Glebogryzarka jaką polecacie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Glebogryzarka

Post »

To wiem, ale myślałam, ze podobnie jak przy kosiarkach czy wertykulatorach może być glebogryzarka z dodatkowym napędem i bez.
Przeglądałam wczoraj glebogryzarki o podobnych parametrach i nie rozumiałam dlaczego między nimi potrafi być różnica cenowa np" 3000 zł :shock: ( Pomijam już "dopłatę" za firmę ,ale aż tyle???)
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Re: Glebogryzarka

Post »

nocny_drwal pisze:Do bardzo gliniastej? Ja bym się wstrzymał. Chyba, że ziemia jest w super kulturze utrzymana, była kopana i spulchniana regularnie, to może...
Ja mam spalinową 5 koni mechanicznych i przy pracy na mojej super ciężkiej glinie i ona nie daje rady (tzn. przerobi co ma przerobić, ale muszę zrobić 2-3 przejazdy :? )
Działka jest co roku na jesień i wiosnę orana i bronowana. Chodzi tylko żeby w sezonie zamiast motyczki używać glebogryzarki. W grę w chodzi tylko glebogryzarka elektryczna (cena). Czy ktoś miał taką strategię i czy może ona być przydatna, czy raczej zawracanie głowy?
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Glebogryzarka

Post »

aniawoj pisze:To wiem, ale myślałam, ze podobnie jak przy kosiarkach czy wertykulatorach może być glebogryzarka z dodatkowym napędem i bez.
Przeglądałam wczoraj glebogryzarki o podobnych parametrach i nie rozumiałam dlaczego między nimi potrafi być różnica cenowa np" 3000 zł :shock: ( Pomijam już "dopłatę" za firmę ,ale aż tyle???)
Nowy sprzęt ogrodniczy potrafi być piekielnie drogi. Często sama plastikowa część kosztuje tysiąc, albo dwa :? Trzeba bardzo uważać, bo można sporo przepłacić. Możesz podać linka do tych glebogryzarek, to rzucę na nie okiem? Czy to były glebogryzarki w pobliskim obi? :wink:
maakita pisze:Czy ktoś miał taką strategię i czy może ona być przydatna, czy raczej zawracanie głowy?
Tu się przyda nowy temat, który założyłem o opiniach o sprzęcie. Trzeba tylko mieć nadzieję, że się ruszy i zaczniemy opisywać nasze maszyny :wink:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Glebogryzarka

Post »

Jakubie oglądałam w sklepach, ale w internecie też. Przeleciałam jednak tyle stron, że nie wiem ,gdzie to jest :roll:
Choć jedną mogę dać do komentarza, bo wydaje mi się tania.....
http://www.ogrod.ig.pl/product_info.php/products_id/318
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Glebogryzarka

Post »

Istnieją 3 wyjścia:
Nowa, oryginalna, droga
Nowa, podróba, tania
Używana, oryginalna, tania.
Czwartej opcji: "używana, podróba, tania" nie ma, bo zazwyczaj szybciej padnie, niż zdoła się to sprzedać :wink: .
Zwróć uwagę, na firmę. Nie mam pojęcia co to za firma to raz, a dwa, jakiej firmy jest silnik? Jeśli nie ma takiej informacji (w tym wypadku brak), świadczy to o silniku z Chin. W razie naprawy różnie bywa z częściami. Chociaż muszę powiedzieć, że nasz rynek jest obecnie totalnie zalany "zamiennikami" silników hondy i łatwiej do nich dostać część, niż do oryginału :wink: .
W przypadku glebogryzarki może nie jest tak ważna firma i dostępność osprzętu, bo wielu dodatkowych przystawek do glebogryzarek nie ma. Ja się przekonałem co to jest dostępność do części kupując niemiecką agrię -traktorek (firma dobra, ale u nas części nie ma).

Ja kupuję różnie, co mi wpadnie w łapska ;:204. Zarówno nowy, jak i używany sprzęt potrafi odmówić współpracy. Praktycznie wszystkie maszyny woziłem już do serwisu (no chyba poza kosą stihl'a).
Teraz, zanim coś kupię, wpisuję sobie nazwę i szukam; czy jest do tego instrukcja obsługi (kupiłem wiertnicę oryginał kawasaki, cały internet przetrząsnąłem i są jedynie płatne na zamówienie instrukcje!), czy są dostępne części, akcesoria. Co ludzie o tym piszą. Lepiej to sprawdzić zanim się kupi. Dotyczy to szczególnie sprzętu używanego.

Co do samej glebogryzarki, 6,5hp to już jest maszyna, nie zabawka. Cena w sumie przyzwoita, ale jak to będzie się sprawować w codziennym użytkowaniu, tego nie powiem :wink: Zwróć też uwagę ile dają gwarancji, bo to najważniejsze w nowym sprzęcie :wink:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
olo43
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 mar 2010, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Witam, przegladając tak na szybko forum spstrzegłem temat glebogryzarka. Nie czytałem całości z braku czasu ale jeśli jesteś zainteresowana , to mam glebogryzarkę Texas. Maszyna pracowała u mnie dosłownie kilka no może kilkanascie godzin. Jak już zdążyłem "pochwalić" się na forum kupiłem traktorek Kubota z glebogryzarką w związku z powyższym wspomniana wyżej maszyna nie będzie mi już potrzebna. Jeśli jesteś zainteresowana to prosze o kontakt podam więcej informacji na temat maszyny czy chocby jakieś zdjęcia.
Pozdrawiam Krzysztof
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Aniu, ta glebogryzarka jest tania jak na nowy sprzęt, że aż podejrzanie tania.Trzeba zainteresować się silnikiem jakiej jest produkcji, czy to dobra marka,bo moc ma wystarczającą. Ciekawe czy ma zbierane część noży żeby można było pracować np. na szerokość 30 cm., 60cm.
Trzeba też pytać gdzie jest serwis dla tego typu sprzętu .
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Glebogryzarka

Post »

Większość markowych glebogryzarek chodzi na briggs & stratton. Moja używana jest na B&S i mimo ponad 20 lat dalej działa. Nie wiem jakiej firmy jest ta glebogryzarka, ale podejrzewam, że może to być właśnie texas, w związku z czym polecam.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Glebogryzarka

Post »

nocny_drwal pisze:Większość markowych glebogryzarek chodzi na briggs & stratton. .
Albo honda :wink:

Mówisz o tej z linku, że może być Texas ? I Texas polecasz?
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Glebogryzarka

Post »

No właśnie glebogryzarek na hondach jest mało, większość to B&S.
Mówię o mojej używanej, bo nie ma na niej już oklejki z firmą, ale wygląda jak texas. no i silnik B&S prawdopodobnie z lat '80, dalej na chodzie. A ta z linka podana to niestety jakiś wynalazek jest :|
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Przy mojej glebogryzarce też jest silnik B&S. Moc 5 KM.Kosztowała mnie 2100zł po promocji.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Glebogryzarka

Post »

Moja używana 5 hp 800zł + 100zł czyszczenie i regulacja gaźnika + 30 zł wymiana linki w rozruszniku. Na dzień dzisiejszy działa bardzo dobrze, mimo swoich lat.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
origami
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 31 lip 2008, o 23:06

Re: Glebogryzarka

Post »

Ja sie zastanawiam nad kupnem glebogryzarki do warzywnika. Czy wystarczy? Ziemia jest już uprawaiana przez dwa sezony (koń, traktror). Teraz chciałabym jakoś uniezależnic sie od pomocy sąsiada.
Jesienia "przegryźć" ziemię razem z kompostem albo suchym obornikiem (takim zakupionymw sklepie w workach) albo posianym nawozem zielonym. i na wiosnę tez "przegryźć" i uprawai warzywa. Czy glebogryzarka da radę? Czy i tak potrzeba orki traktorem?
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”