Glebogryzarka jaką polecacie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Nie wybrałeś najgorzej :) Jak naprawdę nie masz większej kasy to idziesz dobrą drogą :)
kooba73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 lip 2016, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka z napędem na koła

Post »

mnio2012 pisze:Witam, potrzebuję pomocy przy wyborze glebogryzarki koniecznie z napędem na koła gdyż będzie pracować w fasoli na areale blisko 2ha. Cena jaką mogę przeznaczyć wynosi 3000zł. Zastanawiam się nad Hortmasz X-GT65-2L lecz nie mogę znaleść konkretnych opinii. Co o niej sądzicie, ewentualnie jakie inne polecacie
Znalazłem kilka opinii o Hortmasz'u na Ceneo.
Bardzo ciekawy jest ten Hortmasz, czy można do niego podłączyć akcesoria np do orania?
Znalazłem podobne urządzenie w podobnej cenie Hecht 750 i tam można podłączyć akcesoria.
Pytanko czym oprócz ceny różni się glebogryzarka samobiezna od mini traktorka?
Funkcje na pierwszy rzut podobne a różnica w cenie dwukrotna.
kooba73
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Sporo opinii na Ceneo i podobnych piszą sobie sami,ja bym tego pod uwagę nie brał,szkoda że mam tylko taki budżet bo można lepiej kupić,ten Hortmasz i Hecht to produkcja Chińska,za kilka lat części pewnie do nich nie będzie ale teraz mniej wydasz
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Michalbyk, chlapnąłeś policzek Hortmaszowi zestawiając go z Hechtem :D Chińczyki to się zgadza ale Hortmasz jest bardziej solidny i właśnie części do niego są dostępne. Ja Hechta odradzam. Jeśli się coś zmieniło w jakości produktów to można rzucić okiem ale na chwilę obecną doświadczenia z tym sprzętem mam fatalne.
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Witam
Potrzebuję porady przed zakupem glebogryzarki. Mój budżet to 1500 zł. Niestety na więcej mnie nie stać w tej chwili. Na internecie znalazłem dwa interesujące modele.
1.Hortmasz BK-55 Silnik Loncin G200F 6,5KM
2. Texas Lilli TXG534TG Silnik Texas Power Line TG 715 OHV
Oglądałem je również w sklepie. Sprzedawca polecał tą pierwszą z silnikiem Loncin. Obie w tej samej cenie. Ze względu na pracę i małe dziecko nie mam czasu na przekopywanie całego ogrodu. Będę jej używał kilka razy do roku, mam ok 30 ar działki. Głownie pod ziemniaki i warzywa.
Na temat silnika Loncin czytałem przeważnie dobre opinie, a na temat Texas Power Line TG 715 nie ma nic. Czy może jeszcze dozbierać trochę kasy i kupić z silnikiem Briggs&Stratton ? Proszę o waszą opinie
Pozdrawiam Krzysiek
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka z napędem na koła

Post »

kooba73 pisze:
mnio2012 pisze:Witam, potrzebuję pomocy przy wyborze glebogryzarki koniecznie z napędem na koła gdyż będzie pracować w fasoli na areale blisko 2ha. Cena jaką mogę przeznaczyć wynosi 3000zł. Zastanawiam się nad Hortmasz X-GT65-2L lecz nie mogę znaleść konkretnych opinii. Co o niej sądzicie, ewentualnie jakie inne polecacie
Znalazłem kilka opinii o Hortmasz'u na Ceneo.
Bardzo ciekawy jest ten Hortmasz, czy można do niego podłączyć akcesoria np do orania?
Znalazłem podobne urządzenie w podobnej cenie Hecht 750 i tam można podłączyć akcesoria.
Pytanko czym oprócz ceny różni się glebogryzarka samobiezna od mini traktorka?
Funkcje na pierwszy rzut podobne a różnica w cenie dwukrotna.
W przypadku Stigi jest tak, że glebobogryzarka samobieżna ma napęd przekazywany łańcuchem, w związku z tym jest bardzo mocny - np. u mnie glebogryzarka wywalała z ziemi cegłówki, zatrzymała się raz jak się wplątała w gruby korzeń sosny.
Glebogryzarka - mini traktorek - ma napęd na noże przekazywany paskiem, który podobno przy większych obciążeniach pęka. Łatwo go wymienić, ale jednak pęka.

Co do orania itp - sama glebogryzarka uprawi ziemię głębiej niż szpadel, więc nie potrzeba orania.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

solaris37 pisze:Witam
Potrzebuję porady przed zakupem glebogryzarki. Mój budżet to 1500 zł. Niestety na więcej mnie nie stać w tej chwili. Na internecie znalazłem dwa interesujące modele.
1.Hortmasz BK-55 Silnik Loncin G200F 6,5KM
2. Texas Lilli TXG534TG Silnik Texas Power Line TG 715 OHV
Oglądałem je również w sklepie. Sprzedawca polecał tą pierwszą z silnikiem Loncin. Obie w tej samej cenie. Ze względu na pracę i małe dziecko nie mam czasu na przekopywanie całego ogrodu. Będę jej używał kilka razy do roku, mam ok 30 ar działki. Głownie pod ziemniaki i warzywa.
Na temat silnika Loncin czytałem przeważnie dobre opinie, a na temat Texas Power Line TG 715 nie ma nic. Czy może jeszcze dozbierać trochę kasy i kupić z silnikiem Briggs&Stratton ? Proszę o waszą opinie
Trochę śmieszna cena jak za glebogryzarkę ale z tego zostawienia dwóch maszyn wybrałbym... obojętnie co :) Hortmasz i Texas to tania produkcja. Pierwszą markę znam i jako tanią produkcją cenię i ufam a drugą pracowałem, wcześniejszymi modelami i byłem zadowolony.

Kup od tego człowieka co Ci polecił maszynę Hortmasza i nie dokładaj do B&S bo Ci się to niekoniecznie opłaca. Lonciny są wystarczająco dobre.
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Witaj AmaPoland
Dzięki za pomoc. Zdecyduję się na tą glebogryzarkę z silnikiem Loncina. U mnie w mieście nie ma serwisu Texas-a i musiałbym jechać aż 80 km w razie problemów. Rozmawiałem z serwisantem, który naprawia silniki B&S i Loncin. Powiedział, że nie ma problemu z częściami do jednych i drugich ale woli naprawiać Lonciny. Nie powiedział już czemu :roll: Chyba to jakaś tajemnica
Pozdrawiam Krzysiek
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

witam czy ma ktoś glebogryzarkę hortmasz z napędem prosił bym o opinie
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Witam. Używałem wertykulatora spalinowego jako glebogryzarki.Efekt super tylko należy ją ciągnąć,działa jak glebogryzarka separacyjna ziemia idealna pod siew.Ziemia była wstępnie zruszana kultywatorem,glebogryzarką.Metoda sprawdzona na ciężkiej ziemi
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Ja też użyłem wertykulatora jako glebogryzarki w tym roku i rzeczywiście to działa całkiem nieźle, ale niestety noże wertykulatora są dość krótkie, więc nigdy to nie zastąpi glebogryzarki bądź wideł amerykańskich.
vodo pisze:działa jak glebogryzarka separacyjna.
Może masz jakiś lepszy model wertykulatora, mój jest daleki od działania glebogryzarki separacyjnej. Tutaj efekt pracy takiej glebogryzarki:
https://www.youtube.com/watch?v=z3VB_QR-UWc
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Oczywiście że sprzęt za 1500 nie zastąpi takiego za 25000 mówiąc o glebogryzarce separacyjnej.Niestety ceny tego sprzętu to raczej dla firm niż zwykłego śmiertelnika.Czasem zakładam ludziom trawniki ale nie na skale przemysłową ,wcześniej używałem tylko glebogryzarki (zwykła spalinowa).Jeśli lekka ziemia to spoko brył nie ma parę ruchów grabkami i gotowe a jeśli są to wertykulator ładnie je skruszy i wyrówna teren,niestety działa tylko ok 1cm w głąb ziemi ale pod siew wystarczy.Czasem trzeba improwizować
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

vodo pisze:Witam. Używałem wertykulatora spalinowego jako glebogryzarki.Efekt super tylko należy ją ciągnąć,działa jak glebogryzarka separacyjna ziemia idealna pod siew.Ziemia była wstępnie zruszana kultywatorem,glebogryzarką.Metoda sprawdzona na ciężkiej ziemi
Mógłbyś mi powiedzieć jak można zastąpić glebogryzarkę wertykulatorem spalinowym? Przecież zanurzenie noża w wertykulatorze to ok. 1-2cm a w glebogryzarce do 30cm. Dodatkowo wertykulator ma proste norze a glebogryzarka zakrzywione.
leszeg pisze:Ja też użyłem wertykulatora jako glebogryzarki w tym roku i rzeczywiście to działa całkiem nieźle, ale niestety noże wertykulatora są dość krótkie, więc nigdy to nie zastąpi glebogryzarki bądź wideł amerykańskich.
Nie mam okazji wypróbowania tego więc pytam. Skoro to działa całkiem nieźle to proszę Cię powiedz jak? Przecież to idzie w rządkach, nawet jeśli pojedziesz "pod prąd" nożom.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”