Budowa Domku plus organizacja działki - LINKI

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
maciejpa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 lut 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Budowa Domku plus organizacja działki - LINKI

Post »

Witam, moje pytanie jest następujące :

Chciałbym kupić działkę ROD i zrobić na niej domek całoroczny dwukondygnacyjny , działka ma ok. 450m2, woda i prąd całoroczne z tym aspektem ze ponoć prawo nakazuje maksymalną powierzchnie domku jako 25m2 w podstawie plus 5 m na wysokość przy dachu spadzistym lub 4 m wysokości przy dachu płaskim. Sam jestem dość wysoki gdyż mam prawie 2 m i myślę ze lepszą opcja byłby dach spadzisty. Dach płaski przy 4 m wysokości spowodowałby ciągle problemy z zahaczaniem o próg przy dwóch kondygnacjach. Według prawa budowlanego te 25m2 stosuje się przy domkach trwale związanych z gruntem, jestem ciekaw co by się stało jakbym postawił domek drewniany na bloczkach betonowych np 50 m2(już nie jest związany z gruntem i "chyba" nie potrzebuje pozwolenia budowlanego)...według prawa powinno być okej ale może się mylę?. Który domek byłby lepszy na całoroczny...drewniany na bloczkach betonowych czy standardowo murowany 25m2 na 5 m wysokości. Oczywiste domek będzie ocieplony i następne pytanie do tych co ocieplali domki drewniane...co najlepiej wybrać?wełna?styropian a może jedno i drugie. Kolejne pytanie to odprowadzanie ścieków. Na działkach ROD nie ma kanalizacji wiec czy można założyć szambo lub przydomową oczyszczalnie ścieków hydrofobową tak żeby trzcina spokojnie sobie utylizowała wszelkiej maści nieczystości i nie trzeba było podlewać drzew :)...w końcu to ma być działka a nie śmierdząca melina. Kolejny aspekt to płot który zazwyczaj jest w postaci siatki..chciałbym posadzić iglaki tak żeby nie być ciągle tematem dla wścibskich sąsiadów lub czy mogę obok płotu postawić np. drewniany szkielet jako http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8f1 ... 5601b.html .

co o tym w ogole sądzicie :) ??
maciejpa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 lut 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa Domku plus organizacja działki

Post »

Zapomniałem jeszcze dodać ze chce zrobić ogrzewanie w środku domku najlepiej na środku żeby powietrze się dobrze rozchodziło(wszystko zaizolowane płytami wapniowo-krzemianowymi) w postaci kozy lub kominka, choć ostatnio coraz mocniej zastanawia mnie piec kaflowy...w końcu najdłużej trzyma ciepło a złożenie pieca kaflowego z ogłoszeń z allegro to nie taki wielki koszt:)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Budowa Domku plus organizacja działki

Post »

Po co ci domek całoroczny ?
Z tego co piszesz wydaje się że chcesz tam zamieszkać a to zakazane.
maciejpa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 lut 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa Domku plus organizacja działki

Post »

No oczywiste ze chce zamieszkać, takich co mieszkają przy najmij na tych działkach co chce się wybudować jest dużo i jakoś nikt nic nie robi z tego powodu...ale ja chce to zrobić według prawa budowlanego...po prostu chce mieć swoją ostoje na wiosenno-jesienne dni :)
maciejpa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 lut 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa Domku plus organizacja działki

Post »

Sami ogrodnicy i nic nikt nie wie ..... ?
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budowa Domku plus organizacja działki

Post »

Dużo pytań..........może zbyt ogólnych.
Działki mają z reguły 300-500 m.-po co ci domek 50m?
Zarząd na działkach jest różny -najczęściej ciężko coś przeforsować :wink: .
Jak już będziesz miał ten wymarzony domek to idziesz z mapką(taką odręczną ale z zachowaniem skali) do zarządu.
I jeśli się okaże że jest za duży to będziesz musiał go rozebrać.
Poza tym nie ma znaczenia czy on stoi na bloczkach czy nie.
U mnie na działkach ktoś zgłosił że domki są za duże.Przyjechała komisja i mierzyła ale nie wiem jak się to skończyło.
Altana musi stać 3m od granic działki.
Co do żywopłotu to w/g "Prawo w PZD" (dostaniesz taką książeczkę jak już będziesz członkiem) to nie może być wyższy niż 1m.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Budowa Domku plus organizacja działki

Post »

maciejpa pisze:Sami ogrodnicy i nic nikt nie wie ..... ?
Na tym forum zgodnie z regulaminem "Niedozwolone jest ponadto publikowanie treści związanych z PZD, ROD i pokrewnymi instytucjami;"

Poza tym nikt z nas nie myślał ani nie próbował łamać regulaminów ogrodów działkowych.
Twoje pomysły uważam za absurdalne i po prostu niezgodne z prawem.
maciejpa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 lut 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa Domku plus organizacja działki

Post »

Akurat co do niezgodności z prawej przecież wyraźnie zaznaczyłem ze nie chce go łamac. Dlatego planuje postawic murowany domek 25m2 o wysokosci 5m przy dachu spadzistym oraz do tego 12m2 zadaszenia...nic nie jest ponad prawo:)...ale jako ze nie otrzymam tutaj odpowiedzi na moje pytania to jak to wyglada sprawa jakbym wystapił o pozwolenie o budowe na wiekszy domek np 40 m2...ktoś wogole przechodził to w praktyce ?
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budowa Domku plus organizacja działki

Post »

Domek może mieć 35m2 poza granicami miast.
Tu nic nie przeskoczysz-nie na szans na większy domek.
Możesz "dogadać" się z zarządem ale zarząd się zmieni i tak będziesz musiał się dostosować.
ROD jest najczęściej "solą w oku"..........to z reguły atrakcyjny teren dla miasta :roll: .
Przepisy są jasne-wątpię czy ktoś je nagiął -zbyt wiele można na tym stracić.
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Budowa Domku plus organizacja działki

Post »

Najważniejsza jest decyzja o warunkach zabudowy , jeśli nie pasuje to składa się wniosek o zmianę do planu(sporo czasu i kasyi wcale że zostaną zmienione . To jedno z najważniejszych dokumentów gdy chcemy planować budowę.
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
maciejpa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 lut 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa Domku plus organizacja działki

Post »

No chyba faktycznie te 25m2 i te 5 m do góry zeby jakas antresole zbudowac:),,,a ktos wogole budował takie oczyszczalnie scieków na działkach ?..bo wsumie to juz sam nie wiem czy szambo czy taka mini oczyszczalnia:)
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Budowa Domku plus organizacja działki

Post »

Maciej - z jednej strony chcesz wybudowac altanę zgodnie z prawem, z drugiej strony chcesz w niej zamieszkiwac całorocznie - niezgodnie z prawem. Może zamiast działki w ROD kup sobie jakieś siedlisko? aha - działki w ROD sobie nie kupisz, zapłacisz ewentualnie za nasadzenia i altankę jeśli tam coś takiego jest. Jeśli kupisz siedlisko - ziemia będzie Twoja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”