Glebogryzarka jaką polecacie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Post »

Prowadziłem parę lat temu firmę usług ogrodniczych i przy takich pracach korzystałem ze swojego ciągniczka ogrodowego z Czech o nazwie TZ-K-14, były też jugosłowiańskie. Ważył z glebogryzarką ok. tony,ale wjechałem nim wszędzie .Nawet pług można było odwrócić na dwie strony. Szeroki na 80 cm,a glebogryzarka wykonywała 1m. Idealnie nadawał się na działki już powyżej 200m.Nie proponuję nabycia takiego czegoś ,ale jeżeli w pobliżu ktoś posiada ,to myślę, że pomoże za niewielkie pieniądze.Sprzedawane aktualnie w marketach glebogryzarki na dwóch kołach ,to zabawki nie nadające się na cięższe gleby. Ręczne kopanie to masakra. Faktycznie szkoda własnych sił. Wyznaję także zasadę ,że do roboty jest koń i traktor.
xxx-etka
50p
50p
Posty: 58
Od: 24 sty 2007, o 14:26
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Do uprawiania większych powierzchni terenu można też nabyć mini sprzęt ogrodniczy, czyli taki zestaw, w którym oprócz jednostki napędzającej(silnika) są wymienne elementy tj. glebogryzarka, pług, brona a często jeszcze przyczepka. Taki sprzęt można kupić niezbyt drogo używany, np.Vari albo Terra. Zawsze się przyda.
Moc serdecznych pozdrowień
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Post »

Na lekkie gleby to ewentualnie można kupić używany.Na ciężkie odpada, bo zbyt mały ma ciężar własny.Aby glebogryzarka robiła to ,do czego jest skonstruowana, to musi naprawdę nieco ważyć.
xxx-etka
50p
50p
Posty: 58
Od: 24 sty 2007, o 14:26
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

W tym przypadku to chyba najpierw pługa trzeba użyć, a glebogryzarkę potem do rozdrobnienia wyoranej ziemi.
Moc serdecznych pozdrowień
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Post »

Oczywiście. Masz spulchnioną glebę.
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Phi, cóż to jest 15 arów. Sama tyle przekopałam pod trawnik motyką w kilka miesięcy. Glebogryzarka posiada wszystkie wady powyzej opisane. Nie niszczy chwastów tylko je rozsiewa, zwłaszcza mniszek. Gryzie płytko. Zbędny wydatek.
Awatar użytkownika
odys62
50p
50p
Posty: 76
Od: 4 mar 2007, o 11:23
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ja mam glebogryzarkę dopiero trzeci sezon kupiłem starą przywiezioną z niemiec za 500zł.trochę rozgracona ale że jestem trochę mechanikowaty to sobie poradziłem. Żadna rewelacja silnik dwusów zaksa około 3,5-4 KM to bardzo pożyteczne urządzenie
Oczywiście działkę trzeba zaorać a glebogryzarka jest zamiast motyki dużo szybsza i skuteczniejsza z tym że trzeba jej używać wielokrotnie ta sama zasada co przy kosiarce nie należy dopuścić do rozrastania i rozsiewania się chwastów jest wtedy bardzo pomocna i skuteczna jak już napisałem a działkę mam niemałą ogrodzone
około 36 arów nie wiem dokładnie bo to tylko część, całość to prawie hektar ale całości nie uprawiam.Z tych trzydziestu kilku arów tylko około 3 jest oranych ale do działki mam 30 km więc gdyby nie glebogryzarka i pozostały sprzęt taki jak kosiarka spalinowa czy opryskiwacz spalinowy pewnie nie dałbym rady poradzić sobie z tym ogrodem (żona oczywiście też mi pomaga) aha zapomniałem dodać że gleba jest przenno buraczana więc mocno gliniasta i jak jest sucho to trudno wbić łopatę
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Re: Glebogryzarka

Post »

Mam pytanie, czy jest sens kupować elektryczna glebogryzarkę do gleby bardzo gliniastej?
Glebogryzarka pełniłaby funkcje motyczki w warzywniaku około 10 arów.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Glebogryzarka

Post »

Do bardzo gliniastej? Ja bym się wstrzymał. Chyba, że ziemia jest w super kulturze utrzymana, była kopana i spulchniana regularnie, to może...
Ja mam spalinową 5 koni mechanicznych i przy pracy na mojej super ciężkiej glinie i ona nie daje rady (tzn. przerobi co ma przerobić, ale muszę zrobić 2-3 przejazdy :? )
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Glebogryzarka

Post »

Na glinie nie użytkowanej przez około 4 lata glebogryzarka ledwo dała radę. M musiał przejechać działkę z 5 razy, a i tak maszyna spulchniła ziemię na głębokość 2/3 łopaty (samego ostrza oczywiście :wink: ).
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Glebogryzarka

Post »

A czy Wasze glebogryzarki maja napędy? Pytam oczywiście o spalinowe. To z pewnością ułatwia prace.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Glebogryzarka

Post »

Napęd? W sensie koła osobno, ostrza osobno? Ja mam zwykłą, która podczas pracy porusza się właśnie na ostrzach.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Glebogryzarka

Post »

nocny_drwal pisze:Napęd? W sensie koła osobno, ostrza osobno? Ja mam zwykłą, która podczas pracy porusza się właśnie na ostrzach.
Jak wyżej :D
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”