Przerobienie traktorka na wersję mulczującą

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
piciex
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 19 maja 2013, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Przerobienie traktorka na wersję mulczującą

Post »

Witam.
Czy aby skutecznie mulczować koszoną trawę wystarczy w zwykłym traktorku (20hp) wymienić noże na tzw. mulczujące i zamknąć boczny wyrzut trawy? Czy takie rozwiązanie się sprawdzi, czy w traktorkach z fabryczną opcją mulczowania są jeszcze jakieś systemy/ urządzenia o których nie wiem?
tomek14
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 17 maja 2013, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przerobienie traktorka na wersję mulczującą

Post »

Witam.
Noże mulczujące wystarczają w zupełności, pytanie na ile rozwiązanie jako takie Ci się sprawdzi.
Ja jakoś nie mam przekonania do mulczowania, u mnie się nie sprawdziło, za dużo tej trawy zostawało a później gniło lub wchodziło do domu na butach domowników. Nadal korzystam z tradycyjnego kosza.
piciex
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 19 maja 2013, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przerobienie traktorka na wersję mulczującą

Post »

Również jestem takiego zdania, tylko się lekko przeraziłem gdy przeczytałem na forum, że rocznie z 1 tys. metrów trawnika zbiera się 1-2 ton skoszonej trawy! Łatwo policzyć, że z trawnika, który planuję będzie się zbierało co sezon średnio 5 ton trawy. Obawiam się, że będę musiał zamiast skromnego kompostownika zbudować silos... :D
Duże ognisko też nie wchodzi gre, ponieważ ze wszystkich stron mam sąsiadów i zawsze bym komuś dymił. Dlatego zacząłem rozważać mulczowanie.
blizniak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 4 lis 2010, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przerobienie traktorka na wersję mulczującą

Post »

Kolego, mulczowanie to tylko nóż mielący i zakryty kanał wylotowy.
Prawdziwy efekt mulczowania uzyskujemy kosząc trawę do 8 cm i nie nie jeździmy za szybko.
Pamiętać tylko musimy o wertykulacji trawnika chociaż raz na wiosnę.
Pozdrawiam
Biźniak
piciex
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 19 maja 2013, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przerobienie traktorka na wersję mulczującą

Post »

blizniak pisze:Pamiętać tylko musimy o wertykulacji trawnika chociaż raz na wiosnę.

A no właśnie :? Kupi sobie człowiek taktorek, żeby za kosiarką nie chodzić to za wertykulatorem sobie pobiega. :D
blizniak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 4 lis 2010, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przerobienie traktorka na wersję mulczującą

Post »

Niekoniecznie. Są wertykulatory zaczepiane za ciągniczkiem. Nie chodzisz za nim tylko musisz słono zapłacić za jego zakup.
piciex
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 19 maja 2013, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przerobienie traktorka na wersję mulczującą

Post »

Wiem widziałem. Słono zapłacić to mało powiedziane. Taki wertykulator ze swoim silnikiem, ciągnięty za traktorkiem kosztuje dwa razy więcej niż traktorek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”