rozbite bryły i dopiero akcja z glebogryzarką.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

No i właśnie z takich i innych powodów zapytałem czy ktoś zna ten model Kipor KDT910E
magdalenca
100p
100p
Posty: 197
Od: 26 paź 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Glebogryzarka

Post »

Witam,
czy taka glebogryzarka - spalinowa STIGA Silex 75 R-H, silnik Honda GC160 5,5KM da radę przekopać dość zbitą ziemie? Nie uprawiana przez kilkanaście lat, miejscami była przekopana i została wysiana trawa. Teraz chcemy wszystko przekopać, wyrównać itd. ale łopatą czy widłami to będzie masakra.
Konia czy traktora nie da rady tam wpuścić, za ciasno.
Do przerobienia jest w sumie kilkaset m2; jaka jest wydajność takiej glebogryzarki -musielibyśmy ją pożyczać z wypożyczalni, cena 120 zł/dobę lub 220 zł za weekend.

A może ktoś ma namiary na wypożyczalnię sprzętu ogrodniczego - Lublin lub bliskie okolice, najchętniej kierunek na Lubartów. Znalazłam tylko jedną firmę :(
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Silex da radę, ale operatorem musi być silny mężczyzna
magdalenca
100p
100p
Posty: 197
Od: 26 paź 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Glebogryzarka

Post »

Silnego mam :) ja się nie będę porywać
A to na Mełgiewskiej to co to dokładnie jest? Jak się firma nazywa? Tu by mi bardziej pasowało, bo bliżej..
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 735
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Glebogryzarka

Post »

Ja dziś otrzymałam Texas Lilli 572 silnik briggsa 5,5 km, działała super do momentu aż mądra ucieszyła nową maszyną moja ręka a może i głowa albo zalała paliwem chyba filtr jakiś, i po robocie ;( niestety muszę czekać na tatę aż mi naprawi. Ale tyle co zdążyłam nią zadziałać to tnie cokolwiek próbowałam na trawniku, trzy razy przejechałam aby coś widzieć, ale szczerze jak sąsiad glebogryzował mi traktorem pole to też podobnie wyglądało początkowo. Też poprawia kilka razy, także i tą trzeba kilka razy w różne strony posiekać. Jak na mnie kobietę to kawał maszyny i mocy. Najgorsza była instrukcja składania i obsługi, strasznie mało informacji, instrukcje składania mebli brw no były dla mnie łatwiejsze i bardziej czytelne niż ta. Niewiele było pokazanych na obrazku co jest co. Ale udało się złożyć. na razie użyłam 4 noży a jest 8 myślę że około 80 cm jest największa szerokość cięcia, głębokość niby do 30 cm ale nie wiele mi się udało zobaczyć ;( na wcześniej uprawianej polu super szła, na największym napędzane prawie biegłam za nią, ciężka ale nawet wygodna, po dobrym ustawieniu rączek. Gdyby nie mój pech, ale wczoraj zepsuł mi się telefon, także to raczej pech, to bym napisała więcej. Mam nadzieje że w sobotę tata naprawi i będę mogła działać w polu, i opiszę jak działa na danej ziemi.
JuliuszK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 sty 2014, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Prośba o pomoc w doborze glebogryzarki elektrycznej

Post »

Proszę o pomoc w doborze glebogryzarki elektrycznej. Chcę jej rokrocznie używać do spulchniania gleby na grządkach pod zasiew, jak również mieszania jej z kompostem i z obornikiem. Ponadto chcę, aby była w stanie spulchnić twardą glebę pod założenie trawnika.

Ze względu na to, że mam dobre doświadczenia z elektronarzędziami, decyduję się na glebogryzarkę elektryczną. Rozważam kilka modeli, które przedstawiam w poniższych linkach. Mam fundusze na zakup każdej z glebogryzarek. Największy stosunek mocy do szerokości roboczej ma glebogryzarka Wolf-Garten C 30 E, więc przypuszczam, że ze wszystkich przedstawionych to ona ma największe szanse poradzenia sobie z twardszą glebą. Jest to tylko moje przypuszczenie, ponadto nie mam doświadczenia w eksploatacji narzędzi żadnej z wymienionych firm.

Będę wdzięczny za opinie dotyczące zarówno przytoczonych modeli oraz ich producentów.

A oto glebogryzarki, które rozważam:

Wolf-Garten C 30 E
HECHT RAPTOR EGT 1300
GRIZZLY EGT 1345
Będę wdzięczny za udzielone sugestie.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Prośba o pomoc w doborze glebogryzarki elektrycznej

Post »

Widziałem w akcji tą "Wolf garden" ale nie przemawiała do mnie. Oczywiście do wymieszania kompostu z luźną ziemią się nadaje ale do reszty u mnie poległa a była tylko "na próbę" ;:14 może za dużo pracowałem spalinówką i takie mam wrażenie
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prośba o pomoc w doborze glebogryzarki elektrycznej

Post »

Wolf Garden zdaje się najlepiej by z tego wychodził, bo ma najlepszy dostęp do części i rysunków technicznych ale nie wiem czy to aż tak istotne przy "elektrykach". Spalinówkę odrzucasz definitywnie? Elektryki nie są do cięższych prac.
mateuszogrod
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 17 lis 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc w doborze glebogryzarki elektrycznej

Post »

w miekkiej ziemi to Sobie poradzi, ale żeby sobie poradziła z ziemią pod trawnik nie ma szans bo są za słabe i za lekkie. jeśli chcesz Sam Sobie zrobić trawnik to masz możliwość albo kupić większą glebogryzarkę spalinową za 1500zł to Sobie już taka glebogryzarka poradzi lub wypożyczyć z wypożyczalni za 100zł
Pozdrawiam Mateusz
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”